Şimdi Ara

bir şeyin olmadığının ispatı yapılablir mi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
0
Favori
5.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ensest ilişki olmaz. zira gen havuzundan belirlenen gen aktarımı mevcut. çocuğun doğmasına vesileyiz ancak çocuk gen havuzunun ürünü. sebebi biziz ancak çocuk mesela siyahi, sarı ırk vs. olabilir.

.....................

kitabın tamamına bakalım. ayetlerden biri diyor ki sen anne ve kızkardeşinle ya da babanla evlenemezsin.

sonra kitaba iman etsem de etmesem de bu durumu kabullenemediğimi düşün.(ki öyle)

.....................

ben beni dünyaya getirenle munasebet sonucu çocuğum dediğim şekilde dünyaya geldim. yani eşim anneme benzedi.(bu durum benim icadım değil)

şimdi bu kitabı bir insan yazmış desem ayette annenle evlenme dediği için bu kitabı bir insanın yazmış olduğunu görsem de bilsem de bu kitap ilahi bir kitaptır derim. bu kitabı ben veya bir insan yazmış olamaz demek durumundayım. bu kabullenememe hali kitabın mucizedir.

......................

mümkün müdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 6 Nisan 2018; 21:36:14 >

• asderty A kullanıcısına yanıt
    Ben efsunluyum bana sökmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

ensest ilişki olmaz. zira gen havuzundan belirlenen gen aktarımı mevcut. çocuğun doğmasına vesileyiz ancak çocuk gen havuzunun ürünü. sebebi biziz ancak çocuk mesela siyahi, sarı ırk vs. olabilir.

.....................

kitabın tamamına bakalım. ayetlerden biri diyor ki sen anne ve kızkardeşinle ya da babanla evlenemezsin.

sonra kitaba iman etsem de etmesem de bu durumu kabullenemediğimi düşün.(ki öyle)

.....................

ben beni dünyaya getirenle munasebet sonucu çocuğum dediğim şekilde dünyaya geldim. yani eşim anneme benzedi.(bu durum benim icadım değil)

şimdi bu kitabı bir insan yazmış desem ayette annenle evlenme dediği için bu kitabı bir insanın yazmış olduğunu görsem de bilsem de bu kitap ilahi bir kitaptır derim. bu kitabı ben veya bir insan yazmış olamaz demek durumundayım. bu kabullenememe hali kitabın mucizedir.

......................

mümkün müdür?
    Tüm insanların Ademle Havvadan ürediği iddia edilmiyormu???
    Doğan evlatlar kurana göre Basbaya Ensest ilişkiye girmişler.

Kuran tek çelişkisi bu değilki. şimdi onları saymaya başlatma bana.

• iddia sahibi ben değilim bu konuda anlaşalım.

amaç araştırıp doğruyu bulmak. ilk insan yaratıldığında ben orada değildim eğer merak ediliyorsa.

....................

ben x ve y kromozomu taşıyorum yani hem erkek hem kadınım. kadın ise xx yani sırf kadın.

bir erkek çocuk dünyaya geldiğinde bunun sebebi kesinkes benim. şimdi ben bir erkek çocuk dünyaya gelmesine neden oldum ve onu öldürdüm.

bu şekilde ben benim dünyaya gelmediğimi gösterdim.

ibrahim aleyhisselamın ismail aleyhisselamı kurban etmesinin sebebi budur. bu durumun(x y kromozomunun) asırlar önce bilinmesi mucizedir.

....................

muhammed aleyhisselam da bir insandı. o amine ve abdullah denen iki kişinin doğumu idi. kendisi dünyaya gelirken şöyle oldu.

muhammed aleyhisselamın 3 erkek çocuğu da mevt etmişti bu açıdan muhammed aleyhisselamın dünyaya gelip gelmediği tartışmalı olmalı.

gelmediği halde veya bu durum tartışmalı iken kitabullahın ona isnat ettirlmesi mucizedir.

....................

mümkün müdür?

