Şimdi Ara

Bir Tabletten Neler İstersiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanda ipad 2 nin duyulurmasıyla forumdaki tartışmalar oldukta alevlendi... Bende tablet almak istiyen birisi olarak bir tabletten neler beklediğimi yazmak istedim.

ilk basta 2 sene kadar iphone kullandım yaklasık 6 aydırda htc desire kullanıyorum.

Öncelikle tabletin bana sağlıyacağı ilk kolaylık bilgisayara olan bağımlılığımı sıfıra indirmesi bu ne demek biraz açmak istiyorum. Tableti aldıktan sonra iş dışında hiçbirsey için bilgisayarın başına oturmama gerek kalmaması gerekiyor buna örnek
    1)Müzik yüklemek
    2)Film indirmek
    3)Versiyon güncellemek(2 günde bir değişik rom kullandığım için kulağa gereksizde gelse önemli benim için)(rom değiştirmemin nedeni stabilite değil tamamen değişik versiyonları merak etmemdir)

ios üzerinde bulunları gercekleştirmek için bilgisayara + itunes+ illa aynı bilgisayar olması. benim iostan sıkılmamı sağlayan en buyuk nedenlerden biri bu gidip gelip ancak tek bir noktadan işlem yapabilmek.

1)sarkiyi bilgisayara indereceksin itunesa atacaksın sonra telefonu bağlayip sarkı listesi içinden seçip sync yapacaksın.

2)film izlemek icin illa mp4 olarak convert etmek gerekir bunu yaparken altyazıyı gommen lazim sonra yine itunes işlemi

3)yine itunes

peki ben bunları android üzerinden nasil gerçekleştirebilirim

1)alete bilgisayara indirir gibi indirebilirim rar içerisindemi kolaylıkla rardan çikartıp müzik playerde sorunsuzca dinlerim...

2) ben torrent kullanıyorum torrenti seviyorum hatta aşiğim ona torrent dediğimde bile yüzümde çiçekler acıyor:) android üzerinde bir sürü torrent programi var yani ben istediğim torrent sitesine girip istediğim kalite filmi indirim sonra divxplanetten altyazı dosyasını indirip rock player yada benzeri bir programla açip mükemmel şekilde izlerim ve mp4 olması zorundada değil tabiki mkv avi flv gibi uzantılarıda sonsuzca oynatır bu benim video izlemek için bilgisayarda mp4'e cevirip altyazı eklememe gerek kalıyacak demek...

3) rom olayına girmezseniz wifi üzerinden aleti güncelleyebilirsiniz ama rom işine girdiğinizmi .zip uzantılı dosyaları yükleyerek versiyon değiştirebilirsunuz ki bu dosyaları indirmek içinde bilgisayara gereksinim yok aynı bilgisayara indirir gibi indirirsiniz...

İNTERNET

En büyük zamani internet üzerinde geçırdiğim(geçirdiğimiz) bir gerçek. Peki ben ne yaparım internette öncellikte acılış sayfası olarak igoogle (digiturk ip'leri yasakladıktan sonra birseye benzemiyo ama neyse:/ ) ve netvibes gibi siteleri kullanırım nedeni ise güncel olarak kontrol ettiğim sitelerdeki yeni bilgileri tek yerden kontrol edebilmem. Bunlar içinde mail adresimlerim, onlarca rss , hava durumu , cok nadir girsemde facebook widgeti , twitter widgeti , not alma wigdeti , flickr wigdeti vb öğeleri kullarım

Bunların hepsini tek bir sayfadan kontrol etmek beni cok rahatlatıyor... peki bunları ios ve androidte nasil yapabilirim...

