Şimdi Ara

Bir türlü ram işini çözemedim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony Vaio Laptop modeli VPCEB3S1E
    İşlemci İntel Core İ5 M460 2,53 GHz

Bilgisayarımda Adobe Premier kullanmaya başladım ve devamlı ram %90 üzerinde oluyor, ve çok kasıntılı çalışıyor.
    Bu sebeple Rami 2x4gb topla 8 gb yaparak işi çözmeyi düşünüyorum.

Ram Üzerindeki bilgiler şöyle:
    Marka Elpida
    DDR3 4GB 2x 2048 Mbytes
    PC3-10600S(667MHz)

HANGİ RAMİ ALMALIYIM?

• cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
    Ramlar baya bi pahalıymış. Buradaki bilgilere göre samsung markasında arayacağım.
  • taydin66 T kullanıcısına yanıt
    rica ederim programda sunu yap faydası olacak mı
    Edit > Preferences > Media sekmesine gel. "Enable accelerated Intel h.264 decoding" seçeneğini "Disable" yap. Ardından programı yeniden başlat.
    Driverboster programı ıle driverlarını güncelle ayrıca...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

rica ederim programda sunu yap faydası olacak mı
    Edit > Preferences > Media sekmesine gel. "Enable accelerated Intel h.264 decoding" seçeneğini "Disable" yap. Ardından programı yeniden başlat.
    Önerilerinizin hepsini deneyeceğim. Bu detay bilgiler için teşekkür ederim.
    bakalım faydası olacak mı forumun bırınde okudum onu onermıstı aynısını sana yazdım. takıpte olacam olumlu olumsuz bildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

bakalım faydası olacak mı forumun bırınde okudum onu onermıstı aynısını sana yazdım. takıpte olacam olumlu olumsuz bildir
    Sanki faydası oldu gibi. Ama çok hissedemedim. Fayda ne kadar oldu derseniz %10-15 gibi diyebilirim.
  • Ramin de 10600 diyor 1333 mhz oluyor o diye biliyorum 4 gb kingston 200 lira falan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Baktın seninki 1333 mhz

• Ama senin iki slot da dolu 2 tane 2 gb ramin var 2 gb çıkarıp 4 takacan toplam 6 gb ramin olacak o 2gb ı da napacan bilmiyorum

• Satarsın

• Laptopub ana kartini incele hatta varsa bios update yap ve alabilece maximum rami iki slota esit paylastir ana kartin destekleyebilecegi en yuksek frekans ve endusuk cl degerini se ramden sonra sata 3 ssd al samsung evo pro serisinden ekran kartin b vidia ise yeni cikan adobe ile daha yuksek performansli calisan driverini kur bun icin geforge experience indirmelisin orada seciyorsun driveri ayrica ssd ye yeni window kurduktan sonra tym update lerini yap ve wise care 360 gibi cesitli hizlandirma ve bakim isleri yapan programla sistemi temizle

• burakdc B kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum en iyi tavsiye bu , bence de böyle yap

• burakdc B kullanıcısına yanıt
    Burak Bey cevap için teşekkür ederim.
    Bios güncellemesi nasıl yapılır bilgim yok. Sata 3 SSD yi alırsam harici mi kullanacağım yoksa bilgisayarın içine mi takmam gerekir.
    DrESD nin dediği gibi piyasadan ramlere baktım 2 tane 4 gb alsam epey pahalı olacak.

bende 2 el satanlara baktım. Onlarda 4 gb için 100 tl diyorlar. Yani 2 tanesi 200 e mal olacak.
    Bilgisayarı satsam kaç lira eder, Bu yaptığım yatırım bilgisayarın toplam değerini artıracak mı biraz şüpheliyim.
    Yeni makinalara baktım onların işe yarayanları da 5000 tl civarında

CPU-Z ile baktım mevcut ramlarin saat hızı 667 MHZ miş. DrESB Siz 1333 demiştiniz. 1333 alırsam sıkıntı çıkmaz mı?

Bir türlü ram işini çözemedim.

• Benim de 1333 orada bende 667 yazıyor cpu z ye takılma seninki 1333https://www.geheugen.nl/kingston/74967/sony/vaio-vpceb3s1e.html#

• 200 liraya 4 gb ram al 2+4 6 kullan

• Zaten işlemcin iyi değil 8 gb ram çok fark etmez 6 dan sadece dual çalışamamaktan biraz kayıp olur duale göre o kadar bence

• Sata3 hddyi icine takip icindeki diski harici olarak bir hdd kutusu ile kullanmaniz dah uygundur bios guncellemesi isine gelirsek isi bilen deneyimli biri tarafindan yapilmali sayet anakartiniz icin bir bios guncellemesi mevcutsa yapilabilir fiyat konusuna gelince cok bildigim seyler olmadigi halde oldukca gorecelidirde elbette yapacaginiz guncellemeler bilgisayarinizin ikinci eldeki fiyatini arttiracak ama bu tarz elektronik esyalarin 0 i ile 2ci eliaeasi da cok buyuk farklar vardir sizin bugun 1000 tlye ldiginiz urun paketi acildimi neredeyse fiyati 500 tl lere duser hele kullnilip teknolojisi eskidimi ben isin daha cok performans kismindayim zaten forumdaki arkadaslarin dedigi gibi sisteminiz eskiymis fakat i5 bir sisteme sahipsiniz zamanin orta seviyeli bir urunuymus ben olsam soyledigim guncellemeleri yapup 0dan bilmem kac 1000 tlye bilgisayar alacagima bunu tekrar bayata dondurudum tabi bu tamamen kisisel bir fikir birazda butceye bagli derseniz bubilgisayara ram ve ssd takviyesi yapmaya devermi diye bence defer.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.