Şimdi Ara

bir kitabı okuduktan sonra anladın mı o kitabı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sade romanlar değil de, örnek olarak şu an 1984ü okuyorum. sonlara yaklaştım, şu goldsteinin kitabının olduğu bölümlerdeyim ve biraz ağır geldi, ağırdan kasıt daha önce böyle siyasi ideolojilerden bahseden kitaplar okumadım, bilgim de yok zaten. zaman geçirmelik romanlar okurdum açlık oyunları gibi vs ama bilgilenmek istiyorum artık, bu kitabı önerdiler. yorımlara baktığımda kitabı sadece okumanın değil anlamanın da gerektiği yazıyor, daha başta olduğum için bana böyle geldi, biraz daha geliştirdikten sonra kendimi, 1984ü bidaha okusam tam olarak ne anlatmak istediğini anlar mıyım acaba? yoksa kitabı hakkını vererek okumuyor muyum? kitap nasıl okunmalı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• oldukça genel bir sorun geçen okulda arkadaşın biri hayvan çiftliğini okurken gördüm ve nasıl kitabı beğendin mi dedim ve arkadaşla konuşmaya devam edince arkadaşın stalini tanımadığını gördüm yani öyle çok satanlar listesinde görmüş almış okumak için veya kurgusunu okuyup zevk almak için çok üstüne gitmedim geçiştirip gittim aslında çok satanlar listelerine baktığımız zaman bir şeyler anlayabiliyoruz bu tip düşünce temelli romanlar en tepedeyken bu düşünceleri işleyen anlatan siyaset felsefe tarih kitapları ilk 100 de bile yok ya bunlar tarih felsefe profu olarak doğdu ya da herkes okuduğu için okuyor bu tip kitaplar belirli bir felsefe tarih siyaset temeli atılmadan okunmamalı bence bu iş sanıldığı kadar zor bir şey değil en azından hepsinden giriş seviyesine gelip okunmalı yoksa herhangi bir kitaptan farkı kalmıyor bir şeyde katmıyor maalesef (acele yazdığım için noktalama falan dikkat etmedim affola)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BA6261ED -- 24 Ekim 2017; 18:43:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.