Şimdi Ara

Bir Melek Bana Her Şeyi Anlattı ( Felsefik bir öyküdür, kendim yazdım.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yazını okucam dedim.. okudumda ama anlamadım.
    sen müslüman mısn değil misin??
    anlatmak istediğin ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 6 Haziran 2010; 0:35:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

yazını okucam dedim.. okudumda ama anlamadım.
    bunlar senin görüşün mü alıntı mı?
    amacı ne?

bkz.

quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

Uzun bir öykü ama bağzı arkadaşlar düşüncelerimi anlayabilsinler diye tekrardan paylaştım. Umarım zaman ayırıp okuyan bir kaç kişi olur. Üzerinde tartışırız.

Ayrıca kendisinin yazıp yazmadığını konunun adına bakarak da öğrenebilirdin.

Bir de arkadaşın müslüman olup olmamasının bu konuyla ne ilgisi var anlayamadım. Yazının amacı da alıntı yaptığım yerde yazıyor sevgili popeye85, biraz okuyup tüm sorularının cevabını alabilirsin.

• Zaman ayırıp okuyan arkadaşlara umarım keyifli bir 5 dakika yaşatmışımdır.

Bunlar tamamen benim görüşümdür. Bu yazıyı yazarken şu ana kadar edindiğim tüm bilgiler(önemli-önemsiz) , tüm tecrübeler ( iyi-kötü ) bana yardımcı oldu. Araştırıp okuduğum din kitapları, romanlar, ezoterik bilgilerin ve karşıma çıkan her şeyin karışımıyla ortaya çıkan şeyler. İnanın bana hayatın içinde öyle gizler saklıdır ki, bu gizleri bir Star Wars filminde bile bulabilirsiniz. Ulaşması bu kadar kolaydır. Sonuçta bunlar sahip olduğum fikirlerin yorumlarıdır. Kimisi diyebilir ki , kutsal kitaplarda üstü kapalı bir şekilde şifreler ve sırlarla ( ezoterik ) bunları mı anlatmak istiyolar ? diye. Cevabı ise ; Neden olmasın ?
  • Felsefe öyküsünden ziyade fantastik bir öykü olmuş..Ayrıca anlatış tarzını sevdim, kısa ve öz cümleler olduğu için bir hayli açık olmuş anlatmak istediklerin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi {PeGaSuS} -- 6 Haziran 2010; 0:33:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Bard

quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

yazını okucam dedim.. okudumda ama anlamadım.
    bunlar senin görüşün mü alıntı mı?
    amacı ne?

bkz.

quote:

Uzun bir öykü ama bağzı arkadaşlar düşüncelerimi anlayabilsinler diye tekrardan paylaştım. Umarım zaman ayırıp okuyan bir kaç kişi olur. Üzerinde tartışırız.

Ayrıca kendisinin yazıp yazmadığını konunun adına bakarak da öğrenebilirdin.

Bir de arkadaşın müslüman olup olmamasının bu konuyla ne ilgisi var anlayamadım. Yazının amacı da alıntı yaptığım yerde yazıyor sevgili popeye85, biraz okuyup tüm sorularının cevabını alabilirsin.

direk konuya dalıp okudum..başlığa bakmadım..zaten mesajıda düzeltim..

• quote:

Zaman ayırıp okuyan arkadaşlara umarım keyifli bir 5 dakika yaşatmışımdır.

Bunlar tamamen benim görüşümdür. Bu yazıyı yazarken şu ana kadar edindiğim tüm bilgiler(önemli-önemsiz) , tüm tecrübeler ( iyi-kötü ) bana yardımcı oldu. Araştırıp okuduğum din kitapları, romanlar, ezoterik bilgilerin ve karşıma çıkan her şeyin karışımıyla ortaya çıkan şeyler. İnanın bana hayatın içinde öyle gizler saklıdır ki, bu gizleri bir Star Wars filminde bile bulabilirsiniz. Ulaşması bu kadar kolaydır. Sonuçta bunlar sahip olduğum fikirlerin yorumlarıdır. Kimisi diyebilir ki , kutsal kitaplarda üstü kapalı bir şekilde şifreler ve sırlarla ( ezoterik ) bunları mı anlatmak istiyolar ? diye. Cevabı ise ; Neden olmasın ?

Tabi ki neden olmasın ama bu şifreler neyin icinde saklı nerelerde bulabiliriz ben de cok merak ediyorum. Fakat bazen de bu şifrelerin çözümlenebilme ihtimali bile insanı korkutabiliyor. Sonrasında neyle karşılaşabileceğimizi bilmiyoruz.

• Bu şifrelerin oluşu bir gerçek. Fantastik olabilir ama gerçek.

