Şimdi Ara

Bir Hi-Fi deneyimi ve yaşanan hayal kırıklığı (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
4
Favori
15.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Synertic

Kardesim onu ornek verdik anlamamakta neden israr ediyorsunuz. Saban Bey'den ya da Esref Bey'den, Umit Bey'den, vs. de alabiliriz siz kimi isterseniz ben oradan alip kablo test ederim anlamiyor musunuz sunu. Cok basit bir sey soyluyorum ben. Sizin akliniza kim gelirse ben ondan kablo alir ve test ederim soyledigim sey bu. Sanki marifetmis gibi yazmissiniz buraya test de test diye. Siz ne zannediyorsunuz insanlari anlamiyorum ben. Kdundar.in verdigi link bastan asagi usb kablo onemli degil diyor diyorum onu da anlamiyorsunuz. Ingilizce bilmiyorsaniz ceviririz dedik ayip bir sey degil bu. Herneyse, teknik bir tartismayi en ufak bir bilgi dahi paylasmadan mahvetmis oldunuz ve su an icin cok mutlu oldugunuza eminim. Artik bu gereksiz tartismayi da surdurmenin ne bize ne de okuyanlara bir faydasi olmayacak. Sampiyon sizsiniz deyip perdeyi kapatalim.

Selamlar,

Sizin anlamadığınız ve neden anlamak istemediğinizi anlamadığım

Ortaya bizim yanlış diye ifade ettiğimiz bilgiler paylaşmanız

Siz bunlara doğru diyorsunuz

Tamam

Ben size diyorum kı

Kendi paylaştığınız bilgi yi nasıl teyit ettiniz

Elinizde dac ve kablo yok ken

Yada neyi test ettiniz

Bunu paylaşın bizde pekiştirelim

Ok diyelim gidip yazıcı kablosu alalım

Ben diyorum kı kdundar paylaşımı sizi yalanlıyor

Benim de 20 tane usb kablo takıl sokup 10 usd den 1000 usd ye sadede birini beymiş olmam oda öyle 1000 usd degil 350 usd

Yani her kablo baska baska caliyor bunu ben evinde görüyorum

Teknik tarafını üstat anlatıyor

Siz Yok diyorsunuz sadece kendi yazınıza binayen

Deney var mi Yok

Boş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Koyuverin gitsin ,boşverin be sistemi, kabloyu... Size bir şey olması

Seviyorum şu beyti:

"Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen / Merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen"

Beytin kısa anlamı :

"Kendine güzelce bak ki, âlemin özü sensin. Sen varlığın gözünün bebeği olan âdemsin."

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu bölümün genel sorunu hep bi sidik yarışı olmasıdır. Sen ne bilirsinki yapılmasıdır. Sanırsın adam betin ameliyatı yapıyor, dünyanın bilmem kaç tane elektroakustik mühendisinden biri, sanki atomu parçalıyor adam. Halbuki böbürlenme kaynağı yüz tane cihaz alet edevat denemiş olması ve bunun getirdiği tecrübe.

Kulağa böyle bir şey yüzünden üstten bakılması saçma geliyor.

Çok değişik gerçekten çok. Bu durum insana nasıl bir özgüven veriyor anlaması güç gerçekten. Ortaya bir ürün koyan üreten, değişik ve yaratıcı fikir gerektiren bir durum olmayan bir şeyin kavgası yapılıyor...

• Yorumlara objektif olarak bakmaya çalışıyorum ama usb kablosu fark yaratır diyenler de bir test sonucu paylaşsa da gerçek ne öğrensek.

Yani verilen bilgi o kadar sübjektif ki ben denedim oldu seviyesinde. Oldu o zaman ben denedim fark olmadı hadi bakalım. Böyle bilimsel veri mi olur?

Sizin verdiğiniz bilgi şuna benziyor; arabanın ecu suna giden kabloyu değiştirdim, araba hızlandı, daha konforlu oldu. Ama ne 0-100 verisi var ne başka birşey. Gerçekten biliyorsanız dahi anlatamıyorsunuz demek ki. WhatsApp grubu kurmuş da gülmüşmüşler aman ne bilimsel. Biriniz çıkıp da bir veri paylaşsın. Burda laf sokmanın derdinde değiliz, öğrenmek istiyoruz. Denemeden olmaz demeyin, arabanın konforunu bile nicel olarak ifade etmenin yolları var. Eminim kablonun etkisine dair testler raporlar da vardır.

