Şimdi Ara

BİR REZALET KONUSU DA BENDEN. GİTTİ GİDİYOR REZALETİ (DOLANDIRICLIK) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.342
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 4.500TL lik ürün aldım. Stokta yok bahanesiyle satışı iptal ettiler (ki stokta olmayan ürünü satışa koymak suç diye biliyorum). Aynı gün aynı ürün "zamlı" fiyatla satışa koyuldu! Tüketici haklarını hiçe sayan firmalar batmaya mahkumdur.

Faturasız ürün sattıkları ve vergi kaçırdıkları (göz yumdukları / denetlemedikleri) için hem satıcıyı hem de gittigidyor'u ihbar edebilirsin.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_VIMER_IHBAR_ISL
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    Satıcı ekran poşetinin üzerine yazmış jelatini sökmeden tam takmadan monte ediniz diye. Satıcıya şunu dedim ürün bozuk geldi. jelatinini sökmeden taktım diye. hatta uyanık gitti gidiyor satıcının msjını silmiş. Bu nasıl satıcı adamın dövmediği kaldı demiştim.
    Konuşma yazışma şöyle;

Ben: ekranın jelatin ve ve bantlarını sokmeden denedim. ekranda sadece mavi yeşil kırmızı çizgiler çıkıyor. tekrar kırılan ekranımı taktım çalışıyor. yeni ekran çalışmıyor.

Satıcı: Ürüne zarar vermeden aynı kargo ile geri yollatın değişimini yapalım. Umarım denerken zarar vermemmişsinizdir.

Ben: ürüne nasıl zarar vereceğim jalatini sökmedim bantını sökmedim. ilk defa ekran değiştirmiyorum.

Satıcı: Kardesım sana türkçe yazıyorum. Sen zarar verdın mı dedim? Jelatini cıkartmadan zarar verılmıyormu. Kargoyla yollarken kırılmıs gelırse ne olacak kardeş? Sen takmaya calısırken soketın içinden bir tel kırıldı ise ne olacak. Yada denerken bilmeden ekranı içerden çatlatmıssan ne olacak. jalatini varsın sokülmemiş olsun bu saydıkalrım oldugunda da degısım olmaz. İlk kez ekran satmıyorum 20 bin tane sattım senın gibi 50 yuz tane takmaya calısmadım.. Umarım anlamıssındır. Ekrana zarar gerlmıs olmasın yardımcı olamayız. Baska seyler anlatma

• bulutcuk kullanıcısına yanıt
    Oo baya baya yardırmış arkadaş. Yani sonuçta sizde haklısınız oda haklı diyecem.ama bu sekilde degıl.

Sonuçta bu ekran satışı yapıyor ve riskli bir iş. Taşınması ve telefona takılması sırasında vs. Ya da gerçekten bozuk olma ihtimali var.

Hangisinin olduğunu kestirmek zor fakat satıcı kendi aleyhine olabilecek ihtimallerı dıslarken sadece kendi işine yarayacak ihtimal üzerinden bir davranış ve söylem geliştirmesi doğru değil.

Üstelik müşteri alıcı kişi niye bu duruma katlansın. Mağdur olsun. Bu ihtimalleri düşünmek zorunda olan satıcı. Bütün sorumluluk alıcı da oluyor onun işine öyle geliyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 24 Şubat 2017; 23:56:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    adama ben birşey demiyorum. o satıcı esnaf. ekran kırıkta bozukta gelse geri iade edebilir sonuçta toptancı ürünlere garanti veriyor. Dese ki gelsin inceleyelim. adam senaryoyu yazdı. şu olur bu olur. ben tel kırılmış desem kim inceliyor kim soruyor gittigidiyorun teknik ekibi mi var inceleyecek. direk satıcının elinde kozlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramon Dekker

Bir Av firmasında çalışıyorum. Şirketimizde 55 kişi çalışıp geçimini sağlıyor. Ayrıca çağrı merkezi ve benzer ortaklıklar nedeniyle daha fazla kişi için iş imkanı sağlanıyor. Gittigidiyor da ürünlerimizin sahteleri sürekli satılıyor. Mağdur alıcılar bize ulaşıyor. Bayiler orada o fiyat nasıl olur diye sürekli sorun çıkarıyor. Müşteri destek hatlarını arayıp destek alamadığı zaman veya lisansı iptal olduğunda gerçeği fark ediyor. Gittigidiyor bu duruma hiç bir çözüm geliştirmiyor. Aksine onları koruyor. Biz satmıyorsak sahtedir, zaten ilanda fatura kutu göndermediğini söylemiş diyoruz ama nafile. Devlet vergi kaybına uğruyor, şirketim zarar ediyor, müşteri mağdur oluyor ama korsancı ve gg her durumda kazanmaya devam ediyor.

o zaman şirketinizin web sayfasının en üzerine, gg'de xxx fiyat altında satılan ürünler sahtedir diye not düşün reklamını yapın ipnelerin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.