Şimdi Ara

Bir mezunun yks planı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
5
Favori
2.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, mezunum temelim zayıf ve sayısalım. Ama şunu söyleyeyim yatkınım Allah'a çok şükür. Yani çalışınca yapabiliyorum. Hedefim olabildiğince iyi yapmal. 10k. planımı size anlatayım. eksik/fazla gördüğünüz yerleri söylermisiniz? öneride yapabilirsiniz.
    (1'er hafta ekledim)
    Eylül; sosyal(cografya+tarih) + Türkçe (tüm konular) + geometri(üçgenlerden çap fasikül) + sayı problemleri.
    Ekim + 1hafta ; tyt fizik + tyt biyoloji + 3 problem + çokgenler dörtgenler çap
    kasımda + 1hafta ; tyt mat + tyt kimya + çember çap + 3 problem
    aralık +3hafta; ayt fizik + ayt biyoloji + çap doğrununnoktanın analitiği çap + 3 problem
    1 hafta ayt fizik ayt biyoloji alan denemesi ve eksik giderme
    mart +3hafta; fonk,trigo,limit,türev,integral çap fasikül + aytmat + aytkimya + çemberin analitik incelemesi çap + 3 problem
    1 hafta alan denemesi ve eksik giderme

ve çözmeyi hedeflediğim kaynaklar;

-----------------------------------------------
    kessssinlikle çözülmesi gereken soru bankaları;

tyt fizik
    birey b
    345
    yayın denizi
    bilgi sarmal
    mf kazanım (ortanın bi tık üstü - zor)
    nihat bilgin (kessinlikle)
    ayt fizik
    birey b
    yayın denizi
    bilgi sarmal
    mf kazanım (ortanın bi tık üstü - zor)
    nihat bilgin (kessinlikle)
    tyt kimya
    birey b
    345
    palme
    aydın yayınları
    organik kimya palme soru bankası sonra çap
    ayt kimya
    birey b
    palme
    bilgi sarmal
    tyt biyoloji
    345
    palme
    limit
    ayt biyoloji
    palme
    liimt
    apotemi sistemler
    problemler
    çap
    bilgi sarmal
    acil rejenerasyon denemeleri
    apotemi

paraf paragraf
    bilgi sarmal
    endemik türkçe denemesi
    kafa dengi türkçe denemesi

arkadaşlar lütfen fikirlerinizi düşüncelerinizi ve önerilerinizi belirtin. her türlü yorum serbest. sonuçta yolun başındayız yanlış başlamak istemem teşeekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klementinn -- 5 Eylül 2019; 12:12:12 >

• Kardeşim önünde koskocaman 292 gün var temelim zayıf diyorsun konuları bu kadar sıkıştırırsan hiçbirini oturmaz ki zaten yetişmez de. Yetişemedikçe de moralin bozulur bırakırsın. Sana tavsiyem biraz daha yayman özellikle aytyi. Deneme çözmek için sıkıştırdın muhtemelen ama hem konuları ilerletip hem de deneme çözebilirsin sana kalmış bu sonuçta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Planınızı bir daha gözden geçirmenizi öneririm hocam mesela ayt fizige anladıgım kadarıyla 1 ay veriyorsunuz da 1 ayda bitecek iş mi sizce? Bunun dinamiği, elektriği ,modern fizigi.. var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takatukutaka

Kardeşim önünde koskocaman 292 gün var temelim zayıf diyorsun konuları bu kadar sıkıştırırsan hiçbirini oturmaz ki zaten yetişmez de. Yetişemedikçe de moralin bozulur bırakırsın. Sana tavsiyem biraz daha yayman özellikle aytyi. Deneme çözmek için sıkıştırdın muhtemelen ama hem konuları ilerletip hem de deneme çözebilirsin sana kalmış bu sonuçta.
    tyt konuları bitmeden yani kasımın sonuna kadar sadece alan denemesi çözeceğim. aytye başladığımda haftada 1 tyt denemesine başlayacağım.

biraz daha açarmısın? mesela süre olarak hangisine ne kadar vermeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klementinn -- 1 Eylül 2019; 22:33:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr Crow

