Şimdi Ara

bir insan neden TIP okur? (idealistler hariç) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
9
Favori
5.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar genel olarak "gençliğini harcıyorsun" tezi kullanılmış, elbet çürütülmüştür desteklenmiştir ama belirtmek istiyorum ki öğrenmeye en açık olduğun en dinamik zamanını eğitime ve kişisel gelişime ayırmak pek fena fikir değil sanki. Haz=bilgidir bana göre.

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Bunların nedeni doktorlukta her alana yönelebilen bir meslek olması, ülkemizde sağlık sektörüne verilen değerin fazla olmasından dolayı çoğu insanda kötüleme huyu var doktorluğu.

Foruma gelirsek, son zamanlarda troller artmış gerçekten de. Bazen eski konulara giriyorum da (2014-2018 arası) çoğunluk bilgili, kültürlü insanlar ve yazdıkları hemen hemen doğru. Ama bu forumda kimin ne yazdığını doğrulamak için 50-100 tane kanıt lazım. Kimsenin bilgilerine güvenilmiyor hocam bu zamanda.

Her kelimenize katılıyorum hocam, kolay gelsin size. İnşallah ben de okurum tıp :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leader of Birmingham. -- 13 Ocak 2021; 10:15:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1AC97FCF3

Aileler genel olarak tıpı çok seviyor.insanlar dışarıdan doktorların koşullarını çok iyi sanıyor o çileyi görmüyorlar.

Türkiye'de aynı öğretmenlik gibi emeğinizin karşılığını asla alamadığız, birçok detayıyla erken yıpratan, muhattap olduğunuz kişiler yüzünden ruhsal dengeyi zorlayan bir meslek doktorluk...

Değse bari 🤮🤮🤮

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • idealist olmayıp tıp yazanlar vizyonsuzdur diyen arkadaşa katılmıyorum.

tıp yazanların neredeyse hepsi vizyonsuzdur. idealist olan insanlara faydalı olma düşüncesini okulu bitirene kadar çoktan kaybetmiş olur, para için yazan emeğinin karşılığını alamadığında anlar, prestij için yazan belki akraba ortamında tatmin olur ama hastane ortamında hayal kırıklığına uğrar.

en vizyonlular aile baskısıyla yazanlardır. Bunlar hay parasına da prestijine de insanlığa faydalı olmaya da... diyen tiplerdir. Lafının eri adamdırlar. 6 yıl okurlar ve fikirleri değişmeyip de ulan biliyordum lan bu kadar okumaya değmeyeceğini derler. Adamdırlar!

Ben de aile baskısıyla yazdım, ya kafama sıkacaktım ya okuyacaktım. Var mı benden vizyonlusu 

• bir kişi istediğini yazmakta özgür ve diğerlerini de alakadar etmez

size ne ki ister yazar ister yazmaz size bir zararı mı oluyor faydası mı bunu da çözemedim

forum iyice garipleşti

ben yazmasın mı dedim, arkadaş fikrini söylemiş ben de fikrimi söyledim. Ayrıca fark ettiysen neredeyse hepsi dedim, üzerine alınma lütfen

• ben de bu yorumuna eleştri yaptım ama 

iyi yapmışsın, eleştirmekte haklısın zaten. Yanlış anlaşılmasın diye söyledim, yazan istediğini yazar zaten :)

• bu mesleğin en büyük avantajı dünyanın her yerinde geçerli olmasıdır. dünya savaşı çıksa yine işsiz kalmamaktır.

ıssız adada bile işe yarayacak tek meslektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 17 Ocak 2021; 19:40:37 >
  • Net aile ve çevre bana kalırsa tıp yazanların yüzde 95i küçüklükten itibaren aile ve çevre baskısı yüzünden yazıyorlar. Annesinin karnında çocuğum doktor olacak diyor insanlar ama sorsan çocukluk hayalimdi der.

Issız ada da işe yarayacak tek meslek yazan arkadaş biraz sıkıntılı bir fanatikmiş.

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.