Şimdi Ara

Bir evde 2 modemi ayni anda kullanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hem salonda hem de baska bir odada paralel olduğunu tahmin ettiğim 2 internet çıkışı var.

Ayni anda 2 modemi de iki ayrı çıkışa bağlasam ikisi de aynı anda internete bağlanabilir mi?
    İki modemi de ayrı odalarda ayni anda kullanmak istiyorum, salonda internet bağlıyken diger odada bagli olan modemden kablolu olarak bağlayacağım oyun konsollarını kullanacağım

Yoksa ip almada sorun yasarlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pudinkk kullanıcısına yanıt
    Mümkün değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki Internet çıkışı dediğiniz ethernet portlarıysa ve bunlar birbirine bağlıysa olabilir.

Öncelikle iki modemi de bu portlara bağlayın. Modemler birbiriyle haberleşebiliyor mu kontrol edin. Oluyorsa Internet'e bağlı cihazdan diğerine paylaşımda sorun yaşanmaz iki nokta arasına ethernet kablosu çekmiş gibi çalışabilir ama genelde evlerde böyle sistemler olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pablo Vader

İki Internet çıkışı dediğiniz ethernet portlarıysa ve bunlar birbirine bağlıysa olabilir.

Öncelikle iki modemi de bu portlara bağlayın. Modemler birbiriyle haberleşebiliyor mu kontrol edin. Oluyorsa Internet'e bağlı cihazdan diğerine paylaşımda sorun yaşanmaz iki nokta arasına ethernet kablosu çekmiş gibi çalışabilir ama genelde evlerde böyle sistemler olmuyor.
    Bir salonda bir de diğer odada ethernet portu için priz var, yani 3 dişli priz, onu takip ethernet kablosunun ucunu da bağlayıp modeme bağlıyorsun.

İki odada da bu düzenek var.

Ben aslında bir modemi diğerine kablosuz iletisim sağlayıp dağıtması için çalıştım ancak repeater özelliği olmadığından dolayı yapamadim.

Sonra iki.porta da ayni anda modemleri baglayayim diye düşündüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.