Şimdi Ara

Bir Hafta Önce 3400 Dolar Olan Bitcoin, Şimdi 4500 Dolar Sınırında! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
6.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
141 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1- Gerçekte var olmayan bir şeye nasıl paha biçiliyor?
    2- Bitcoin dediğimiz şey alanın ve satanın ne işine yarıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

1- Gerçekte var olmayan bir şeye nasıl paha biçiliyor?

Altin gibi dusun. Miktari ve arz-talep orani fiyatini ortaya cikariyor. Tum borsa bu sekilde isler zaten..

Altinin somut olmasinin size ne faydasi var? Hicbir isinize yaramiyor.. Sanal ortamda var olmasi yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitcoinde neymiş çöp bunlar hep ponzi
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelllll

quote:

Orijinalden alıntı: İplenmemekten Bıkan Adam

quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

quote:

Durmadan al sat yapılacak resmi firma var mı ? Patlamadan gün içinde sürekli düşünce alıp yükselince satabileceğim şekilde. Ona göre parayı gömer al sat yaparım para hikaye olmasında.

Bu tip sorulara cevap gelmiyor nedense, herkes birbirini gazlıyor ama inan burada bu işi yapan çok az kişi vardır :)

Misal 4500'den aldın, şöyle al.

4700 oldu şuradan sat diyebilen kimse çıkmadı.

Bir ara bazı siteler önerildi ama onlarda para çekme işlemlerinde komisyon alıyormuş anladığım kadarıyla.

Bende bunu merak ediyorum. Al sat kolay bi şekilde yapamadıktan sonra bir anlamı yok benim için. 100.000 oldı diyelim kime satıcam ben bunu ?

Bitcoinle ürün alınıp satılabiliyor şimdilik daha çok internet alanında kullanılıyor olsada.

1 dedicated serverın kirası aylık 250$ dan başlıyor. Vps,vpn,oyunlar,oyun içi itemler ben şahsen bunları alırken bitcoin kullanıyorum çünkü daha kolay oluyor.

Başka ülkelerde bitcoin atmleri var, QR kod okutup ödeme yapabileceğin kafeler var.

Mesela bir kahveciye girdin kahveni kendin ayarlayacağın bir cihaz olsa telefonunla onun ekranında olan QR kodu okutup tamamı seçerek ödeme yapsan daha kolay olmaz mı?

Işletmeler bitcoin kullanarak maliyetini düşürebilirler. Örneğin; bir teknoloji mağazasına girdin magazada kasa görevlisi olmaz sadece yardımcılar olur. bir telefon alacaksın ambalajın üzerindeki her cihaza özel bir bitcoin adresine tanımlanmış QR kodu okutup ödeme yaptığında üzerindeki alarm devre dışı kalıp imeisi aktif olcak(bitcoin ödemeleri iptal edilemez) sen o ürünü alıp çıkabileceksin . Ödemeyi yapmanda sadece 5-10sn.

Bitcoini paypal gibi düşünebilirsin. Insanlar artık bir işi en hızlı en az yorularak nasıl yaparım diye bakıyor. Kart çıkar şifreyi gir fiş bekle vs. bunlardan daha kolay oluyor.

Bitcoin stabil değil diyeceksin; O an mevcut kurdan ödeme sistemleri gereken miktarı hesaplıyor. Ayrıca bitcoin 100.000$ olduğunda fiyat dalgalanması en fazla 90.000$-110.000$ gibi değerlerde olacaktır. 1.000.000$ olunca bu 0.99-1.01 gibi değerlerde diğer para birimlerine benzer şekilde dalgalanacak çünkü mevcut bitcoin insanlar arasında dağıldıkça kimsede fiyatı oynatabilecek kadar bitcoin olmayacak.
    Ayrıca bir bilgi vereyim;
    Bitcoin paypalın piyasa değerini 2ye katlamak üzere.

Bilgilendirme için teşekkürler fakat ben bunların hepsini biliyorum. Üretimini alış satışını ama ülkede güven veren alım satım yapan yer yok anlık. Birkaç firma vardı ödeme yapamadı satışı durdurdu sonradan ödeme yapıp tekrar açtı. %100 güvenli şekilde anlık ödeme alacağım (bankaya) sonra tekrar alabileceğim bir kurum sordum sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altini teknolojide hatta elektronik butun cihazlarda nerdeyse kullaniyoruz nasil altinla bitcoin denk tutulur.