• Veri, test sonucu falan paylaşamazlar; çünkü öyle bir veri yok. İddia ettikleri şeylerin tamamı kendi subjektif çıkarımları. "Ben yaptım oldu"nun temel yasa olduğu, birbirlerini pohpohladıkları kendi küçük dünyalarında debelenip duruyorlar. Birileri gerçeği söyleyip de keyiflerini kaçırdığında ise sinir krizleri geçiriyorlar :)

"kdundar yapıştırdı cevabı" diye yazmış bir de pişkin pişkin :) Güler misin, sabaha mı bırakırsın? Adamın bize verdiği bağlantıda yapılan testleri ve testi yapanın ulaştığı sonucu buraya alıntıladık. Testi yapan "hiçbir fark yok" diyor ama fanatizm, ihtiras gözünü o denli kör etmiş ki, gözünün önünde apaçık duran gerçeği bile görmüyor, görmek işine gelmiyor.

Aslında bu fanatiklere, gösteriş budalalarına cevap yetiştirmemek lazım; ne demiş üstad?

(İngilizce yazayım; anadili gibi biliyormuş ya belki daha iyi anlar :)

"I learned long ago, never to wrestle with a pig. You get dirty, and besides, the pig likes it."

Bu mesaj dizisini takip eden, bu işe meraklı arkadaşları tekrar uyarmak istiyorum. Bu tip adamları sakın kendinize rehber edinmeyin; bunların dolduruşlarına gelmeyin. Hem maddi hem manevi üzülürsünüz. Kılavuzunuz karga olmasın, burnunuz temiz kalsın.

• HAHAHAHAHA
    HDMI kablonun yönü mü olur yav bu nedir? Kablonun yapısı sağlam olur, konnktörler kaliteli olur onu anlarım ama yön neticeden uydurma bişey.
    Dolandırıcı bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

Yorumlara objektif olarak bakmaya çalışıyorum ama usb kablosu fark yaratır diyenler de bir test sonucu paylaşsa da gerçek ne öğrensek.

Yani verilen bilgi o kadar sübjektif ki ben denedim oldu seviyesinde. Oldu o zaman ben denedim fark olmadı hadi bakalım. Böyle bilimsel veri mi olur?

Sizin verdiğiniz bilgi şuna benziyor; arabanın ecu suna giden kabloyu değiştirdim, araba hızlandı, daha konforlu oldu. Ama ne 0-100 verisi var ne başka birşey. Gerçekten biliyorsanız dahi anlatamıyorsunuz demek ki. WhatsApp grubu kurmuş da gülmüşmüşler aman ne bilimsel. Biriniz çıkıp da bir veri paylaşsın. Burda laf sokmanın derdinde değiliz, öğrenmek istiyoruz. Denemeden olmaz demeyin, arabanın konforunu bile nicel olarak ifade etmenin yolları var. Eminim kablonun etkisine dair testler raporlar da vardır.

İngilizce Okuma yazma bilginiz varsa bu konunun basından beri Veri kısmı yukarıda anlatildi biraz gayret ederseniz anlarsınız grupta olan insanlar da Türkiye'nin en değerli insanları merak buyurmayın konu okadar basit ve komik ki buna gülüyorlar

Kimseye bir şey anlatma gayretimiz de Yok zaten

Almış kullanıyoruz keyfimiz yerinde burda uç kişi anlamayacakmış itiraz edecekmiş

Teknik deniyor üstat yazdı

Örnek deniyor ben verdim

Test yapan deniyor yuz kişi yazdı farki

Ortam soran oluyor buyur gel bak dinle diye evimizi acıyoruz

Daha ne yapalım

Bu kadar dan anlamayan

Da umrumuzda degil zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: mahruti

HAHAHAHAHA
    HDMI kablonun yönü mü olur yav bu nedir? Kablonun yapısı sağlam olur, konnktörler kaliteli olur onu anlarım ama yön neticeden uydurma bişey.
    Dolandırıcı bunlar.