önce iostan başlamak istiyorum. bildigim bir program yok ancak bi ihtimal bi internet sitesi icinden(igoogle yada netvibes gibi) yapabilirim bunları yoksa tek tek minik iconlar içinde dolaşıp kontrol etmem gerekecek...

peki androidde nasil... iostaki minik iconlar yerine burada kendi istediğim boyutlarda birsürü widget kullanabilirim... mesela mail widgetları gmailde son 10 maili baska bi sayfada hotmailin son 3 mailini gösteren widget kurarim , yine istediğim sitelerle ilgili istediğim kadar ayrı ayrı rss widgetlarını kullanabilirim , hava durumu : 5 farklı sayfaya 5 farklı sehirin 5 farklı boyutta widgetlarını kurup hiçbir programa girip cikmadan istediğim bilgiyi alabilirim , facebook : widgetini kurup güncel bilgileri programa girmeden görebilirim , twitter(tekrar yazımıyım durumu anlamışsınızdır) , not alma (ana ekranın istediğim yerıne post-it gibi yapıştırabırım) dediğim gibi mantığı anladınız diye tahmın ediyorum...

meshur flash ilgili ise bence flash olmazsa dunyanın sonu gelmez fakat ilk basta belirttiğim gibi amac bilgisayara olman bağımlılığı sıfıra indirmekse olması gerekir. bununla ilgili ios fanları sarjı cok goturecek bitecek hemen cpunun %90nunu kullanacak alet ısınacak gıbısınden savunmaları var haklıda olabilirler ama flashı istediğimizde aktif hale getirip istemezsek kapatabilmeliyiz bu bizim elimizde olmalı baskası tarafından dayatılmamalı. flashla ilgili gereksiz diyen html5 asıklarına html5 xXx site bulun diyorum sadece:)

xoom satişta olduğu için karşılaştırma yaparken kullanan kişilere tek belirtmek istediğim 3.0 yeni çıkmış bir versiyon o yuzden takılma var lag var derken iosun 3.0 nasil hayvan gibi sarj yediğini yada 4.0in nasil agir olduğu duşunun. 3.0.1 , 3.0.2 , 3.1 , 3.2 gibi sürümlerinde hiçbir sikintının kalmıyacağına eminim.

bu yazının tamamini okuyabilirseniz eğer android iyi yanlarını gösterip iosu kotulemeye çalıştığımı duşunmeyın bunlar benim masaüstü bilgisayarımda yapmış oldugum şeylerın karşılastırmasıdır bu sebeble iosta bir suru oyun var markette yok gibisinden bir karşılaştırma içine girmiyorum ki app konusunda iosun üstünlüğüne şuan için zaten kimse laf soyleyemez çarpılır valla. sarj konusundada aynı durum gecerli 10 saatlık bi kullanım mükemmel gercekten.

lütfen sizde yorum yapin iyi yada kötü.
    ios yada android kullanıcıları lütfen bir noktada yanlış birsey yazdıysam duzeltın erdem yanlış biliyorsun boyle boyle şeyler yapabilirsin diye.
    Ve sizde bi tabletten neler beklediğiniz belirttin.

adminlerden ricam bu yazıyı ios bölümü içerisindede görünüp yorum yapılabilsin.

• 16:9 çözünürlükte veya buna çok yakın bir çözünürlükte olmayan bir tablet istemiyorum.
  • Ben şuan bu laptopu 2 amaçla kullanıyorum.

1- Film/Dizi indirip izlemek.
    2- Msn, Skype ve internette takılmak için.

Msn skype iPhone'umdada var fakat torrent sistemi olmasını o kadar çok isterdimki. Android' te torrent olduğunu senden duydum ve sırf bunun için bile iphoneuma ekstra android telefon düşünmeye başladım. iPhone' un benim içiin en önemli özelliği iosu ve appstoresi ama torrent olayı beni tamamen baştan çıkarttı. Ve iPhone içinde illa convert etmene falan gerek yok Oplayer, VLC tarzı kaliteli her formatı ve altyazıyı çalıştıran uygulamalar var bilgin olsun.

