Şimdi Ara

Bir kendin yap çalışması... Primera'dan Laptoba... (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
3
Favori
17.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • v-chacker a301 aldım bir siteden dünyanın parasını da verdim cihaz donma yapıyor takılma yapıyor yani performans alamadım
    kendimiz yapsak kaça malolur ki
  • Orijinalden alıntı: bacargan

sayın bacargan

obd2 soketinden bilgi alan bir araç yakıt durumunu gösteren yol bilgisayarı yapabilirmisiniz
    2004 model honda accord için

dediğiniz sistemler internette mevcut. hemde honda için çok yaygın. honda için yapılabilir. hatta hazırları var.

hazırları var derken nasıl yani link verebilirmisiniz
  • bende sardım şu aralar yapmak istiyorum elimde devre şeması olması lazım.AVR ATMEGA168 çip lazım 13lira sonra bunu picle yazmak lazım. ara program ve devre şeması gerekli. yaparız. hatta belli denklemler ile bazı girdiler çarpılıp başka veriler elde edilebilir.

link yok e buy e bakın. motor kodunuzla arama yapın. accord yerine accura olarak da bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacargan

bende sardım şu aralar yapmak istiyorum elimde devre şeması olması lazım.AVR ATMEGA168 çip lazım 13lira sonra bunu picle yazmak lazım. ara program ve devre şeması gerekli. yaparız. hatta belli denklemler ile bazı girdiler çarpılıp başka veriler elde edilebilir.

link yok e buy e bakın. motor kodunuzla arama yapın. accord yerine accura olarak da bulabilirsiniz.

sayın bacargan
    ben sizin kadar bu işlerden anlamam bilgim hiç yok sizden yardım alabilirsem sevinirim
  • bende çok anlamam. interneti karıştırıyorum ama yazılan programı ve devre şemasını bulamadım henüz. şema ve program olursa yaparız.
  • sayın bacargan pdf formatında açık devre şemasını vermişsiniz birde devre çizim şeması vermişsiniz ben elektronikten pek anlamıyorum devreyi arkadaşıma yaptırıyorum arkadaşım hangisine göre devreyi yapsın ikisi arasında farklılıklar var gibi yardımlarınız için teşekkürler
  • pdf den yapsın. diğerini ben kendim yaptım. kolay gelsin.
  • teşekkürler en kısa zamanda sonucu bildireceğim
  • bacargan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Aracım primera 97m 2.0se. ebaydan nissan 14 pin usb li obd cihazı aldım, iç devresi sizin devreyle aynı. örnek:

http://dx.com/p/professional-nissan-14-pin-diagnostic-consult-interface-black-142697

size 2 sorum olacak,
    1-cihazı obd soketine 8 gnd 7 (12volt) bağlıyorum, USB dende laptaba bağlıyoru, cihazın power-tx-rx ledlerinin hiç biri yanmıyor,
    2-sizde nissanın bilgisayar obd yazılımları var mı, gönderebilirmisiniz.
    Saygılarımla
  • Peki bu devre için aldığın elektronik devre elemanları, kart vs. ortalama kaç paraya alınabilir?
  • 14 pinli devreyle uğraşmasakda odb2 alsak ve bunu taksak olmaz mı?
    yanlız odb2 ile 14pin bağlantıda değişiklik yapılsa resimdeki gibi benim arac 14 pin değil ama olanların işine yarar diye düşünüyorum Bir kendin yap çalışması... Primera'dan Laptoba...
     Bir kendin yap çalışması... Primera'dan Laptoba...

• Selamın Aleyküm Öncelikle konuyu hortlattığım için özür dilerim :D bir nissan hastası olarak hiç yeni modelini alamadım şu an 1995 model nissan sunny slx 1.6 kullanıyorum primelarla aynı motor hatta ilk cıkan versiyon atası denebilir sizdeki soketin aynısı bende de var sadece abs yazan yer boş abs yok bende :D lafı fazla uzatmadan yekten konuya girmek istiyorum aracı büyük ihtimal satmış olabilirsiniz kablo duruyorsa talibim :) yoksa gelişen teknoloji sayesinde yeni çıkan aparatlar var hem görsel hem kullanışlı biraz pinpirkliyim biraz da hevesli şimdi şu linklerde bulunan malzemeleri alsam

http://www.gearbest.com/car-gadgets/pp_133607.html?vip=762328&gclid=Cj0KEQjwmIrJBRCRmJ_x7KDo-9oBEiQAuUPKMpfO5dxtHki7xIISksjk377ZrSHw1CAz9I8zbiDrrx0aApDD8P8HAQ

http://www.gearbest.com/car-gadgets/pp_130571.html

http://www.gearbest.com/car-gadgets/pp_133624.html

kobloyu sokete taksam ucunada elm lerden herhangi birini taksam tablet veya bir telefon vasıtası ile bilgileri okuma şansım varmı fikrinizi alabilirmiyim .

• Selam. Döküman ve programın olduğu yeni bir link var mı acaba? Bazı resimler silinmiş gibi, net anlaşılmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.