Şimdi Ara

bir-iki ay kullanıp satabileceğim araç tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 26
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • derememo (11 mesaj) otomobilci_x (2 mesaj) bluerdem (2 mesaj) a3l4i (2 mesaj) SayınOzi (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (20 mesaj) Mobil (15 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> bir-iki ay kullanıp satabileceğim araç tavsiyesi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    11692 Mesaj
    Açık açık yazayım 2 ayda temiz ve fiyatlı uygun araç bulamazsınız. Bulacağınız temiz araçlara yalı parası isteyeceklerdir dolaysıyla o fiyata alsanız geri satışı sıkıntı olacak nispeten uygun araçlarda ise olası masraflar olacak ki eşiniz ne bu sorunlarla uğraşabilir nede bu masrafları aracı satarken geri alabilirsiniz velhasılı işiniz zor. İnsanlarla uğraşma kısmını ise hiç saymıyorum.Allah kopaylık versin
  • Açık açık yazayım 2 ayda temiz ve fiyatlı uygun araç bulamazsınız. Bulacağınız temiz araçlara yalı parası isteyeceklerdir dolaysıyla o fiyata alsanız geri satışı sıkıntı olacak nispeten uygun araçlarda ise olası masraflar olacak ki eşiniz ne bu sorunlarla uğraşabilir nede bu masrafları aracı satarken geri alabilirsiniz velhasılı işiniz zor. İnsanlarla uğraşma kısmını ise hiç saymıyorum.Allah kopaylık versin
    Piyasa durgun olduğu için, fiyatlar uygun. Şimdi alıp mart nisan gibi satarsanız üstüne kar bile edersiniz
    yanlış anlamayın ama neden 1-2 ay için toplu taşıma kullanmıyorsunuz ki ?
    2. el araç alıp satmak riskli iş çünkü şahsen ben cesaret edemezdim seviyorsanız bisiklet vs alabilirisiniz metrolara girebilirsiniz bisikletle bu arada.
  • Yüzbaşı
    514 Mesaj
    Piyasa durgun olduğu için, fiyatlar uygun. Şimdi alıp mart nisan gibi satarsanız üstüne kar bile edersiniz
    |
    |
  • Yüzbaşı
    908 Mesaj
    Bence hiç satın almayın. Araba alsanız zaten noter, ekspertiz, sigorta derken 1.5 bin tl gidecek en az.

Budget'te kampanya var. Manuel dizel egea 3100tl civarı, otomatik olan da 3658tl idi 20 gün önce sorduğumda(kampanya, nisan 17'ye kadar devam ediyor) fiyatlara da kdv dahil. Ancak kira ücretinin üçte birini depozito olarak alıyorlar.
  • Yarbay
    3570 Mesaj
    yanlış anlamayın ama neden 1-2 ay için toplu taşıma kullanmıyorsunuz ki ?
    2. el araç alıp satmak riskli iş çünkü şahsen ben cesaret edemezdim seviyorsanız bisiklet vs alabilirisiniz metrolara girebilirsiniz bisikletle bu arada.
  • Yarbay
    4881 Mesaj
    En iyi seçenek kampanyaları inceleyip indirimli kiralama. Sigorta, kasko yok, alim satim icin ugrasma yok, ariza korkusu yok.

Buna ragmen yok alayim derseniz Broadway falan alin, bilmediginiz bir sorunu cikarsa ucuza yapılır en azından.
    |
    |
  • Yarbay
    5221 Mesaj
    25 bine araç almak yerine faize koysanız, 2 ayda 1000 lira gelir, noter vergi sigorta falan 1500 tutsa, 1500 de zarar etseniz satarken. 4000 lira oluyor bence 2000 daha masrafa girin araç kiralayın en azından kafanız rahat olur, 2 ay için başkasının aracının arıza çıkarır mı derdi vs. olmaz.
    |
    |
  • Yarbay
    4124 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

aracı ben kullanacağım.
    aldığımdan biraz düşüğüne versem bile olur.
    araç kiralama ya da taksi tutmaktan ekonomik olmaz mı?
    |
    |
    otomobilci_x kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1700 Mesaj
    Piyasa çok durgun hocam. Bugün akşama kadar manisa galericiler sitesinde dolaştım. İnanın yaprak kımıldamıyor herkes dükkan önünde oturuyor boş boş. Hatta çoğu dükkan kapalıydı. Piyasa çok kötü millet nakit paraya aç. Şu piyasada güzel fiyata araç alırsınız ama satmak için yazı beklemek şart mayıs haziran gibi satmanızı tavsiye ederim.
    |
    |
  • Yarbay
    3286 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: derememo

