Şimdi Ara

BİR KRİZ YAKLAŞIYOR - İFLASLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeopol

Zaten bu yaz ayinda yapabilir. Agustos, eylul uygun zamanlar.

Bir iki atama kaldi sadece.
    bahceli de sizin gibi düşünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl kriz yaklaşıyor arkadaş? Kriz içimizde gezdiriyor işte daha ne yapacak! Markete giriyorum 3 poşet şey alayım diyorum 150 lira tutuyor. Elle tutulur hiçbir şey yok içinde. Daha nasıl bir kriz bekliyorsunuz acaba?
  • Kriz zaten vardı ama bunun en büyük dalgası yani her kesimin hissedeceği büyüklükte olan tsunami bağıra bağıra geliyor. Beni kriz değil malum partinin iktidardan ayrılmamak için yapacağı şeyler korkutuyor.

Ülkenin demirbaşları olan fabrikaları ve kurumları sattılar. Bunuda millete istikrar diye yedirdiler. Halbuki herkes biliyordu taşıma suyla değirmen dönmeyeceğini. 2008'te Abd de yaşanan kriz zamanında herkes bu inşaat ile bu değirmenin dönmeyeceğini söylediği halde heryere avm rezidans yaptılar. Sıcak parayla işleyen bir ekonomi yarattılar ki bu felaketi yaratan asıl olay budur. Onun yerine üretim ve eğitime yatırım yapsaydı şimdi 30 yıl daha iktidarda duracaklardı. Zaten krizle gelen krizle gider. Bunları iktidardan şutlayanlar kendi seçmenleri olacak.

Atatürk hepimize enkazdan hızlıca kurtarıp bize uygar, çağdaş, üreten ve aydın bir ülke bırakmıştı. Maalesef Atam'a karşı ben çok mahçubum. Kurduğu bu ülkeyi, bize bıraktığı tüm fikirleri hiçbirine kendi adıma sahip çıkamadım. Ne derler bilirsiniz, insanoğlu çok nankördür ve bunun bedelini yakında hepimiz ödeyeceğiz.

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    valla bravo bildin
  • Burayı fedöncüler basmış

Emniyede bildirdim

• Ne krizi ve ne kadar sayıda iflas var ?

İnanlar iflas etmiş se kriz ' e inanacak değiliz değil mi ?

Krizden ve iflastan bir menfaitiniz mi var yoksa ?

• JacobHughes kullanıcısına yanıt
    İnönü ve SOL parti 1923/1950 lere kadar neredeyse tek başına yönetti bu ülkeyi,

Kemal ise halen koltuğu bırakmıyor.

%35/49 oy alan , Cumhurbaşkanı ve Başbakan çıkartan bir parti neden elindeki imkanları bıraksın ki !?

Kim ne veriyorsa 2 katı diyerek bile her seçimi kazanabilir çok rahatlıkla ! Çünkü zaten herşeyi ele geçirmiş , güçlenmiş , bir çok yatırımı başlatmışken bırakıp gider mi?

Sizdeki farklı bir akıl !!!

• oa.banner kullanıcısına yanıt
    İzmir ve devlet memuru,

Siz de ağlıyorsanız ! Asgari Ücretli ne yapsın !!!?

Chp oturuyor malum !!!

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    BİR KRİZ YAKLAŞIYOR - İFLASLAR

• Profil resmi atatürk galiba ve yazdığınız hikaye de uzun , güzel

Bir de seçim kazanabilir , oradaki HALKI kandırabilirseniz belki 65 yıl sonra iktidar olabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Bu gidisle erken secim kacinilmaz.

Yoksa ekonomi 2019e kotu baslar, iyi parti iyice belirginlesir.

Bunlardan kacinmak isteyen akp her yolu deneyecektir.
    Güzel tahmin

• Bukalemun kullanıcısına yanıt
    Kandırmak ? O sizin yaptığınız bir iş . Ben gerçekleri anlatır geçerim karşı tarafa. Siz gibi seçim gecesi minibüslerle mahallelere inip insanlara gıda ve kömür dağıtıp oy dilenmem.
    Siz gibi din üzerinden oy dilenmem.
    2 para attın da ne alaka ? 2 liderde ülke kurulurken cephede savaşan insanlardı. Facetime üzerinden halkı meydanlara indirip toto kurtarmaya çalışmadılar.
    Sandıkta görüşelim dostum. Benim düşüncem belli. Sizin gibi gıda yada devlet işine düşüncelerimi satmam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21Temmuz

Kandırmak ? O sizin yaptığınız bir iş . Ben gerçekleri anlatır geçerim karşı tarafa. Siz gibi seçim gecesi minibüslerle mahallelere inip insanlara gıda ve kömür dağıtıp oy dilenmem.
    Siz gibi din üzerinden oy dilenmem.
    2 para attın da ne alaka ? 2 liderde ülke kurulurken cephede savaşan insanlardı. Facetime üzerinden halkı meydanlara indirip toto kurtarmaya çalışmadılar.
    Sandıkta görüşelim dostum. Benim düşüncem belli. Sizin gibi gıda yada devlet işine düşüncelerimi satmam.
    bukalemun nickli şahıs ağır bir troll cevap vermene pek gerek yok. paraları yeni yatmış galiba takır tukur saçmalıyolar işte.
  • Epıl kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/6rXv3TFDAcc

Bunu izliyordum tam da.
    Yıllar önce görülmüş ama suankiler göremiyor.
    Üzülüyorum dostum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ya kardeş şu yazdığın ilk yazıya bak konuyla ne alaka ben onu anlamadım adeta beynim eridi. Neyse sorularına cevap vereyim.

Kim veriyorsa iki katı verse ne olacak? Ülkede üretim yok, eğitim yok, adalet yok yok oğlu yok. Zaten her yıl 1000 tl asgari ücrete zam yapsa neye yarar? Hiçbir şey olmadığı için herşeye aynı oranda zam gelirdi. Eski günlerdeki milyonlu günlere geri dönerdik. Yani yaptığı ücret artışı bir moka yaramazdı.

Hatta sana yakın zamanda yaşanan bir örnek vereyim bu yıl asgari ücrete yapılan zam. Yapıldığı tarihten itibaren herşeye ard arda zam geldi. 1400 tl olan ücretle bi farkı olmadı hatta o kadar zam yapıldı ki herşey daha çok pahalı oldu.

Malum parti o kadar yatırım yaptı diyorsun, yahu bir kez bile düşünmeyi niye beceremiyorsunuz? Yatırım dediğin 3.koprü osmangazi köprüsü havalimanı diyorsan bunlar yatırım değil vatana ihanettir. Her geçmeyen araç için alınan paralar mı dersin, devletin kendisi yapsa daha ucuza mal ettiği projeyi daha pahalıya başkasına yaptırması mı dersin daha sana ne sayayım ki!

Valla sağolun bizde akıl felan da bırakmadınız. Sadece merak ettiğim bir şey var söylersen çok mutlu olurum. Sizler bu olan bitene rağmen malum partiye destek veriyorsunuz acaba merak ettim hangi maddeyi kullanıyorsunuz? İnan bende o kafayı yaşamak istiyorum, sayenizde akıl felan kalmadı artık.

Ben bu halimle durumun farkındaysam asgari ücretli bir zahmet kafayı çalıştırsın da biraz ülkeyi bu hale getirenlerin kim olduğunu anlasın.

Oy verirken biraz mantıklı düşünerek oy versin.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.