Yunan mitolojisi diye bildiğimiz Çok Tanrılı hikayeler mesela !

Sokrates gibi felsefeciler, araştırmaları sonucu gizli bilgilere ulaşan insanlardı. Bu edindikleri bilgileri halka kolay kolay anlatamıyorlardı. Bunun çaresini , buldukları gizli bilgileri sonraki nesillere aktarabilmek için hikayelerin içine sembol olarak yerleştiriyorlardı.

Nasıl oluyor bunlar ? diye soracak olanlara şu anda kafadan atma bir örnek vereyim ;

Tanrıların tanrısı Zeus karısını aldattı , karısı bunun intikamını almak için zeusla beraber olan faniyi balığa çevirdi. - Mitler bunun gibi hikayelerle doludur.

Gerçektende Zeus diye bir tanrı yoktu. Farklı tanrılar ve yarı at yarı insan canlılar.

Bu hikayede anlatılmak istenen şeyler sembollerin içine gizlenmiş . Mesela Fani kişi saf bilgiliği , Zeus sonsuz gücü sembol ediyor gibi... Sembolleri yerine koyduktan sonra aslında hikayelerde anlatılmak istenenlerin fantastik öyküler değilde tamamen başka şeyler olduğunu anlayabiliyoruz.

Bunun için Ezoterizm'in araştırılması lazım. Fakat her okuduğumuzuda sorgulamadan inanmamız gerekir. Yavaş yavaş okuyacağınız her şeyden FARKLI bir anlam çıkarmaya başlayorsunuz zaten.

• "Felsefe Öyküsüdür , kendim yazdım"

Hayvanlar ne oluyor , Yada bitkiler yada yada sular ateşler havalar vs....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMueL 19.o7* -- 6 Haziran 2010; 1:06:30 >
  • Oowf konu süper be abi.Kafama yattı...

Edit:Şimdi kafama yattı dedim ama kafam çok karışmış ya.Şimdi Tanrınin içinde kötülükte mi vardı ??
    Madem "şuanlık" tanrı yok bölündü o zaman kim için ibadet ediyoruz?
    Öf kendime tapar oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÜNAHSIZ_LORD -- 6 Haziran 2010; 1:17:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaMueL 19.o7*

"Felsefe Öyküsüdür , kendim yazdım"

Hayvanlar ne oluyor , Yada bitkiler yada yada sular ateşler havalar vs....

Güzel sorular. Ki sorulması gereken daha çok şey vardır. Sonunda zaten devam edeceğini belirten bir açık kapı bıraktım.

Asıl değinilmesi gereken konu olarak insanı seçtiğim için diğer kısımlar okuyucu için eksik kaldı.

Ateşler,sular, bitkiler vs noluyor ? Sorusuna cevap vermeye kalkarsam inan bana her biri için bir bu kadarlık daha yazı yazmam gerekir.

Elementler , fiziki bedenin yaşayabilmesi için gerekli olan şeylerdir. Amaçları buna hizmet etmektir. Ki ben ateşi insanların bulduğunu düşünmüyorum. İnsanlara bir çok şeyi cinlerin öğrettiğini düşünüyorum. Özellikle ateş yakmayı. Neyse bu ayrı bir konu hiç girmeyelim.

Hayvanlar konusunda gelince. Hayvanlar insanlar gibi bilinçli , düşünüp mantık kurabilen canlılar değiller. Dolayısıyla bu yazıma göre, içlerinde Tanrı gücü yok. Biz insanlar onlardan yararlanabilelim diye yaratılan canlılar. Hem karnımız doysun hem de binek olarak kullanabilelim diye. Bunun yanı sıra hayvanların yararlarını saymaya kalksam benim haddimi ve bilgimi aşar.

• quote:

Orijinalden alıntı: GÜNAHSIZ_LORD

Oowf konu süper be abi.Kafama yattı...

Edit:Şimdi kafama yattı dedim ama kafam çok karışmış ya.Şimdi Tanrınin içinde kötülükte mi vardı ??
    Öf kendime tapar oldum.

+ ilaveten sen bunları ne deyip araştırıyorsun çok sarıyor.Yani normal din sitelerinde bunların yazacağını hiç sanmam.
  • quote:

quote:

Oowf konu süper be abi.Kafama yattı...

Öf kendime tapar oldum.

+ ilaveten sen bunları ne deyip araştırıyorsun çok sarıyor.Yani normal din sitelerinde bunların yazacağını hiç sanmam.

Din sitelerinde bunlar yazmaz bunlar ezoterik bilgilerdir. Ayrıca bunlar sadece yorum. Gerçeklik payı olabilir mi olabilir. Hayal ürün mü ? Belkide tamamen hayal ürünü.

ilk soruna gelince. Kimin için ibadet ediyoruz sorusu yerine niye ibadet ediyoruz sorusunu düşünürsen daha yararlı olur.