Herseye inanmayın kendiniz deneyin kararınızi verin bu hoby böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Veri, test sonucu falan paylaşamazlar; çünkü öyle bir veri yok. İddia ettikleri şeylerin tamamı kendi subjektif çıkarımları. "Ben yaptım oldu"nun temel yasa olduğu, birbirlerini pohpohladıkları kendi küçük dünyalarında debelenip duruyorlar. Birileri gerçeği söyleyip de keyiflerini kaçırdığında ise sinir krizleri geçiriyorlar :)

"kdundar yapıştırdı cevabı" diye yazmış bir de pişkin pişkin :) Güler misin, sabaha mı bırakırsın? Adamın bize verdiği bağlantıda yapılan testleri ve testi yapanın ulaştığı sonucu buraya alıntıladık. Testi yapan "hiçbir fark yok" diyor ama fanatizm, ihtiras gözünü o denli kör etmiş ki, gözünün önünde apaçık duran gerçeği bile görmüyor, görmek işine gelmiyor.

Aslında bu fanatiklere, gösteriş budalalarına cevap yetiştirmemek lazım; ne demiş üstad?

(İngilizce yazayım; anadili gibi biliyormuş ya belki daha iyi anlar :)

"I learned long ago, never to wrestle with a pig. You get dirty, and besides, the pig likes it."

Bu mesaj dizisini takip eden, bu işe meraklı arkadaşları tekrar uyarmak istiyorum. Bu tip adamları sakın kendinize rehber edinmeyin; bunların dolduruşlarına gelmeyin. Hem maddi hem manevi üzülürsünüz. Kılavuzunuz karga olmasın, burnunuz temiz kalsın.

Okuma yazman da Yok küçük Emrah vallahi çok keyfimiz kaçtı iki daha zevzek yüzünden sabaha kadar uyuyamıycağım vah vah vah vah vah neyse biz keyfimize bakalım sen de bize bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 10 Mart 2017; 21:17:9 >

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahruti -- 10 Mart 2017; 21:0:29 >
  • Niyetim yoktu hiç buraya yazmaya ama, bazı konuların ciddi suistimal edildiğini düşündüğüm için yazma ihtiyacı hissettim.
    Öncelikle, gerçek, nitelikli, teknik anlamda üst düzey bilgiye ulaşmak istiyorsanız lütfen usb kablo konusunda kdundar üstadın gönderdiği linkleri okuyun. Ben bilmediğim tonla şey öğrendim, hala hiçbir şey bilmediğimi düşünüyorum :)
    Bütün soruların cevapları kdundar beyin gönderdiği linklerde çok açık seçik mevcut.

Audiophile USB cables
    As file based audio is gaining momentum and many believe asynchronous USB the way to go there is a growing market for audiophile grade USB cables.
    The question of course is why a cable can have any impact on sound quality.
    Some say that improved jitter performance of a cable can make a difference.
    Others say that the reason we use asynchronous USB is exactly to have zero input jitter at the DAC so all what is happening upstream is irrelevant cable included.[1]
    Audiophile USB cables are becoming as controversial as high-end power cords.
    The Limitations of digital audio processors and cables create timing errors known as jitter, which remove portions of the audio signal and replace them with noise and distortion. Cables tend to round off the square waveforms of the signal, making them less clear to the processor, thus increasing jitter. This rounding effect varies greatly among cables and a truly superior digital audio cable can make great improvements in sound quality.
    http://www.wireworldcable.com/categories/usb_cables.html

Another manufacturer talking some marketing bull shit?
    They do have a point.
    Digital is indeed sending fully analogue electrons over a wire.
    And indeed, the block pulse degrades with the length.
    A good digital cable is one who minimizes this degradation.
    The USB 2.0 specification lists a maximum cable length of 5 meters (~15 feet). This is marginal with the best of cables, and many "audiophile grade" cables will run into problems even with far shorter lengths. There have been many credible reports of improved sound quality with some cables, but these have almost all been in systems using Class 1 Audio, with a maximum data rate of 12 MHz. When the data rate is boosted by a factor of 40x to 480 MHz, there are very few "audiophile" cable companies that have the tools and experience to ensure good results.
    Computer Audio Playback Overview - Ayre
    This is an easy test.
    Connect your high speed USB device, e.g. a hard disk using your audiophile grade USB cable. If hi-speed mode (480 Mbps instead of 12 Mbps, the old USB 1 standard) fails, it is a bad DIY digital cable not even compliant with USB 2 standards.

