Şimdi Ara

Bir sonraki OLED TV'nizi daha ucuza alabilirsiniz: OLED TV fiyatları düşüyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • gonderdiginiz video konuyla alakali hic bir sey anlatmiyor hic bir sey ispatlamiyor. farkli renkler acemice karistirilmis, isiklarin odaklari esit dagitilmamis. konuya biraz vakif olsaniz renk skalasi olusturmanin birden fazla yolu oldugunu bilirdiniz. ornegin yazicilar rgb kirmizi yesil mavi renkleri kullanmaz, cmyk cyan magenta sari ve siyah renklerin karisimini kullanarak tum renkleri olusturur. benzer sekilde eskiden sharp'in quattron 4 renk tvleri vardi rgby: kirmizi yesil mavi ve sari renkleri kullaniyordu. sari yesille beraber insan gozunun en yuksek hassasitte gordugu 2 renkden biridir, sharp sari rengide ekliyerek cok daha dolgun canli renkler olustuyordu. rgbw dagilimi iyi kalibre edilirse dogru kodlanirsa teoride diger rgb ler kadar canli dogal renkler olusturabilirler, tabi uretici bunu duzgun hazirladiysa, bunun icin panellerin tarafsiz direk karsilastirmalarina bakmak gerek, mantalite olarak rgbw nin renk canliliginda geri olmasi icin bir neden yok.

rgbw nin esas begendigim yani beyaz ile parlakligi artirip oled panelin omrunu uzatmasi. daha once dedigim gibi rgbw paneller daha az yanik problemi cikariyorlar, ekranda daha az iz yaratiyorlar, daha uzun omurluler, cunku parlak beyaz ve beyaza yakin renkleri olusturmak icin butun rgb pikselleri ayni anda tam guc calistirmak zorunda degilller, beyaz pikselle yuksek parlakliklari olusturabiliyrolar. acikcasi yeni tv alma arifemde oled secmiyisimin tek nedeni bu yanik mevzusu, yoksa alacagim mini led tv cogu oled ile ayni fiyatta hatta daha pahali.

• 10 bin tl ye aldığımız oledler olmuş 40bin tl çok ucuzlamış.

• bizde düşmesi mümkün mü ? malesef.. şu türk insanının çektiği nedir, türk rönesansı şart.

• 2014 yılı Ocak ayında sony ful HD 55w905 tv'sini o günkü fiyatı 2.000 euro almıştım şimdileri 55 Oled benzer rakamlara satılıyor hatta üzerine biraz daha ekleyip 65 Oled alınabiliyor

Günümüzde fiyatlardan şikayetçi olanlar geçmiştede benzer şikayetlerde bulunanlarla aynı kesim yani geliri düşük değişen fazlaca birşey yok.

• 2021 kasım'da 55c1 almıştım 12.000 tl ye + 1000 tl civarı yakıt vermişlerdi.

55c2 2022 modeli 41.100 Tl şu an :D

• wardstone kullanıcısına yanıt
  • profecco kullanıcısına yanıt

Türkiyede ekonomik kriz var. Global fiyatlandırmalara bakacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt

Önceden üzülüyordum. Artık üzülmüyorum. Halk çünkü cidden buna fazlasına layık değil. Tam olarak hak ettikleri bu.

Bu dinozor tayfa bu dünyadan göçüp gitmeden türkiye her zaman böyle olacak

• Niye iktidar mı değişiyor

• darkaura kullanıcısına yanıt
    RGBW hiç de öyle zannettiğiniz gibi iyi değil. Renklerin doğruluğu ve hacmi düşüyor. Samsung QD-OLED teknolojisi kullanıyor ve bu LG’nin kullandığı RGBW ile aynı değil. QD-OLED tamamen farklı. Bilinen klasik beyaz alt katman QD-OLED’de yok. Samsung yıllar sonra neden tekrar OLED’e geçti sanıyorsunuz? RGBW kullanmak için değil. QD-OLED’de Samsung bildiğimiz RGB dizilimini kullanıyor. Bu arada söylediğim şeyi düzeltiyorum. OLED alınır ama QD-OLED ise alınır.

Bir sonraki OLED TV'nizi daha ucuza alabilirsiniz: OLED TV fiyatları düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 28 Mayıs 2023; 21:4:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Lg acisa bile devlet acimaz……

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Akelei kullanıcısına yanıt
    Samsung kendi geliştirdiği Quantum Dot teknolojisini kullanıyor. Yani o videoda Samsung kendiyle çelişmiyor. Samsung’un ekranlarında kullandığı Quantum Dot teknolojisi RGB OLED.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Guncel bir haber oldugu icin kacirmis olabilirsiniz. Mesajim bu haberle anlam kazanacaktir:

Samsung lg den 2024 yilindan baslamak uzere ortalama 5 mio adet wrgb panel satin alacak.

Bircok kaynak var sadece birini ekliyorum:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1684218587

• Akelei kullanıcısına yanıt
    LG’den almasının sebebi düşük maliyet sağlaması. QD-OLED’in maliyeti WOLED’in maliyetinden çok daha yüksek. Görüntü kalitesi olarak da WOLED’den üstün. Muhtemelen Samsung en üst seviye ürünlerinde kendi üretimi olan QD-OLED, daha düşük modellerinde ise LG üretimi WOLED kullanacak.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. Konusu da vardi yaklasik iki hafta once bu konuyu detayli bir sekilde konusmustuk. Amacin samsungun urun yelpazesini gelistirmek, maliyet dusurmek oldugu ifade edilmisti.

• o dedıgın olay bizim gibi ortadogu ulkelerınde olmuyor dolar 50 tl olacagı ıcın nafıle....

• Dünyada düşer, bizdeki ekonomik kriz sebebiyle yükselir. Uçar desek daha doğru olur aslında.

• Çoğu insan en dandik olana yöneliyor. Awox - axen v. S... En ucuz en dandigini alıyorlar kimse kaliyete bakmıyor. Dahili uydu varmı lcd mi tamamdır. Marka fark etmez

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    hocam bende önceden öyleydim, kırk yılın bası acılıyor tv oda sadece film izlemek mac izlemek için. gittim 55c2 aldım ki zaten arastırmasını yapmıstım, diger tvlerin yanında oledler resmen ates ediyordu, kafaya koyup aldım, diğer odada samsug led tv var. oledden sonra çöp gibi görünüyor malesef.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.