Şimdi Ara

BİR MOTOR HP BAŞINA KAÇ KG YÜK ÇEKER?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
35.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aklıma takılan soru bu..Bir motorsiklet hp başına kaç kilo yük çeker..Yoksa başka birimler demi etki eder bu güce..Mesela 30 beygirlik bir motor kaç kilo yük taşır..Teşekkür ederim..

• motosikletlerin ruhsatlarında zaten kaldırabileceği yük belirlenmiştir. Ruhsatına bakarsan görürsün..
    misal CBR 250R
    Net Ağırlık :161kg
    azami Ağırlık :343
    340 kiloyu taşırmı taşırsa gidermi bilemiyorum tabi denemedim denemeye pekte niyetim yok 340 kilo motorun üstünde olursa bende binmem zaten
  • Bir sitede ki katalogda gozume takilmisti 1 hp basi su kadar kilo diye yaziyordu, her motor icin degerler farkliydi.
    Vites oranlarindan dolayi her motorun ki farklidir.

Youtube da izlemistim, adam 250cc jawa motoru taktigi el yapimi aracina ormandan kestigi odunlari yuklemis dag bayir cikiyordu agirlik rahat 300-400kg vardi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weirdo -- 16 Mayıs 2015; 21:11:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ruhsatta yazar aletin kaç kg taşıyabileceği. Bendeki 97 cc mondial cub'ta motor gücü 4.8 kw (yaklaşık 6.5 beygir) motorun ağırlığı 98 kg, azami yüklü ağırlığı ise 248 kg diyor, yani alet 150 kg taşıyabilir demek oluyor bu.

Ama ben (110 kg), kardeşim (108 kg) ve arka çantadaki 15 kg yükü de rahatlıkla götürdü alet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şanzımana bağlı 10hplik motorla 15 ton bile çekilir.
  • her beygir 15 kg rahatlikla tasir. her beygir 5 6 kg tasiyor ise o makina veya araba cok performanslidir. 10 11 kg tasiyiorsa 1.6 araba performansindadir. 15 kg ve ustu varsa is gorecek kadar eko bi performans var demektir.

motorda siz binince toplam agirligi beygire bolebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26_bbz_26 2 kullanıcısına yanıt
    Motor 106 kg ben 65 etti 170kg. Benim motor 7 beygir. 170/7 23kusur eder. Benim motor ölü herhalde hocam ne dersin? 😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.