Sanal para birimi nerde deepwebte, ben bu deepweb olayina hakim orta segment bir pc kullanicisinin bu forumda takilacagina ihtimal vermiyorum kusura bakmayin o kadar paralar verip insanlarin bosuna maden kurdugunuda dusunmuyorum biz bize anlatilan kadarini biliyoruz gerisi karanlik 4500$ oldu diyor nasil bir para birimiyse yeryuzundeki en guclu devletin parasindan bile daha kiymetli varin siz dusunun 1 bitcoin 16 bin türk lirasi ediyor

• Hiç bir yerde beni ikna eden net bilgi bulamadım. Çok derin işler galiba

• Demek ki amerikada baya bir enflasyon var. Baksanıza. 3400 dolardan 5400 dolara fırlamış. Hep enflasyon
  • Fatih kullanıcısına yanıt
    https://twitter.com/EFG_Borsa/status/891263854856024064

bitcoin ile bir şeyler alabilirsiniz. (uçak bileti gibi)
    bir krizde ya da savaşta mal varlığınızı enflasyondan korumak için bitcoine yatırım yapabilirsiniz.

https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s
    şu cihaza tüm mal varlığınızı koyabilirsiniz ve istediğiniz her yere götürebilirsiniz. üstelik tamamiyle sizin kontrolünüzde.

bugün apple storedan bir şey almaya çalıştım. sadece kredi kartı kabul ediyorlar ve bendeki kredi kartının limitinin yükselmesi için iş yerinden belge istiyorlar. üstelik hesabımda yeterli para var. işte bu tarz saçma sebeplerden dolayı insanlar bitcoin ve türevlerine yöneliyor. aslında bitcoin aralarında en geri kalmış teknoloji. bir kaç saniye içinde gönderilen ve hiç ya da çok ufak miktarlarda (0.001 dolar gibi) işlem ücreti gereken coinler var (xrp ve iota gibi) bitcoinde ise ortalama 10 dakikada bir 2000 işlem kapasitesi var (yakında bu artacak, yazılımsal güncelleme oldu fiyat da bu yüzden çok arttı)

"Para göndermek, mail göndermek gibi olmalıdır"
  • 0nime-N0-Kyo kullanıcısına yanıt
    dünyada dolardan trilyonlarca var. bitcoin ise 16.5 milyon adet. en fazla 21 milyon adet olacak şekilde tasarlandı. önemli olan market hacmidir ki o da altının %1'i bile değil.
    psikolojik olarak fazla olması da ayrıca bitcoine olan ilgiyi arttırıyor. şu ana kadar yatırımını yapan zaten kazandı. yıllardır bitcoin kötüleniyor fakat getirdiği kazanç malum. ayrıca çok üst düzey güvenliğe sahip. paranız tamamiyle sizin kontrolünüzde.
  • panter20 kullanıcısına yanıt
    Okuduğum bir haberde son birkaç yılda 4 milyar dolar karaparanın bitcoin üzerinden akladığı yazıyordu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pixelllll

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

quote:

Durmadan al sat yapılacak resmi firma var mı ? Patlamadan gün içinde sürekli düşünce alıp yükselince satabileceğim şekilde. Ona göre parayı gömer al sat yaparım para hikaye olmasında.

Bu tip sorulara cevap gelmiyor nedense, herkes birbirini gazlıyor ama inan burada bu işi yapan çok az kişi vardır :)

Misal 4500'den aldın, şöyle al.

4700 oldu şuradan sat diyebilen kimse çıkmadı.

Bir ara bazı siteler önerildi ama onlarda para çekme işlemlerinde komisyon alıyormuş anladığım kadarıyla.

Bende bunu merak ediyorum. Al sat kolay bi şekilde yapamadıktan sonra bir anlamı yok benim için. 100.000 oldı diyelim kime satıcam ben bunu ?

Bitcoinle ürün alınıp satılabiliyor şimdilik daha çok internet alanında kullanılıyor olsada.

1 dedicated serverın kirası aylık 250$ dan başlıyor. Vps,vpn,oyunlar,oyun içi itemler ben şahsen bunları alırken bitcoin kullanıyorum çünkü daha kolay oluyor.

Başka ülkelerde bitcoin atmleri var, QR kod okutup ödeme yapabileceğin kafeler var.

Mesela bir kahveciye girdin kahveni kendin ayarlayacağın bir cihaz olsa telefonunla onun ekranında olan QR kodu okutup tamamı seçerek ödeme yapsan daha kolay olmaz mı?

Işletmeler bitcoin kullanarak maliyetini düşürebilirler. Örneğin; bir teknoloji mağazasına girdin magazada kasa görevlisi olmaz sadece yardımcılar olur. bir telefon alacaksın ambalajın üzerindeki her cihaza özel bir bitcoin adresine tanımlanmış QR kodu okutup ödeme yaptığında üzerindeki alarm devre dışı kalıp imeisi aktif olcak(bitcoin ödemeleri iptal edilemez) sen o ürünü alıp çıkabileceksin . Ödemeyi yapmanda sadece 5-10sn.

Bitcoini paypal gibi düşünebilirsin. Insanlar artık bir işi en hızlı en az yorularak nasıl yaparım diye bakıyor. Kart çıkar şifreyi gir fiş bekle vs. bunlardan daha kolay oluyor.