Gayet net.. :)

• Abi bu küçük emrah anlamaz bundan

• Adam bilgi gözümüze sokmuş hale thrash yapıyorsunuz

• Yahu neresi net? Wire World Cable adında bir kablo üreticisinin kendi ürünlerini öne çıkarmak için kaleme aldığı, tamamen taraflı ve hiçbir bilimsel veriye dayanmayan bir reklam metnini buraya koyup ne elde edeceğinizi sanıyorsunuz? Firma pek tabii kendi ürününü methedecek; yoğurduna ekşi diyen yoğurtçu gördünüz mü hiç?

"Audiophile USB cables are becoming as controversial as high-end power cords.
    The Limitations of digital audio processors and cables create timing errors known as jitter, which remove portions of the audio signal and replace them with noise and distortion. Cables tend to round off the square waveforms of the signal, making them less clear to the processor, thus increasing jitter. This rounding effect varies greatly among cables and a truly superior digital audio cable can make great improvements in sound quality."

(Üstteki metin, kablo üreticisinin hazırladığı ve kendi sitesinde ürün tanıtımı için yayınladığı bir metindir)

Her tuzum var diyene elinizde hıyarla koşmayın (Eray sen koşabilirsin, sana serbest :)

• siyau kullanıcısına yanıt
    Ha bu yeni taktik mi?
    "Abisi onlar reklam yapıyor, ben tabi ki hepsinden daha iyi biliyorum" :)
    Adam 20 tane link attı oraya, erinme oku, oku, oku.

Bu arada terbiyesizce hıyar-tuz söylemini de iade ediyorum, elimden bu kadarı geliyor şu an..
  • şu kablo tartışmalarında herşeyi anlayabiliyorum ama iki kablo arasındaki farkı bulun size 1 milyon dolar diyen adama neden kimse al lan bu bu bu da bu bas git şimdi deyip karşılık veremiyor bunu anlamıyorum.bi yerde bi terslik var.madem o kadar eminsen paraya ihtiyacın olmayan biri bile olsan sırf kes lan seni mi dinlicez deyip bütün camiayı töhmetten kuratarırsın.ama bi allahın kulu cesaret edemiyor.neden acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Yahu neresi net? Wire World Cable adında bir kablo üreticisinin kendi ürünlerini öne çıkarmak için kaleme aldığı, tamamen taraflı ve hiçbir bilimsel veriye dayanmayan bir reklam metnini buraya koyup ne elde edeceğinizi sanıyorsunuz? Firma pek tabii kendi ürününü methedecek; yoğurduna ekşi diyen yoğurtçu gördünüz mü hiç?

"Audiophile USB cables are becoming as controversial as high-end power cords.
    The Limitations of digital audio processors and cables create timing errors known as jitter, which remove portions of the audio signal and replace them with noise and distortion. Cables tend to round off the square waveforms of the signal, making them less clear to the processor, thus increasing jitter. This rounding effect varies greatly among cables and a truly superior digital audio cable can make great improvements in sound quality."

(Üstteki metin, kablo üreticisinin hazırladığı ve kendi sitesinde ürün tanıtımı için yayınladığı bir metindir)

Her tuzum var diyene elinizde hıyarla koşmayın (Eray sen koşabilirsin, sana serbest :)

Sok o hıyarı cebine

• Ben uydu hoparlörü almak istiyorum. Amfisi, güç kaynağı ıvırı zıvırı herşeyi içinde olacak bana sadece kablosunu takıp keyfime bakmak kalacak. Çok yüksek sese ihtiyacım yok normal seste anlaşılabilir temiz ses versin yeterli, zaten apartmanda yüksek ses açmak imkansız. Bassları tizleri abartmayacak güzel bir hoparlör tavsiye edermisiniz? Tek hoparlör olsa yeterli stereo, surround istemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kablo üreticisinden link vermeyin allahaşkına bence de yani.ne dicek adam 500 dolara sattığım bu kablo var ya...boşverin bunu gereksiz mi dicek yapmayın gözünüzü sevim ya.tarafsız gözlem yapanlar neyse de.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.