Şimdi Ara

Bir sorunum var yardımcı olurmusunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar benim bir laptop um var HP COMPAQ hemen özelliklerini sayıyım:

işlemci: AMD Turion Dual-Core ZM-80 2.10 GHz
    ram: 3,00 GB
    windows: vista

bilgisayarı alalı 2 hafta oldu pes 2009 ve football manager 2009 oyununu kurdum 2 hafta boyunca hiç bir sorun yaşamadım ve bu gün bilgisayarı açtım oyuna girdiğimde çok fazla kasıyor. 2 haftadır hiç birşey yoktu herşey çok hızlıydı ve bu saadece oyun için geçerli değil ie a girerkende kasıyor ama fazla değil birde açılışta kasmaya başladı.

Dün geceye kadar hiç bir sorun yoktu herşey çok hızlıydı kapattım ve sabah açtığımda herşey yavaşladı. Çok aradım ama sorunu bulamadım sizce sorun ne olabilir aklıma gelen tek mantıklı şey güncelleştirmeler oldu.

gerçekten çok çaresizim bir bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.

• vista nın hangi versiyonu var

şirkette de 3 Gb RAM e sahip bi hp var ama vista home basic var ve pc ilk geldiğinden beri çok yavaş

hard diskinde ne kadar yer var
    + aldığından beri epey program yüklediysen pc açılışta bu programların bir çoğunu çalıştırır arka planda bir sürü işlem gerçekleşir başlat------> çalıştır'a msconfig yazarsan açılan arayüzde başlangıç sekmesine gelip nelerin olduğunu görebilirsin burada gereksiz programların çalıştırılmasını önleyebilirsin

güncellemeleri düzenli olarak yüklemen gerekir bu vistada daha önemli
    performans için gerekli olan KB952709 ve KB946041 güncelleştirmeleri yüklü mü?(bunu bi dergide okumuştum)
  • 1) Sıcaklık değerlerini kontrol edin. HP'lerde ısınma sorunu var ve aynen söylediğiniz gibi bir süre sonra ortaya çıkıyor nedense...

2) Görev yöneticisinden işlemci gücünü çok kullanan işlem olup olmadığına bakın.

3) Defrag'dan disk parçalanma durumuna bakın. Çok silme yükleme işi yaptıysanız disk parçalanmış olabilir.

4) Spy ve benzeri zararlılar girmiş olabilir. Tarama yaptırın.

Kolay gelsin.
  • açılıştaki yavaşlamayı düzeltmek için. belli periyotlarla windows/prefetch içindeki tüm dosyaları silin. ilk açılış biraz yavaş olur ama ikinci açılıştan itibaren hızlanır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: orjinalden Çalıntı

vista nın hangi versiyonu var

şirkette de 3 Gb RAM e sahip bi hp var ama vista home basic var ve pc ilk geldiğinden beri çok yavaş

hard diskinde ne kadar yer var
    + aldığından beri epey program yüklediysen pc açılışta bu programların bir çoğunu çalıştırır arka planda bir sürü işlem gerçekleşir başlat------> çalıştır'a msconfig yazarsan açılan arayüzde başlangıç sekmesine gelip nelerin olduğunu görebilirsin burada gereksiz programların çalıştırılmasını önleyebilirsin

güncellemeleri düzenli olarak yüklemen gerekir bu vistada daha önemli
    performans için gerekli olan KB952709 ve KB946041 güncelleştirmeleri yüklü mü?(bunu bi dergide okumuştum)

Vista Home Basic versiyonu var.

harddiskte yaklaşık 95 GB yer var. fazla bi program yok msn winamp var onlarıda açılışta çalışmasını kapattım. birde vistada çalıştırı bulamadım ben.

bütün güncelleştiirmeler yüklü. hiç bir sorun yoktu oyunlar çok rahat açılış çok rahattı gece kapattım sabah açtım kendiliğinden böyle oldu çok kasıyor artık :(

• quote:

Orjinalden alıntı: thunderwatcher

1) Sıcaklık değerlerini kontrol edin. HP'lerde ısınma sorunu var ve aynen söylediğiniz gibi bir süre sonra ortaya çıkıyor nedense...

2) Görev yöneticisinden işlemci gücünü çok kullanan işlem olup olmadığına bakın.

3) Defrag'dan disk parçalanma durumuna bakın. Çok silme yükleme işi yaptıysanız disk parçalanmış olabilir.

4) Spy ve benzeri zararlılar girmiş olabilir. Tarama yaptırın.

Kolay gelsin.

1) sıcaklık değerini nereden kontrol edebilirim acaba?

2) Görev yöneticisinden baktım fazla etkileyen bir şey yok.

3) silme yapmadım yükleme 2 oyun msn winamp felan.

4) tarama yaptırdım temiz çıktı.

sağolun sizede, teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.