ve iPad 2' yi almayı düşünüyordum fakat bu torrent ve xXx siteler beni gerçekten cezbetti.iPhone'umda sırf 10 gb xXx video var. Bu flash ile 10 gb boş alanım olurdu. Ve ipad yerine diğer tabletleri düşünmeye başladım ne yazikki bu yazından sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scrabG -- 4 Mart 2011; 20:14:44 >
  • @LorDragon31, yeni çıkan Nvidia Tegra 2 işlemcili tabletlerden öneririm. Ayrıca evet yazıda söylendiği gibi birbirinden farklı birçok torrent yazılımı var. Adobe Flash Player'ı saymıyorum bile Ayrıca artık iOS'da olan çoğu yazılım Android'de de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl00dyHell -- 4 Mart 2011; 21:10:12 >
  • @lordragon31

Bir kere torrent (HD 720p-1080p MKV, falan) olayına gireceksen Tegra 2'li bütün sistemleri direkt ele. Gerzek NVIDIA koskoca dual core CPU + 8 core GPU'lu Tegrasına H264 High Profile desteği koymamış. Bu ne mi demek oluyor? Torrentle indireceğin hiç bir H264 High Profile videoyu (Bu torrentlerde bulacağın hemen hemen bütün 720p-1080p HD MKV video dosyaları oluyor!) donanımsal olarak çözüp izleyemeyeceksin. Yazılımla çözmeyi deneyeceksin, ama internetten gördüğüm kadarıyla hemen hemen bütün o dosyalar takılma yapıyor).

Sırf bu yüzden bu nesil Tegra 2 Android tabletler benim için bitmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krethgar

@lordragon31

Bir kere torrent (HD 720p-1080p MKV, falan) olayına gireceksen Tegra 2'li bütün sistemleri direkt ele. Gerzek NVIDIA koskoca dual core CPU + 8 core GPU'lu Tegrasına H264 High Profile desteği koymamış. Bu ne mi demek oluyor? Torrentle indireceğin hiç bir H264 High Profile videoyu (Bu torrentlerde bulacağın hemen hemen bütün 720p-1080p HD MKV video dosyaları oluyor!) donanımsal olarak çözüp izleyemeyeceksin. Yazılımla çözmeyi deneyeceksin, ama internetten gördüğüm kadarıyla hemen hemen bütün o dosyalar takılma yapıyor).

Sırf bu yüzden bu nesil Tegra 2 Android tabletler benim için bitmiştir.

H264 High Profile desteği olmadan sıkıştırılmış HD medyaları tabletten izlemek işkenceye dönüşebilir.
    Bu yılın sonunda AMD ve Intel platformlarını da tabletlerde göreceğiz.
    Bakalım X86 ve ARM nasıl karşılaşacak.

• ios olmasını.+ birde flash olsa iş bitmiştir diyebilirim.Kalan şeyler yok usb miş kameraymış hikaye bir kere bile kullanmyacağım özellikler.Ha birde hoparlörden fena olmasın sesi arada dinlerim belki, onun dışında usb kamera sd kart okuyucusu micro sd girişi cd okuyucu bilmemne okuyucu falan istemem.
  • Birşey sorucam:
    Arkadaşlar ip4 kullanıcısıyım,malum bir halta yaramaz multitask ve flash sorunu ciğerimi çürüttü resmen.Apple bölümünde applecılar maşallah bu konuda burundan kıl aldırmıyorlar.Şimdi sorum şu:Diyelimki,pbc film sitesini açtım,ordan hayalet sürücü filmini seçtim,aşağıda video belirdi,bende videoya tıkladım.Tabi filmin dolması gerekiyor,yada arkadaş tuvalate gitmem gerekiyor,hastaya bakmam gerekiyor vs.Tabı yada telefonu olduğu yere koydum,tuşunuda kilitledim.Geldiğimde,uyku modundaki makinam filmi doldurmaya devam ediyor mu?
    Lanet olası ip de bu özellik yok.Androidde durum nasıl?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.