Şimdi Ara

Bir passat'ın bu hale gelebilmesi için kaç km hızla gitmesi lazım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu nasıl kazadır ? Yeni model üstelik araç.
    Haberin linki:http://malatyahaber.com/haber/malatya-yolunda-feci-kaza-3-olu-1-yarali/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheckVizoR -- 21 Eylül 2017; 22:45:55 >

• Kazayı bilmiyorum ama araçın haline bakarsak yüksek hızlı bir araçmış.

Büyük olasılıkla içindekiler ölmüştür Allah rahmet eylesin gerçekten çok feci kaza.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şifon

Kazayı bilmiyorum ama araçın haline bakarsak yüksek hızlı bir araçmış.

Büyük olasılıkla içindekiler ölmüştür Allah rahmet eylesin gerçekten çok feci kaza.

Elazı Malatya arasında olmuş kaza. 3 ölü 1 ağır yaralı.
    Allah rahmet eylesin.
  • Muhtemelen tırın altına girmiş. Çok yüksek hıza gerek yok 80-100 km ile bile hatta 60-70 km ile bile bu durum rahat olur. Devletimiz azcık bizi düşünüp kamyon ve turların arkasına bariyer koydurma yasası çıkarsa da millet boş yere ölmese. İstedikleri kanunu 1 günde çıkaranlar bu konuda senelerdir kör ve sağır.

• Yol geniş tabi, arkadaş da sınırı zorlamak istemiş galiba, yazık olmuş. TIR trafiği fazla o yolda, çok büyük ihtimalle birine arkadan çarptı, Allah rahmet eylesin..

• Altındaki arabaya hiçbir zaman güvenmiyecen ister passat ister mercedes ister volvo olsun araba dediğin civata kutusudur.
    bir arabada 120 km yi geçince tehlikle çanları çalar zaten geçmiş olsun....
  • ozbayram kullanıcısına yanıt
    100 ile duran bir tıra çarpsa belki olur da burada bağıl hız söz konusu. TIR 60 km/s ile gidiyor varsaysak bu aracın bu hale gelmesi için nereden baksanız 160-180 ile gidiyor olması gerek.

Hele ki 60-70 ile gidiyor olsa ön tamponla kurtarırdı, kimsenin burnu bile kanamazdı.

• yakın zamanda konya ankara arasında ankara plakalı bir passat da kaza yapmıştı aynen böyle olmuştu araba.Bu arabalara binince herhalde sürücüye gereksiz bir özgüven getiriyor zannımca.

Ayrıca scirocco da kesinlikle dediğim şey oluyor.Bizzat binenlerden,forumlardan okudum.Sürücü koltuğuna geçince gereksiz bir gazlama hissediyorsunuz.Araba zaten 160hp 8 saniyede 100 e çıkıyor yapacak bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lion_koc -- 21 Eylül 2017; 19:24:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski kasa passat bu. B7 kasa.

• Eski model yeni model fark etmez. Bu kamyon ve tırların kural tanımamazlığı yüzünden 120 KM hızı geçmemek lazım artık. Altındaki arabanın da bir önemi yok. Sağ şeritte gitmesi gerekirken orta şeritte gidip üstüne sol şeritte sollama yapan kamyonlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: EternalFK

100 ile duran bir tıra çarpsa belki olur da burada bağıl hız söz konusu. TIR 60 km/s ile gidiyor varsaysak bu aracın bu hale gelmesi için nereden baksanız 160-180 ile gidiyor olması gerek.

Hele ki 60-70 ile gidiyor olsa ön tamponla kurtarırdı, kimsenin burnu bile kanamazdı.

Zaten bağıl hızdan bahsetmiştim. Kim suçludur bilemem, belki passat sahibi çok hızlı gidiyordu belki kamyon duruyordu yada anı şerit değiştirdi onuda bilemem. Tek bildiğim kamyon ve tırların arkasına bariyer konulduğunda ölümlü kazaların azalacağı.

