Şimdi Ara

bir laptopta iki ayrı bağımsız hesap açma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar araştırdım ama tam istediğimi bulamadım.
    şimdi sorunum şu bazen arkadaşlarım geldiğinde birkaç hafta misafir olur ve laptopta özel belgelerim olduğu için farklı bir hesap açıp ordan istediğini yapmasını istedim ama bu kezde yüklediği her oyun program benim masaüstüme de geldi.
    biraz araştırdım ve iki farklı işletim sistemi kurulabildiğini öğrendim böylece diski 3 e bölüp birine benim işletim sistemim diğerine misafir işletim sistemi son kısmıda depo olarak kullanırım diye düşündüm.
    bunun problemleri ise 2. kullanıcı benim bölümümü istediği gibi kurcalayabilir. ayrıca bilgisayarında yorulacağını düşündüm.
    tek çözüm bu mudur yoksa daha kolay bir çözümü varmıdır.
    tam olarak şöyle birşey yokmudur. aynı işletim sisteminde yeni bir alan oluşturup onu sadece orada sınırlandırmak mümkünmüdür. yani istediği oyunu virüsü ne istiyorsa yüklesin ama benim ekranıma düşmesin benim ayarlarım değişmesin ve benden herhangi bir izin istemesin istediği şekilde yüklesin silsin kendi alanını...

• Dualboot diye birşey var cihaz açılırken sana hangi işletim sisteminden boot etmek istediğini soruyor buraya örneğin ubuntu gibi bir işletim sistemi kurarsan arkadaşların misafirin geldiğinde ordan açarsın senin bilgilerin kendi işletim sisteminde kalır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konk_Soft

Dualboot diye birşey var cihaz açılırken sana hangi işletim sisteminden boot etmek istediğini soruyor buraya örneğin ubuntu gibi bir işletim sistemi kurarsan arkadaşların misafirin geldiğinde ordan açarsın senin bilgilerin kendi işletim sisteminde kalır .

peki aynı işletim sisteminden dual bot yapabilirmiyiz iki win 7 gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumdayim

quote:

Orijinalden alıntı: Konk_Soft

Dualboot diye birşey var cihaz açılırken sana hangi işletim sisteminden boot etmek istediğini soruyor buraya örneğin ubuntu gibi bir işletim sistemi kurarsan arkadaşların misafirin geldiğinde ordan açarsın senin bilgilerin kendi işletim sisteminde kalır .

peki aynı işletim sisteminden dual bot yapabilirmiyiz iki win 7 gibi

Tabii ki yapılır. Ben Windows XP - Windows 7 ikilisini denemiştim. Ama aynı sistem de olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.