Şimdi Ara

Bir telefonun doğuşu: İşte A'dan Z'ye üretim süreci (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
2.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülke içinde böyle bir yatırım yaptığı için GM ye teşekkürler. Cidden fabrika kurmak eleman çalıştırmak katma değer üretmek çok önemli.

Kazıklanma hissiyatı duyan arkadaşlara samsung ve apple ürünlerine para verirken saf malzeme parasını hesaplamalarını tavsiye ederim.

Şu bir gerçek videoda gördüğümüz tüm personel çaycıdan mühendilere müdüre kadar hepsi bu ülkenin vatandaşı bu bile bu firmaya destek vermemiz için bir sebep.
    Fiyat politikalarını piyasa belirleyecek ve biraz daha aşağıya çekecektir eminim.

• GM yetkilileri forumu takip ediyorlarsa montaj hattı müdürüne nasıl sunum yapılır kursu aldırsınlar.Aynen öyle demekten başka kelime bilmiyor.

edit:336p video mu izlenir 20mb internet var dur kalk video izledım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-93911FC7B -- 12 Eylül 2018; 23:18:46 >
  • WinteR W kullanıcısına yanıt
    Videoyu tam izlemeden/dinlemeden yorum yaptım deme :)
  • adminia A kullanıcısına yanıt
    Benim yorumu okudun mu? jpgle perakende kaça toplanıyor olan 1nci sayfada...
  • videoyu göremiyorum.

• "Çaktırmadan buradan ben birini alsam, bunun anlaşılması ne kadar sürer?"
    -Erdi Özüağ

Kardeşim sen de "hemen anlarız" diyeceğine "buyrun ben size bir adet takdim edeyim" desene; çocuk görmüş beğenmiş işte. İnsiyatif alamayanlar kariyerinde yükselemez; bu da size yaşam dersi olsun.
  • Teşekkürler Erdi, kolay gelsin..
  • Telefonun %90 parçası gavur malı.
    O makineler gavur malı.
    GM Türk malı. Yersen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • firat_kilic kullanıcısına yanıt
    Okudum hocam ama benim dediğim cümleyi atladınız sanırım .
    "Fiyat politikalarını piyasa belirleyecek ve biraz daha aşağıya çekecektir eminim."

Ben piyasaya inanırım. Adamlar diyebilir ki benim malım 10 bin. Der yani bunu. Ama sen ben bunu alırmıyız? Hayır.
    İşte piyasa bunu böyle belirleyecek. Bu adamlar bu telefonun 3000 liraya değil de en fazla 2250 max. satılabileceğini görecektir.
  • WinteR W kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum hatta vestel yerine de söylenebilirdi gm. ben kendi ürünlerine vestel'den daha fazla katkıda bulunduklarını düşünüyorum. profilo avm'de sormuştum anakart konusunu tasarımı kendilerinin yaptığını söylemişlerdi.
  • Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Senin adın rum malı

• quote:

Orijinalden alıntı: isakoc

Senin adın rum malı

Bak kazma bunlar ad değil nick, rumuz.
    Gerçi sana yol vidanjörü ile soksam yine anlamazsın.
    Akçomar.
  • Müdürün acilen diksiyon ve güzel konuşma dersi alması lazım, bulunduğu konuma yakışmayacak bir sunum, açıklamalar vs.
  • röpörtaj yaptıgınız kişiye bir yaka mikrofonubari verse idiniz.anlamak duymak için çabalıyoruz

• Kıyaslama yaptığımız Xiaomi; Her şeyi ile aynı cihazı yapsa ve bu cihazı Türkiye'de üretse, gene daha ucuza piyasaya sürebilir. Mesela; GM, Qualcomm'dan 100K adet SD660 çekiyorsa, Xiaomi en az 5m adet çeker(rakamlar örnektir). Doğal olarak daha ucuza alabilir ve maliyet düşük olur. Aynı şey diğer bileşenler için de geçerli (bellek, ekran, batarya ve hatta vida vs.).
    GM, büyüme yolunda istikrarlı bir biçimde ilerliyor. Üretim hatlarına ve fabrikasına bir diyeceğim yok, adamlar uğraşıyor ve hatta zamanı yakalamışlar.
    Ama satın alma noktasında son kullanıcı milliyetçi davranmaz. Hele ki ekonominin çökmek üzere olduğu Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsa.
    Fiyatı bir kez daha değil, birkaç kere daha gözden geçirirse sürümden kazanır GM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvlono -- 13 Eylül 2018; 13:3:30 >
  • Olumsuz yorumları anlamakta güçlük çekiyorum bu kadarının olması bile büyük başarı desteklemek gerekiyor. Gelecek adına umut vaad ediyor ülke olarak teknolojiye ve daha çok telefona karşı ilgilmiz büyük, telefonu ihtiyaçtan çok prestij olarak gören büyük bir kitle var bu da gereksiz tüketimi tetikliyor.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    senin üretim yerin neresi. Yüzde kaç yerli malısın.
  • Çok güzel bir aksiyon. Böyle öne çıkaralım.
    Daha iyi olacak herşey, daha fazlasını yapacağız ve bir gün tamamen üreteceğiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ooooo montaj mı alırım bir dal...
    Montajı bile beceremediniz GM kullanan kim gördüysem şarjında bataryasında problem var :(

• quote:

Orijinalden alıntı: emresalvation

senin üretim yerin neresi. Yüzde kaç yerli malısın.

Ben ırkçı olmadığım için sadece insanımda sen süzme malsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.