Örnek vereyim. 2011 de auris aldım ve lpg taktırdım. O zamanlar güvenlik için gazın geçtiği borulara spiral şarttı ve spiral yoksa muayeneden geçemiyordu. Gel zaman git zaman aurisi enişteme sattım. 2 ay önce muayeneye giriyor ve ağır kusurlu muayeneden geçemiyor. Sebebi ise çok komik. Spiral içindeki boruda gaz kaçağı anlaşılmazmış ve spiral sökülene kadar trafikten menmiş. Duyduğumda çok güldüm. Rezillikten başka birşey değil. Önce güvenlik için şart koş sonra güvenlik için söktür. Ne içiyorlar anlamak zor. Keşke söyleşilerde bizde o kafayı yaşasak.

Konunun özeti ülkemizde insan hayatının önemi sıfır.

• 100-110 ile yol bitmiyor diyenlere gelsin bu kaza. ankara çevreyolunda en sağ şeritte 110 ile giderken selektör atıyor millet. kafayı yemiş herkes.
  • 100 üstü kamyon altına girmiş
  • Geçende Honda HRV bu hale gelmişti. Duran bir kamyon ya da tırın altında bu hale gelmemek için bir şekilde girmemek lazım... Yani ne olursa olsun hız kötüdür ama bende çok hızlı kullanıyorum şimdi yavaş yavaş azaltıyorum bu alışkanlığı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Geçende Honda HRV bu hale gelmişti. Duran bir kamyon ya da tırın altında bu hale gelmemek için bir şekilde girmemek lazım... Yani ne olursa olsun hız kötüdür ama bende çok hızlı kullanıyorum şimdi yavaş yavaş azaltıyorum bu alışkanlığı..

o dediğiniz hrvyi bende gördüm 5 kişi ölmüştü :(

hız + aşırı özgüven + teneke araba + tır = ölüm

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

Muhtemelen tırın altına girmiş. Çok yüksek hıza gerek yok 80-100 km ile bile hatta 60-70 km ile bile bu durum rahat olur. Devletimiz azcık bizi düşünüp kamyon ve turların arkasına bariyer koydurma yasası çıkarsa da millet boş yere ölmese. İstedikleri kanunu 1 günde çıkaranlar bu konuda senelerdir kör ve sağır.

Kamyonun altına girmiş arkadan. Kaç km hızla belli değil ama.

• Elazığ-Malatya karayolu hem hıza müsait hem de kazaya müsait. Kayseri'den Malatya yönüne geldikçe kural tanımazlık, aracı şeride sığdıramamazlık tavan yapıyor.

Ben TIR'ın suçlu olduğunu düşünmüyorum. Eğer TIR, şerit çizgileri içindeyse Passat'takiler sürücüsü yüzünden doğal seleksiyona uğramış.

Sürücüsüne üzülmedim ama yanındakilere yazık olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

yakın zamanda konya ankara arasında ankara plakalı bir passat da kaza yapmıştı aynen böyle olmuştu araba.Bu arabalara binince herhalde sürücüye gereksiz bir özgüven getiriyor zannımca.

Ayrıca scirocco da kesinlikle dediğim şey oluyor.Bizzat binenlerden,forumlardan okudum.Sürücü koltuğuna geçince gereksiz bir gazlama hissediyorsunuz.Araba zaten 160hp 8 saniyede 100 e çıkıyor yapacak bişey yok

Ben de bu düşüncenin var olduğunu düşünüyorum.

Genelde aynı kafa yapısı. Bende passat var, Mercedes var, bmw var bana bir şey olmaz diye basıyorlar galiba ölümüne.

• lion_koc kullanıcısına yanıt
    teneke araba? git bmw mercedes ile tıra arkadan girsene aynı süratle yaşayacakmısın test etmiş oluruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Pulse_

teneke araba? git bmw mercedes ile tıra arkadan girsene aynı süratle yaşayacakmısın test etmiş oluruz.

Arabaların tümünün tenekeden ibaret olduğunu düşünüyorum.O marka bu marka değil.Sanırım yanlış anlaşıldım.

Yumruğumla yamultabildiğim kaportanın nesine güvencem ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.