Şimdi Ara

*BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİĞİM KAPANMA SORUNU. (YILDIM)* (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
3
Favori
4.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bildiğimi söyledim çoğu bilgisayardada işe yaradı bi denesin ona göre yorum yapsın...

• @YAHYA@ kullanıcısına yanıt

Sana bir şey dediğimiz yok ki zaten niye alındın  

Yıllardır bu işin içinde olduğumuz için senin söylediğini ve arızayı detaylarıyla açıkladım. Sorun çözülse bile çok kısa sürede tekrar kapanacaktır. Mevcut sorunda statik elektrik birikmesi ile ilgili bir durum yok yani  

• sorun anakart gibi gözüküyor hocam herkes bunu belirtmiş zaten anakart'ın cmos'u sıfırlayıp bios güncellemesi yapabilir misiniz ?

sorun elektriksel gibi ama denemekten zarar gelmez elektronik cihazlarda alakasız şeylerin sebep olduğu çok saçmalık gördüm onun için ufak detayları atlamadan herşeyi kontrol edin bence

anakart'ım bios update sırasında hata veriyordu servis 180 tl istedi çipe fiziksel olarak söküp yazılım atmaya anakart'ım ilk sürümde kalmıştı 9. nesil için stabilite güncellemesi gelmişti daha 2. sürümde benimki 1. sürümdü ve 6. sürüm falan çıkmıştı en son cmos sıfırlayarak bios güncellemesini başardım ve pc'nin gerçekten çalışması değişti.

• Kapanma deyince aklıma covid geliyor (: İyice psikolojimiz bozulmuş.

Akla psu ile anakart geliyor zaten. Psu'yu değiştirmişsin kesin anakarttır, garantiye gönder yenisi ile değiştiriler zaten.

Değiştirmezlerse ve sorun devam ederse sürekli geri gönder ve para iadesi almaya bak. Mümkün oldukça da Asus alma, özellikle de anakartı.

• CyberXTR kullanıcısına yanıt

Kanka Asus ile aranızda ne geçti bilmiyorum ama şu an piyasadaki en kaliteli anakartları Asus üretiyor. Gigabayte ve MSI bile Asus kadar her yönüyle zirve anakart üretemiyorlar. Üstelik 3 sene garantisi ve Vatan gibi yerlerden alınırsa +2-5 sene ek garanti imkanı ile benim için vazgeçilmez bir marka oldular açıkçası..

• Diğer markalar ile benzer fiyatlara daha fazla garanti süresi ile tercih ediyorsan alabilirsin tabi. Bir Asus anakartım chipset yaktı garanti süresi bitiminden 4 gün sonra, öncesinde bazen ekran görüntüsü vermeden açıldığı oluyordu, kurcalayınca düzeliyordu. Aynı pin sayılı arkadaşımdaki anakarta yıllardır hiçbir şey olmadı Gigabyte idi. Sonrasında yeni sistemlerde mavi ekran hatası alıyorduk anarkartlar Asus'tu. Artık yanaşmam ben şahsen. Garantiden monitör değişimi yaptığım da oldu, değişim süreci iyi geçmişti, ama kurum adınaydı onun da etkisi olmuş olabilir.

• iCrush kullanıcısına yanıt

Hocam sıfırlayıp en son sürümüne de güncelledim ama o da olmamıştı, bugün öğlen garantiye göndericem anakartı, en temizi olur diye düşnüyorum.

• Sorun anakartta. imkan varsa baska bir anakartla deneyin. yoksa direkt garantiye gönderin.

• Sistemi OCCT ile test edin.

• Bu sorunlarda ilk şüpheli ram, ardından anakart, daha sonra da psu gelir. Ona göre hareket edin bence.

• Hocam başlıkta kapanma sorunu yazısını okuduktan sonra herhalde tesettüre girecek bir kardeşimiz bir takım içtimai sebeplerden dolayı giremiyor ve bizden yardım istiyor zannettim. Tam kafamda yardımcı olacak seni destekleyecek bilgiler yazacakken bilgisayarın kapanmasından bahsediyormuşsun.

• bios update varsa önce onu bir kurun derim.

• Aynı durumu yaşamıştım.

Tuşa basıyorum açılıyor sonra tık diye kapanıyordu. PSU değiştirdim olmadı, ekran kartı değiştirdim olmadı, anakart değiştirdim olmadı RAM’leri değiştirdim oldu. Tabi o zamanlar rahat rahat parça değiştirebiliyorduk, doları kuru 2-3 liraydı maks…

Edit: Pandemi yüzünden olan kapanma sandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 15 Ekim 2021; 18:24:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anakarttır hocam büyük ihtimalle bence memtesthelper çalıştırın bir yüzde 400 e kadar gitsin ramlerde sıkıntı var mı kesinleştirin yoksa anakarttır büyük ihtimalle psu diyecektim ama psu yeni diyorsunuz hangi marka bazı modeller gigabyte psular sorunlu

• hocam,anakart arızası gözüküyor.garantisi varsa hiç bekleme,pc yi toplayan şirkete git,anakartı servise versinler.

saygılar.............................

• psu kontrol ettir, sorunlu olabilir.

• sulobey10 kullanıcısına yanıt
    Aman aman Asus modemi mi? Düşman gözüne

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İşlemciyi söküp tekrar takın bir de. Bazen pinler tam temas etmiyor. Bir kere başıma gelmişti benim de. Gerçi bende hiç açılmıyordu.

• Benzer sorunu vs550 güç kaynağı ile yaşamıştım, değişince düzelmişti.

Önce oc vb varsa bunları kapatmayı dene, daha sonra başka bir güç kaynağı ile deneyebilirsin.

• Aynı sorun benim pc de vardı, bazen sorunsuz çalışıyordu bazen kafasına göre 1 saniyeliğine çalışıp kapanıyordu, bazern uyku modundan uyanmıyordu kendi kendine kapanmış buluyordum.

Bende güç kaynağından şüphelendim tam güç kaynağını değiştimeye karar vermişken bir gün pc'yi yine açmaya çalıştığımda bu kez sadece güç geliyordu görüntü falan yoktu, kasayı açtım anakartın üzerindeki işlemci ışığı kırmızı yanıyordu, yani tüm sorunun kaynağı aslında anakartmış, anakartı değiştirdim sorun kalmadı.  

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.