Bitcoin stabil değil diyeceksin; O an mevcut kurdan ödeme sistemleri gereken miktarı hesaplıyor. Ayrıca bitcoin 100.000$ olduğunda fiyat dalgalanması en fazla 90.000$-110.000$ gibi değerlerde olacaktır. 1.000.000$ olunca bu 0.99-1.01 gibi değerlerde diğer para birimlerine benzer şekilde dalgalanacak çünkü mevcut bitcoin insanlar arasında dağıldıkça kimsede fiyatı oynatabilecek kadar bitcoin olmayacak.
    Ayrıca bir bilgi vereyim;
    Bitcoin paypalın piyasa değerini 2ye katlamak üzere.

Bilgilendirme için teşekkürler fakat ben bunların hepsini biliyorum. Üretimini alış satışını ama ülkede güven veren alım satım yapan yer yok anlık. Birkaç firma vardı ödeme yapamadı satışı durdurdu sonradan ödeme yapıp tekrar açtı. %100 güvenli şekilde anlık ödeme alacağım (bankaya) sonra tekrar alabileceğim bir kurum sordum sadece.

paribudan alınabiliyor veya yabancı borsalar zaten gidipte bir seferde 50-100 milyar yatıracak halin yok yani toplasan 100-200 tl komisyon anca gider birkaç defada alırsın. Birde yüksek miktarlar için kimlik doğrulaması gerekiyor. Borsaların hiçbirinde bildiğim kadarıyla haftasonu ödeme alamazsın, yabancı borsaysa uluslararası para transferleri 1 hafta sürebilir. Türk borsalarında gün içinde işlem yapabilirsin 10 dakikada karta yatıyor. Yabancı bazı güvenilir bilinen yerlerde de haftasonu kredi kartıyla alabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

1- Gerçekte var olmayan bir şeye nasıl paha biçiliyor?

1.soruyu kredi kartı için söyleseydin doğruydu bankalar kredi kartlarıyla kendilerinden olan paradan daha fazlasıyla alışveriş yaptırıyorlar sonra bir kriz durumunda borçlarını ödeyemeyip batıp kullanıcılarının paralarına el koyuyorlar. Bitcoin belli bir güç harcanarak algoritmaya ve belli bir kriptolojik sisteme bağlı olarak belli sayıda elde edilen ve kullanılan birşey, sistem matematiksel çalıştığından 1+1=2 olduğu sürece güvenlidir. Mining denen olay bu transfer işlemlerinin doğrulamasını yapıyor aynı matematikteki bölme işleminin doğrulamasını yapmak gibidir karşılığında da bir miktar ücret alıyorlar.
    Para dediğin şey bir kağıt parçası ama üzerinde yazan yazıdan dolayı ona değer biçiyoruz. Afrikanın ıssız biryerinde veya başka bir ülkede kendi yerel paranı kabul etmezler çünkü onlar için sadece bir kağıttır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixelllll -- 16 Ağustos 2017; 15:24:6 >
  • Benim anlamadığım noktası şu. Altından örnek vermişsiniz fakat elimdeki TL veya Döviz ile altına girip çıkmam bir saniyelik iş. Diyelim ki bitcoin aldık. Bundan anında çıkış yapıp TL veya Dövize dönüştürüp dönüştüremeyeceğim. Böyle bir imkan var mı şu anda ?

• Piyasada ekran kartı bırakmadı insafsızlar. Bu iş patlarsa çok kişinin canı yanacak çok.

• Bu iş daha patlamaz. Yani bitcoin litcoin vs değil. Dijital para daha patlamaz, insanlar bu işe inandı, güvendi.

Daha yeni başlıyorlar. Ama madenciliği için ekran kartı yerine atıyorum işlemci kullanılsın, ram kullanılsın o kısma bende katılıyorum.
  • __By_CiN_oO__ kullanıcısına yanıt
    Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Ciddi olarak mı yazdınız bunu?

• Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    Yerel borsalar mevcut.( paribu, koinim )

• quote:

Orijinalden alıntı: Numan KILINÇOĞLU

Bitcoin hakkında ciddi düşüncelerimi buraya yazarsam kesinlikle banlanacağımı söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __By_CiN_oO__

quote:

Orijinalden alıntı: Numan KILINÇOĞLU

Bitcoin hakkında ciddi düşüncelerimi buraya yazarsam kesinlikle banlanacağımı söyleyebilirim.

Halen bitcoin'i merkezi bir kuruluş olarak görenler var da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talharo123

12 ay once babam,bir mal karsiligi 9000dolarlik bitcoin almisti. Suanki degeri nedir?

Abi 1 bitcoin versene Allah rızası için abe ben surriii

Bitcoin elle tutulmuyor. Nasıl senin olup olmadığı anlaşılıyor?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.