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Hayır mümkün değildir.
  • benim sebebim yani oluşturucularım anne ve babamdır. isteyip istememem önemli değil bu duruma mecbur edildim. bazen ciddi ciddi kızmıyor da değilim.

bu açıdan ben beni yapıcılar bakımından onların abdi-kölesi-kulu gibiyim. iradem kabul edilmedi. (hukuk-ahlak örf vs konu dışına itilmiştir)

...........................

bu yapıcılar subhana ilahin nas sırrınca insanların ilahlarıdır.

bu kişiler nebatatı ve hayvanatı ve sair organik kökenli yapıları yapmış olamazlar-yapamazlar.(mevcut hal bakımından ileride ne olur bilemem) o halde nebatat hayvanat başka bir yapının sonucudur. bu yapı da nebatat hayvanat) benim cismimi oluşturacağından benim anne ve babam hükmünde olacaklardır. yani benim maddeme anne babalık yapan şeyin özü(ki bu anne ve babama da annelik babalık yapmıştı) dışsal bir varlıktır.

(eşyayı yani bir bardaktan tutun eyfel kulesine kadar konu dışı bırakıldı- organik kökene değinildi)

.....................

mümkün müdür? bu arada bu son soru idi.

sabrın ve ilgin için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 6 Nisan 2018; 22:7:35 >

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Yaw senin dilini çözmek zorundamıyım ben
    İstedinmi düzgün bir dilde kullanıyorsun. Bana sorularını Öztürkçe yaz.
    çok bir şey anlamasamda.

Biz anne babamızın hatalarından sorumlu değiliz.
    Onlar bizi yetiştirirken yeterli özeni göstermedlerse bizim hatalarımızdan sorumludurlar.

Ancak ilk okuldan başlayarak ailelerimizin kontrolundan çıkıyoruz.
    Noktada hatayı toplumda ve kendimizde aramalıyız.

Ailelerin bize müdehalesi sınırlı. Tabiiki Genetik bazı faktörlerde bizi yanlışa sürükleyebilir. Olay çok basite indirgenemez.
  • Bir şeyin yokluğunun ispatı bence yapılamaz ama var olması için yeterli kanıt olmadığını söyleyebiliriz.Sen varlığına kanıt olmadan da inanabilirsin ama diğer insanlardan da inanmasını bekleyemezsin.Bertrand Russel'ın çaydanlığını örnek verebiliriz.
  • Varlığı kanıtlanmamış bir şeyin yokluğunu kanıtlamak için bir kanıta ihtiyacin yoktur. Eğer karşındaki kişi bununlada yetinmezse benim en buyuk kanitim senin kanıtının olmayışıdır de anlarsa artik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doğru bilgiye ulaşmanın bilinen en garanti yolu; ortaya atılan tezin tüm antitezlerini çürütmektir. Doğrunun mutlak doğru olduğuna tüm yanlışlarını bilerek ulaşılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yokun yok olduğu ispatlanır ise var olur.

Var olan şeylerin ispatı basittir.

Yok ispatalanamaz

• tanri var mi yok mu bilmem de dinler yalan. ha tanri varsa da dunyada olan biten umrunda degil bence. açlık, yoksulluk, haksızlık, savaşlar... yani eger ki bu tanrinin yapabildiginin en iyisiyse acikca soyliyim ben etkilenmedim. boyle sonuclar ilahi bir varlik tarafindan gerceklestirilmis olamaz. bi de zaten göklerde yaşayıp gunun her anı, her dakika yaptiklarini izleyen birinin olduguna inanmak da ayri bir hayal gucu ister. bi de istediklerini yapmazsan sana ozel bir yeri de var(cehennem) üc bacakli kirmizi zenciler felan da vardir orda zaten. illa bir seye tapmak istiyorsan gunese tap. gunese tapmak cok basittir. hicbir gizem yok, mucize yok, gozle goremedigin 3 bacakli ejderhalar yok. dua felan bilmen gerekmez. haftada bir toplanip kiyafetlerini karşılastirdigin bir bina da yok. çarmıha germek de yok. ne bileyim bazi insanlarla farkli fikirlere sahipsin diye onlari cehenneme de yollamiyosun. ve en onemlisi gunesi gorebiliyorsun. yani ne biliyim biseyi gorebiliyorsam daha inanilir geliyor bana.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