araç marka-model tavsiyeniz var mı?
    2. eli iyi olan, küçük bir araba?
    6. Fiestasına binen biri olarak fiesta diyorum.(2006 modeldi 5 tanesi) Peynir ekmek gibi satılıyo. İlk aldığımı pazartesi alıp cuma günü satmıştım 2.500 tl kârla. 2 ay önce sattığım 2006 model aracı 9 ay önce 26 bine almıştım 7 ay kullandım 35e sattım. Üstüne 8 bin lira ekledim 2012 modelini kelepir denk getirdim, buda yazın 50 bine gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 30 Ocak 2019; 10:59:31 >
  • Yarbay
    9384 Mesaj
    fiat albea olabilir. tam piyasa arabası. bugün ilana koyarsın temizse öğlen satarsın. güvenlik namına bir şey yok tabi ama az yakıyor, ortalama bir araç..
  • Yarbay
    9855 Mesaj
    Nasip kısmet işi, kolay deriz zor satılır, zor deriz kolay satılır.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj
    1-2 ay için araç satın almayı bende çok mantıklı bulmuyorum şahsen.
    Yukarıda da yazıldığı gibi noter sigorta ıvır zıvır için zaten bir bedel ödeyeceksiniz. Üstüne alacağınız aracı satarken zarar etme durumu olabilir. Aldığınız araç 1-2 aylık süreçte arıza çıkarıp sizi maddi manevi üzebilir. Ve en önemli faktör bu aracı almak ve satmak için zaman ayıracaksınız..

Böyle bir tabloda -maddi sıkıntıda olmadığını varsayayıyorum- araç kiralayıp kafam rahat şekilde binmeyi tercih ederdim.

Araba tavsiyesi olarak da fiat uno vb 15bin lira civarındaki araçlara yönelirdim. Arıza dahi verse ucuza çözülür. Aldım sattım zararı en fazla bin ikibin lira olur. Zaten araç 15bin liralık :)
    |
    |
  • Çavuş
    85 Mesaj

bu iş biraz da bütçenize bağlı mesela 30 bin liraya piyasası iyi olan eski bir araba da olabilir,60 bin liraya piyasası iyi olan araba olabilir.
    Yine de fikrimi söyleyeyim .
    clio 3-4 1.5 dci edc şanzıman hem arıza verme ihtimali düşük hem çok tutulan bir araba
    aynı şekilde megane 3-4 hb 1.5 dci edc çok tutulan araba
    2005-2011 model arası astra h kasa dedikleri 1.3 cdti ama manuel vites
    dediğim gibi bu sizin maddi durumunuza o anki şartlara bağlı bana sorarsanız yazdığım araçlar piyasası iyi olan araçlar hele de temiz boyasız hatasız tabir edilenlerini bulabilirseniz hemen satabileceğinizi düşünüyorum.
    |
    |
    derememo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8189 Mesaj
    esiniz memlekete taksiyle gitsin. neden arabayla gidiyo ki. rahat rahat gitsin . 500 git 500 gel desen 1000 kagit. arapa alacagin 23 25 bin tl yi 2 ay faize koysan o da 1000 kagit. degmez hic.
  • Yüzbaşı
    908 Mesaj

Red indirimi günlük olarak hesaplanıyor. Aylık kiralasaniz bile. Ve aylik kiralama yapınca 3. Günden sonra indirim orani yüzde 30'a düşüyor. Orada çalışan kişinin dedikleri böyleydi.
    |
    |
    bluerdem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    90 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SayınOzi

Red indirimi günlük olarak hesaplanıyor. Aylık kiralasaniz bile. Ve aylik kiralama yapınca 3. Günden sonra indirim orani yüzde 30'a düşüyor. Orada çalışan kişinin dedikleri böyleydi.
    Aynen öyle hocam 3 günden sonra 30%a düşüyor. Aylık kiralamalarda farklı kampanyalar mevcut. Sık sık araç kiralayan biri olarak kiralama şirketlerini araştırıp orayı tercih ederdim.

Bütçenizi yazmamışsınız ama uygun fiyatlı aile arabası olarak kullanılmış fiorino vb araçlara da baakbilirsiniz. birkaç ay kullanacağınız için mtv, muayene vs derdiniz olmayacaktır.

Ancak ben yine de kiralama yolunu seçerdim. Sixt'te Benzin Otm Micra günlük 75 TL. Aylık kiralarsan bundan da ucuza gelecektir. Avis piyasanın en pahalı ve en az kampanyası olan şirketlerindendir. Sixt, Budget, Garenta, Enterprise, Avec, Alamo.. bunları araştırıp, rezervasyon numaralarını arayarak son fiyatınızı alıp ona göre bir hesap yapabilirsiniz.

• Binbaşı
    1424 Mesaj
    2009 sandero 1.4 100 bin km civarinda alinir çat diye satilir
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Son kasa Palio tavsiye ederim. 1.3 dizel ya da 1.4 LPG'li farketmez. İkisi de az yakar. Masraf açmaz. Açtığı masrafta cep yakmaz.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    3530 Mesaj
    ucuz bi reno spring
    zaten yol kısa, git gel yapmaya yeter
    satması da kolay, ya da uno falan alın veya palio
    |
    |
  • Binbaşı
    1338 Mesaj
    Araç almak sıfır ise kolay da, ikinci el almak sıkıntı.. Satmak daha sıkıntılı.. 2 ay için araç alıp satmak küllü gereksiz.. Kim uğraşır bunlarla, kiralamak varken..
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.