Şimdi Ara

bir ticaret kültürü olarak network marketing sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • üretici ve alıcı arasındaki aracıları devre dışı bırakarak firmalara giden parayı alıcıya ödeyen sistemin adıdır. abd de 1930 lara kadar gider başlangıcı. sadece alıcı olarak dahi kazandıran sistem istenildiğinde para kazandıran meslek halini alıyor.
    her şeyde olduğu gibi şartları var
    çalışılan firma güvenilir olmalı
    sistem şartları ağır olmamalı
    ürünler herkese hitap etmeli ve piyasa değerinin aşırı üstünde olmamalı

bahsettiğim firma ersağ temizlik ürünleri

iş yapma amaçlı değil sadece temizlik ürünlerinde market mallarıyla eşdeğer bitkisel ürünler varmış
    deterjan ve şampuan için bir araştırma yaptım
    marketten alacağın deterjandan daha ucuza geliyor
    yani bitkisel ürün kullanacaksın aynı paraya
    şampuan için de aynısı geçerli
    başka ürün de düşünmüyorum zaten
    ürünleri kullandım hoşuma gitti
    sistem araştırması yaptım
    kullanmak isteyen 100 tl lik siparişle üye olsun daha ucuza kullansın
    ürünler kendini beğendirirse tavsiye kendiliğinden gelir
    deneyen olursa ek gelir olur
    çok kazanmak isteyen için de imkan var

denemek isteyen ersağın sitesine girerhttps://www.ersag.com.tr/
    sponsor noya da 1378307 yazarsa benimle ekip olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1378307 -- 6 Eylül 2018; 17:28:33 >

• Sen reklama devam etmeden önce bir düzeltme yapayım; Network marketing "Üretici ile alıcı arasındaki aracıları devre dışı bırakır" şeklindeki cümlen baştan sona yanlıştır, ki sen zaten bu aracılardan birisin.
    Network marketing, başka hiçbir sistemde olmayan sayıda aracıya sahiptir. Firma üretir ve distribütöre malı gönderir. Distribütör ise, ağzı laf yapan birilerini destekler ve onlara parasal imkan tanıyarak insanları ikna etmesini; ikna ettiği insanların da başka insanları bu sisteme dahil etmelerini sağlamalarını bekler. Sisteme dahil olan herkes, hem kendi sattığı ürünlerden hem de sistem dahil ettiği diğer satıcıların sattıkları ürünlerden ve onların dahil ettiği kişilerin sattıkları ürünlerden komisyon alır.
    Yani, sen doğrudan konuya girip her neyi pazarlıyorsan pazarla ama yalan söyleme. Bu tür konuların yeri Fecabook'tur, Donanım Haber değil...
  • webbie kullanıcısına yanıt
    hem aracı hem alıcı diyeyim o zaman olur mu
    benim anladığım networkte bir şey satmaya çalışmayacaksın
    ürünü ihtiyacın kadar alıp kullanacaksın
    hoşuna giderse arkadaşlarına tavsiye eder, ürünün satılmasında aracı olursun.
    aracılık ettiğin şeyde firma sana prim verir

face ile donanım haber farkı ne ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1378307

hem aracı hem alıcı diyeyim o zaman olur mu
    benim anladığım networkte bir şey satmaya çalışmayacaksın
    ürünü ihtiyacın kadar alıp kullanacaksın
    hoşuna giderse arkadaşlarına tavsiye eder, ürünün satılmasında aracı olursun.
    aracılık ettiğin şeyde firma sana prim verir

face ile donanım haber farkı ne ki
    Sana birşey sorayım; Sen şu anda network marketing işi yapıyor ya da yakın bir zamanda yapmayı düşünüyor musun?
    konu mesajı açık değil mi
    düşünmesem böyle bir şey hakkında fikir arayışına girmem
  • quote:

konu mesajı açık değil mi
    düşünmesem böyle bir şey hakkında fikir arayışına girmem
    Konu mesajında senin ne anlattığından ziyade, okuyanların ne anladığı önemlidir. İlk mesajdan benim anladığım kadarıyla sen bu işe başlamış durumdasın ve kendine alt bayi/müşteri arayışındasın. Bulacağın her müşteriye, onların da kendi müşterilerini bulacakları ve bu sayede daha çok para kazanacakları vaadinde bulunacaksın.
    Yanlış mı anlamışım?
    ikinci mesajımda dedim ki benim yapmak istediğim pazarlama değil
    ekleme olarak
    sadece kendi ihtiyacınız olanı kullanın
    hoşunuza giden bir şeyi tavsiye edin
    kullanmaya başladığınız ürünün parasını kazansanız yetmez mi
  • quote:

ikinci mesajımda dedim ki benim yapmak istediğim pazarlama değil
    ekleme olarak
    sadece kendi ihtiyacınız olanı kullanın
    hoşunuza giden bir şeyi tavsiye edin
    kullanmaya başladığınız ürünün parasını kazansanız yetmez mi
    Seni daha fazla sıkıştırmam doğru olmaz. Bu nedenle, bilmediğini düşünerek sana bazı bilgiler vereyim;
    -Bu tarz firmalar, son 15 yılda özellikle tarikat bağlantılı ve mutlaka İslamiyet'e atıfta bulunarak mal satma eğilimindedirler.
    - Tüm ürünleri için "Bakanlık onaylı" ibaresini kullanırlar ama bu bakanlığın Sağlık Bakanlığı değil de Tarım Bakanlığı olduğundan bahsetmezler.
    - Bu tarz pazarlama ağları için harcanacak emek/zaman herhangi başka bir işe harcandığında, çok daha fazla ya da en azından gerçekten para kazanma imkanı olur.
    - Bu işlerde hep bir ya da birkaç bayinin bu işlerden kazandığı servet öne çıkarılır ama o adamın işe başlangıcını gören ya da bilen hiçkimse olmaz.
    - Milyarlarca doları Ar-Ge'ye harcayan firmalar saç çıkaran ya da zayıflatan ürünler bulamamışken, Türkiye'deki bir hacı dayı bulmuştur ve onu sattırırlar.
    - Satılan üründen dolayı herhangi bir sağlık sorunu oluştuğunda, satıcı olarak sizin de başınızın derde gireceğinden bahsedilmez.
    - Bu işlerdeki pazarlama ağının son halkalarına yaklaştıkça vergi verme oranı düşer ve herhangi bir nedenle Maliye'ye denk gelindiğinde tek suçlu son satıcı olur.

Ya da şöyle yapalım; Sen şansını dene ve birkaç ay sonra tekrar konuşalım. Hayatında bu iş sayesinde yaşanacak değişiklikleri bizimle paylaş ve eğer ki olumlu yönde değişimler yaşanırsa hem senden özür dileyeyim hem de senin adına gerçekten de sevineyim.

• bahsettiğim firma ersağ temizlik ürünleri

iş yapma amaçlı değil oğlum için kulllanmam gereken omega 3 almak için üye oldum
    deterjan ve şampuan için bir araştırma yaptım
    marketten alacağın deterjandan daha ucuza geliyor
    yani bitkisel ürün kullanacaksın aynı paraya
    şampuan için de aynısı geçerli
    başka ürün de düşünmüyorum zaten
    ürünleri kullandım hoşuma gitti
    sistem araştırması yapsam da dediğim gibi satış işine girmem
    kullanmak isteyen 100 tl lik siparişle üye olsun daha ucuza kullansın
    ürünler kendini beğendirirse tavsiye kendiliğinden gelir

deterjan işi de vucudumda çıkan sivilcelerein sebebinin deterjanlarda kullanılan mermer tozu olduğunu öğrendim
    kurtulmam gerekmez mi

bir de işin çakallığını yapan satıcılar var firmalar ısrarla ilaç değil derken ilaç niyetine satmaya çalışanla karşılaşsam okkalı bir yumruk indiririm yani

denemek istersen ersağın sitesine gir
    sponsor noya da 1378307 yazarsın olur biter

• ?
  • enflasyonun düşmesi yerli üretime bağlıysa yerli üretime destek verilmeli değil mi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.