Şimdi Ara

[Silindi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
175
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bir süre oyundan sonra bilgisayar kendini baştan başlatıyor.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1344 Mesaj
    işlemci ısılarına göre temizleme işlemi yapmanız gerekiyor cpu sıcaklığı 40-50 derece normaldir, havaların ısınması ile 60derece çıkabilir, fakat 70üstü daha iyi soğutma gerekliliğini gösterir. cpu1 deki -45derece daha önce hiç rastlamadım (:
    |
    |
    Sorun CPU sıcaklığında gibi duruyor. 1-2 dakka sonra dediğiniz halde core sıcaklığı 76 derece. CPU değeri sizi yanıltmasın core lar önemlidir. Oyundayken de 95 dereceyi bulmuştur muhtemelen ve sistem kapatmıştır kendini. Termal macununuzu yenileyin, işlemci fanını temizleyin, kesinlikle sorununuz gidecektir. Yaklaşık 3000 devirde ve heralde stok fan kullanıyorsunuz. Termal macunu herhangi bir bilgisayarcıda maksimum 4 liraya bulabilirsiniz. Bir de macunu bol sürmemeniz gerekmekte ve kesinlikle fanın işlemciye tam oturması gerekmektedir. İşlemci fanı klipsliyse biraz zordur tam oturtması. Eğer vidalı ise çok çok sağlıklı ve koaly montaj edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoneCracker271 -- 4 Haziran 2011; 18:08:46 >
    |
    |
    Benimde fanlarla aram hiç iyi değildir :) . Klipsli fanlarda o kadar bastırmak gerekiyor ki anakartı kırma riski bile olabiliyor. 20 lira alır bilgisayarcı ama risksiz iş. Bence bırakın yapsın yenilesin macunu taksın fanı temizlesin kasayı. Kendiz de yapabileceğiniz iş aslında ama risk istemem götürürm 1 saat sonra paşalar gibi alırım diyorsanız götürün derim :) Unutmayın ki termal macun iletkendir. Fazla bulaşması halinde anakartta kısa devre yapabilir.
    |
    |
    Bilgisayarın masaüstü ise Ekstra fan almanı öneririm.senin sorunun toz ve fanlar, işlemci aşırı ısınıyor.İşlemcini güzelce temizle.Termal macun ile işlemciyi güzel bir şekilde yerleştir. (fandaki tozları alırken diş fırcası kullanın)(asla sıcak üfleyen aletler kullanmayın)(İşlemciyi ellemeden önce statik elektriginizi atmak icin demire dokunun.)
    |
    |
    Benim laptoptada oluyodu laptopu biraz yüksege koyup fanin altini buz koydum acayip ie yariyordu virus taramasi yaparken laptopu ters koyuyordum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
üniversite
haberler
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.