Şimdi Ara

Bir oyuna ya da filme 10 üzerinden 10 verilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir oyuna ya da filme 10 üzerinden 10 verilir mi?
    Verilir ve 10 üzerinden 10 alması mükemmel olduğu anlamına gelmez, eğer öyle olsaydı 10 puanının OLMASI saçma olurdu. Bu 10 puan verme işi benim düşünceme göre, bazı kusurları görmezden gelinerek verilebilir.

Örneğin geçen Stanley Kubrick’in bir filmini izledim her şeyi süperdi ama bir sahnede oyuncu hafif saçmalıyor, işte bunu görmezden gelmek gerekiyor. Öyle yapınca da 10 üzerinden 10 puan verebileceğini gayet söyleyebiliyorsun. 10 puanına mükemmellik olarak bakarsanız, hiç bir film ya da oyun 10 alamaz ve 10 puanının olmasıda saçma olurdu bu yüzden. 10 puanını mükemmelliğe atfetmek yanlış bence bu söylediğim nedenlerden dolayı.

• Verilmez. Hiçbir şey mükemmel değildir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verilir. Her şey mükemmel olmak zorunda değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verilir. Bence verilmesi şu anlama gelir: film veya oyuna en ufak merağı olan herkes onu tecrübe etmelidir. Eğer görselden sese her şeyi yenilikçi ise o puanı hak ederler. İleride mutlaka daha iyisi gelecektir ve ona da 11 verilemeyeceği için yine 10 verilecektir. Fakat abartmamak lazım. Yılda farklı alanlardan 3-5 esere 10 verilebilir. Örnek olarak Pitchfork adlı müzik inceleme sitesi en son 2010'da çıkan "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" albümüne 10 puan vermiş.
  • ben veremiyorum.En beğendiğim oyunlara filmlere bile 9 veriyorum en fazla.Herhangi bir eserin kusursuz olması olanaksız geliyor bana.Ufak tefek de olsa bir şeyler çıkıyor mutlaka.
  • Bahsettiğiniz hangi Kubrick filmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidsnake99

Bahsettiğiniz hangi Kubrick filmi ?
    Son Darbe
  • Verilebilir. Neden olmasın. Zaten insanlar tam olarak objektif olamazlar.
  • Bence 10/10 verilir.Konusu itibariyle gerçekten özgünse,oyunculuk da güzelse 10/10 verilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.