ben de bilmiyorum. mesela ben hep 8 kafali boynuza sahip 3 kafali ejderhanin gazabindan korkun derim, kimileri de cikip boyle sacmalik olmaz diyor belki de cinleri ayni sebeple kabul etmiyorlardir.
  • bir duvarın arkasında ne olduğunu bilemezsin ,peki o zaman hiçbir şey yok diyebilir misin ?
    misal aşk diye bir şey vardır ,peki bunu gözünle görüyor musun ?
    duygu diye bir şey var ,peki bunu gözünle görüyor musun ?
    düşünce diye bir şey var ,peki bunu gözünle görüyor musun ?
    internette akıp giden yazılar ,resimler vs. bir sürü şey var ,kabloya baktığında görüyor musun ?

bu örnekler gibi bir yığın bulabilirsin ama inanmak istemeyen birisi görse dahi inanmaz
    ancak görünmeyeceğini bildiğini ise ,illa ispat et deyip durur (çünkü amacı görmek yada görmemek değildir)
  • Duyu organlarımız ile gördüğümüz vb. Şekillerde varlığından emin olunan birşey ise o durumda yokluğuna inanıyorsak ispat etmemiz gerekir

Ancak zaten varlığına yönelik somut bir kanıt yok ise bu durumda var diyorsak varlığı ispat etmemiz gerekir

Örneğin 8 kollu 25 bacaklı 8 metre boyunda ağzından ve gözlerinden alev çıkaran bir kedigil var dedim. Bunun varlığına yönelik bir kanıt sunmam gerekir aksi durumda bilim karşısında yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

bir duvarın arkasında ne olduğunu bilemezsin ,peki o zaman hiçbir şey yok diyebilir misin ?
    misal aşk diye bir şey vardır ,peki bunu gözünle görüyor musun ?
    duygu diye bir şey var ,peki bunu gözünle görüyor musun ?
    düşünce diye bir şey var ,peki bunu gözünle görüyor musun ?
    internette akıp giden yazılar ,resimler vs. bir sürü şey var ,kabloya baktığında görüyor musun ?

bu örnekler gibi bir yığın bulabilirsin ama inanmak istemeyen birisi görse dahi inanmaz
    ancak görünmeyeceğini bildiğini ise ,illa ispat et deyip durur (çünkü amacı görmek yada görmemek değildir)
    Zırvadan öte değil senin anlattıkların.

100 volta kadar elektriğe dokunursam çarpar. 220 volta iki elimle yapışırsan geberip gitme ihtimalin çok yüksektir. 1000 volt ve üstü affetmez kömür olursun.
    Elektriğin varlığını basit bir aletle ölçe biliyoruz. Senin gebermene gerek yok.

Bilim insanları 5 duyuyuda ölçekleyip görebiliyor.
    Bize gösterebiliyor.
    Yapay zekalar var. Senden çok zeki oldukları kesin.

Tüm internet kayıt altında. Gözlemlenebilir.

Senin allahın nerede be adam.

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt

şimdi iltifat etcem ben bu zekâya

çünkü 7 yaşında böyle sorular soramazdım ben

ne cehverler varmış konuya hakim

akıl yaşta değil baştaymışa çok güzel örnek

yani bravo

• Dostum varlığın ne olduğunu bilmeden yokluğunu hissedemezsin. Var olmadığını kanıtlamak için önce varlığı kanıtlamak lazım. Aslında var olmadığımız yadırganamaz bir gerçektir. Tabi gerçeklik ne kadar doğruysa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angry Man -- 7 Nisan 2018; 9:38:40 >
  • WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Bu arada nihilist kardeşime selamlar Tam konumuzu bulmuşuz

• Angry Man kullanıcısına yanıt
    https://m.facebook.com/notes/uçan-spagetti-canavarı/allahın-ayetlerini-yiyen-mübarek-keçi/456734522995/

bunlar ile uyumak zor kardeşim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.