Planınızı bir daha gözden geçirmenizi öneririm hocam mesela ayt fizige anladıgım kadarıyla 1 ay veriyorsunuz da 1 ayda bitecek iş mi sizce? Bunun dinamiği, elektriği ,modern fizigi.. var.
    1-2 hafta uzayabilir elbette. Formülsüzfizik aldım ve umut öncül bunlarla ilerleyeceğim . genel olarak yorumun nedir? başlayayım mı ben buna? bugün eylül 1
  • lütfen cevap verin eğer program güzelse güzel diyin o bile yeter
  • Klementinn kullanıcısına yanıt
    O sana kalmış bir şey çalışma hızına göre değişir ama aytyi sindirerek bitirmeni öneririm anlamadan bitirmek için bitirme

• Hocam tyt ayt beraber götürmen çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Derslerden her hafta bir tyt bir ayt konusu çalışabilirsin mesela.
  • hocam yanlış görmediysem tyt fizikten 6 tyt kimyadan 5 kitap çözeceksin değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rivaul

hocam yanlış görmediysem tyt fizikten 6 tyt kimyadan 5 kitap çözeceksin değil mi?
    hocam kaynak sayısına takılmayın, hepsini çözmem mümkün değil. 2 tane sağlam bitirsem yeterli. konular bittiğinde tekrar amaçlı veya level atlama amaçlı çözebilirim
    genel olarak planım nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klementinn -- 1 Eylül 2019; 23:27:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhk18

Hocam tyt ayt beraber götürmen çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Derslerden her hafta bir tyt bir ayt konusu çalışabilirsin mesela.
    geçen sene denedim olmuyor hocam yapamıyorum ben
  • O kadar erken sosyal çalışma bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanıncipsi

O kadar erken sosyal çalışma bence
    sosyali aradan çıkarıp haftada 1-2 kere sabah erkenden sosyal alan denemesi çözmeyi düşümüyorum
  • 2 ayda ayt mat pek mantıklı gelmedi. Sana tavsiyem youtubeda veya forumdaki mezunların konularını incelemen.

• Bu kaynakların hepsini bitiremesin dostum açık ve net söylüyorum sana.
    Bitirdikçe almaya çalış paran çöpe gider.

• Up

• çok sıkıştırmışsın konuları.
    ayt biyo + fizik 1 ay yazmışsın. fizik özellikle 1 ayda öğrenirsen 2 aya kalmaz unutursun hepsini zaten. başla şimdiden anca biter zaten o zamana. temelin zayıfmış çünkü.
    ayt mat + kimya 2 ay yazıyor?
    benim gibi bir sürü kişi var matı iyi olduğu halde yazdan başlayan ayt mata. çünkü çok önemli ve uzun sürede mükemmelleşiyor.
    ayt kimya bunun dengesi var organiği var vsvs 1 ayda bitirirsen unutulur yine.

tyt den kıs bir şekilde dersleri aya verme bir ayda her dersi çalış.
  • Çok uzun vadeli planlar yapmanı önermem, ben de çok plan yapan biriydim ve hayat bu ne olacağı belli olmuyor her gün belirlediğin şeyi yapamıyorsun. Planlarını yapmayınca da moralin bozuluyor. Ayrıca plan yaparken biraz da gerçekçi yapman lazım dostum tyt fiziğe bile 6 kitap koymuşsun bu sınava böyle çalışılmaz ciddi diyorum. Tyt fizikten 7soru çıkacak ve 6 kaynak mı çözeceksin? Daha bunun ayt si var..aynı şekilde tyt kimyaya da bir o kadar kitap döşemişsin 6 soru çıkıyor ve kimya en kolay fen dersi olmuştur her zaman. Sana önerim her ders için en fazla 2 kaynak çözmen. Çözdükten sonra ihtiyacın varsa yeni bir kitap alman. Bana göre 3. kitaba da gerek yok aslında 2 kaynaktan sonra deneme çözmeni öneririm. Çok soru bankası çözmek seni o kadar ilerletmez ama denemeler seni uçuracak olan şeydir. Tyt ye değil ayt ye ağırlık ver en çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyde1 -- 2 Eylül 2019; 15:15:34 >
  • uppp
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.