DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Bir Melek Bana Her Şeyi Anlattı ( Felsefik bir öyküdür, kendim yazdım.)
70
Cevap
1
Favori
1.992
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bir Melek Bana Her Şeyi Anlattı ( Felsefik bir öyküdür, kendim yazdım.)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      5412 Mesaj
      14 Haziran 2010 03:37:36
      konuyu baltalamayalım beyler.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

Katılım tarihi: 8 Ocak 2005

You can breathe. You can blink. You can cry. Hell, they're all gonna be doing that.

Negan
    • Yüzbaşı
      843 Mesaj
      14 Haziran 2010 07:23:20
      Kur-an'ı baştan sona okumuş biri olarak bir çok kısmında hatta büyük bölümünde çelişkiler ve " saçma " olarak kabul edilebilecek görüşler var. Fakat arkadaşın bir ideolojik görüş yaymaya yada bunu meşrulaştırmaya çalıştığını sanmıyorum :) Yada işini çok iyi yapıyorda ben anlamıyorum :) Onun dışında hikaye olarak güzel yüzeysel düşünüp araştırılmadığı zaman kafada oturtulabilecek allegorik anlatımlar kullanılmış. Yani aslında ülkemizde yaşayan bir çok insan bu hikayeyi okuduktan sonra " Hakkatten olabilir mi yaw ? " diye bir düşünce aklından geçirebileceğini düşünüyorum. Tebrik ederim arkadaşım..
      |
      |

...::: 226BW // Intel DQ965GF // C2D Q6600 // 2x1GB // HIS - 4850 İceQ4 Plus // FSP 500W Bluestorm // Logitech MX3200 // GigaWorks G500 ProGamer :::...

• Binbaşı
      1272 Mesaj
      15 Haziran 2010 02:39:20
      bana sorarsan %50den fazla bir ihtimalle hristiyan.ama bir ideolojiyi yaymaya çalıştığını ben de düşünmüyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      15 Haziran 2010 05:52:51
      Tebrik ederim, bir solukta okudum.

Harika bir yeteneğin var.
      |
      |

• Yarbay
      6618 Mesaj
      15 Haziran 2010 07:37:00
      Eline sağlık çok güzel olmuş gerçekten.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Haziran 2010 08:35:09
      yazar 2. paragrafta bayrağa sesleniyor...

şaka bir tarafa yazdıklarının iyi olmasından öte sürükleyici olması çok güzel
      |
      |

Güney Kore, resmi adıyla Kore Cumhuriyeti.Ülke'nin başkenti Seul'dür.Güney Kore
      ılıman iklim kuşağında ve ülke arazisi dağlık topraklardan oluşur. Ortalama 50 milyon
      gibi bir nüfusa sahiptir. Güney Kore başkanlık sistemine göre yönetilen ve onaltı idari
      bölüm içeren bir cumhuriyet, ayrıca ülkedeki yaşam standartları çok yüksektir ve Güney
      Kore gelişmiş ülke satüsüne sahiptir.Ülke Asya'nın en büyük dördüncü ekonomisine
      sahip.Ülke'nin ekonomisi ihracata dayalı, özellikle elektronik endüstrisi ve robotik gibi
      sektörlerde üretimi güçlüdür.Güney Kore Birleşmiş Milletler,OECD ve G20 gibi örgütlere üyedir.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Haziran 2010 08:49:49
      Tebrik ederim seni çok güzel bir yazı yazmışsın
      Çok beğendim
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      15 Haziran 2010 09:31:25
      mükemmel olmus.
      |
      |

• Binbaşı
      1466 Mesaj
      15 Haziran 2010 12:33:07
      Vallahi mükemmel bir yazı seni kutluyorum gerçekten ve benimda kafamda buna benzer bir düşünce vardı ve tam olarak canlandıramıyordum ve şimdi bazı taşlar yerine oturdu gibi teşekkür ederim...
      |
      |

www.playerpanda.com
    • Yüzbaşı
      579 Mesaj
      15 Haziran 2010 13:11:48
      yukarı
      |
      |

• Yüzbaşı
      362 Mesaj
      24 Aralık 2011 01:15:15 Konu Sahibi
      Devam...

Kendime gelmeye çalışırken bütün bunların ne kadar saçma olduğunu düşünmeye başladım. İnanılmaz saçma şeylerdi. Evet ! Anlayamıyorum diye önüme çıkan her şeye saçma demeye devam ediceğim. Dünyadayken bize bu böyle öğretildi.
      Melek sakin ve huzurlu bir eda içerisinde tekrardan yanıma geldi:
      - İnsan Dünya'ya benzer bilir misiniz efendim ?[
      - Nasıl yani ?

- Dünya'yı ve evreni keşfedebilmek... İnsanların Dünya'yı ve Evreni sorgulamarını arzuluyordunuz. Tam da o zaman insanlar kendilerinin neye benzediklerini anlayabileceklerdi. Hevesli gözleriyle anlatmasını sürdürürken bir yandan da sanki aklımdan geçenleri hatta aklımdan geçen tüm olasılıkları biliyordu sanki. Bunu hissettim. Ve buna rağmen sordum :
      - İnsanlar neye benziyorlar ki ? Gülümsedi :

- Dünya'ya. Dünya'da süreki dönüyor ne zaman duracağını bilmeden. Neden döndüğünü bile bilmeden sürekli dönüyor. Ne zamandan beri döndüğünü soracak olursanız bundan da pek bir haber. İnsanlarda, yani siz de öylesiniz efendim. Sürekli yaşıyorsunuz, ne zaman öleceğinizi bilmiyorsunuz. Neden yaşadığınızı da bilmiyorsunuz. Binlerce yıldır sürekli düşünüyorsunuz. Doğanız gereği bir ispat aradınız lakin ne mümkün ! Bunun ispatlanamamasını zaten siz istemiştiniz. Sistemden kaldırdığınız bir cevabı, insanlara sordunuz. Ve bu soru onların yaşama sebebi haline geldi. Biraz durakladı. Bana baktı. Hala hiç bir şeyi anlayamadığımı farketmişti. Gözlerimin içine baktı :

'' Efendim ! Çok üzgünüm ! Sizi geri göndermek zorundayım. Sanırım bunları algılayabilmeniz için henüz çok erken ! Başka bir bedende başka bir hayatta belki de başka bir gezegende tekrardan beden bulucaksınız. Bu sefer doğruları bulacağınızdan eminiz. Hafızanız tahmin edebileceğiniz üzere silinecektir. Yer ve gök emrinizde ve size sadıktır. İyi yolculuklar. ''

Ve sanırım başka bir hayatta tekrar Dünya'ya geldim. Ve sanırım bu asla son bulmayacak...
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.