Kabul ediyorum karmaşık bir öykü. Bir kaç kere okuyunca daha net anlaşılabilceğinden eminim.

• Yeni hikaye bekliyoruz
  • Gerçekten harikulade. Zevkle okudum. Öykülerinin devamını bekliyorum ancak imla hatalarını gözden geçirdikten sonra bize aktarsan daha iyi olur. 5 dakikadan fazla sürmemekle birlikte, yazının okuyucuyu etkisi altına alması kolaylaşır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 6 Haziran 2010; 1:32:36 >
  • Emeğine sağlık hocam güzel yazmışsın:) Ayrıca bu yazıda anlatılanlarda birçoğumuzun inancı gibi olasılıklardan biri. Neden bu düşüncenin gerçek olma durumu olmasın?
    Saygılar,sevgiler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskiekşiyazarı

Gerçekten harikulade. Zevkle okudum. Öykülerinin devamını bekliyorum ancak imla hatalarını gözden geçirdikten sonra bize aktarsan daha iyi olur. 5 dakikadan fazla sürmemekle birlikte, yazının okuyucuyu etkisi altına alması kolaylaşır.

İmla hatalarını fark ediyorum. Bağzen düzeltiyorum. Genelde ilk haliyle yazıları gönderiyorum daha sonradan okurken müdahale edilecek can alıcı bir yer varsa müdahale ediyorum. Yazının doğallığını çok fazla bozmak istemiyorum. Okuyan kişi yazıyı okurken karşısında ki kişinin doğallığını yakalamasını istiyorum.

EDİT: ''Bazen'' , yukardaki gibi yazılmaz arkadaşlar, ben bağzen yapıyorum siz yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Narrator -- 6 Haziran 2010; 1:53:31 >

• Vay!!!the narrator dönmüşsün öncelikle yeni hikayen güzel olmuş ama kendi başlıgından devam etseydin yeni gören kişiler için daha faydalı olur diye düşünüyorum öyleyse varım neyse felsefe yapmıyorum dedin ama bu sefer felsefeye sarmışsın...Neyse devam durmak yok yazılarının yoklugunda gece makinisti gibi film kolik oldum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eskiekşiyazarı

Gerçekten harikulade. Zevkle okudum. Öykülerinin devamını bekliyorum ancak imla hatalarını gözden geçirdikten sonra bize aktarsan daha iyi olur. 5 dakikadan fazla sürmemekle birlikte, yazının okuyucuyu etkisi altına alması kolaylaşır.

İmla hatalarını fark ediyorum. Bağzen düzeltiyorum. Genelde ilk haliyle yazıları gönderiyorum daha sonradan okurken müdahale edilecek can alıcı bir yer varsa müdahale ediyorum. Yazının doğallığını çok fazla bozmak istemiyorum. Okuyan kişi yazıyı okurken karşısında ki kişinin doğallığını yakalamasını istiyorum.

Doğallığı yakalamak istemen güzel tabi. Yanlış anlama lütfen, mesela bağzen değil bazen olacak.

• Bilgi denilen şey zaten tek bir yere bağlı kalmak değildir ki ben bunu bilgiden saymam. Çünkü bu senin bilgin değil başkalarının bilgisi olur. Çok fazla araştırıp bilgileri orta yerde toplamaktır. Bunu niye açıklama gereği duydum bilmiyorum :) Benim için biriyle tartışırken bilgiden çok karşımdakinin düşüncesi önemlidir. Genelde bilgi sabit düşünce farklıdır çünkü. Örneğin şu ateş konusundaki düşüncen. Farklı bir o kadarda ilginç bir düşünce. Benim en çok kafamı kurcalayan çok fazla sorulardan birisi ise çok eski zamanlarda ki devirler. Taş devri gibi. Neler olmuş ne imkansızlıklar ne zorluklar yaşanmasına rağmen insanlık nasıl yok olmadan bu zamana gelmiş? Aklımda ki sorulardan sadece biri.
  • Teşekkürler. Masallar bölümüne mizah konulu şeyler yazdığım için , bu konuyu oraya uygun görmedim.

Yazıları takip edenler 5-10 kişi bile olsa, benim için güzel bir iş yapmışım demektir.

@ eskiekşiyazarı

Bağzı ve bazen kelimeleri çok sık kullandığım için ikisini çok fazla karıştırıyorum. Demin okurken benimde gözüme takıldı i bunda bi gariplik var neyse dedim geçmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Narrator -- 6 Haziran 2010; 1:47:42 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.