Şimdi Ara

Bir DSG KLASIGI,MEKATRONİK değişti.Şimdide KAVRAMA DEĞİŞİYOR...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
5
Favori
13.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

75 bin km de kavrama arızası tespit edildi.Kavrama değişimi yapılacak...

Hopadan Trabzona donerken vites konumunu gosteren D1 kisminda once ara ara sonrasinda direk yanmaya baslayan anahtar ibaresinden dolayi Servis ile yaptigim gorusme sonrasinda araci hareket ettirmemem gerektigi soylendi...

Su an hopada Yol kenarinda asiri ofkeli ve sinirli bir sekilde cekici bekliyorum....

Arac 53 bin km de Skoda Yeti 1.2 Tsi dsg

Sorulan bazı sorulardan dolayı bu açıklamayı yapmayı uygun görüyorum...

Aracı ÖTV indirimi ile Kasım 2012 de aldım.Madem otomobil dünyasından bu kadar haberdarım neden sorunlu bir şanzıman aldığımı da hemen açıklayayım.O dönem yaptığım tüm araştırmalar sonucunda(forumda konusu da var idi) KESİNLİKLE OTOMATİK(eşim yeğenimi okula götürüp geliyordu),BAGAJINA AKÜLÜ ARABA SIĞABİLEN(tekerlekli sandalye değil akülü sandalye,katlanmıyor) VE EN ÖNEMLİSİ BÜTÇEME UYAN FAZLA BEKLEMEDEN ALABİLECEĞİM İKİ SEÇENEĞİM VARDI.İlki 1.6 atmosferik üniteli CVT kombinasyonlu Nıssan QQ diğeri ise 1.2 TSI üniteli DSG şanızmanlı Yeti.Gönül farklı araçlara yönelmek istiyor fakat hem imkan,hem maddiyat hem kullanma amacı ki benim için en önemlisi bu insanı bile bile bazı şeylere göz yummaya sevk ediyor.

Sıkça sorulan sorular;

Soru;Sen bu aracı alırken bu şanzımanın sorunlu olduğunu biliyor muydum?

Cevap;Evet biliyordum

Soru;Bu iki model dışında otomatik SUV,Crossover,MPV olarak başka seçeneğin yok muydu?

Cevap; Motor hacmi olarak Suv yoktu Crossover QQ,3008,MPV olarak ise 5008 seçenekleri vardı.

Soru; Neden bunların içinden Yeti?

Cevap;QQ hem bekleme süresi olarak(3/4 ay)hemde bütçe olarak beni epeyce aştı,3008 ilgilenmedim(sandalyeyi denemek için araç yoktu),5008 didik didik ettim aradaki 10 bin fiyat farkını duyunca irkildim(yeti ile arasındaki OTV SİZ fiyat)

Soru;Başka seçeneklerin var mıydı?

Cevap;Evet vardı fakat bütçe ve kullanım amacı olarak ya beni aştılar yada işime yaramadılar.

SoruAracı ne zaman satabileceksiniz?

Cevap Yaklaşık 3,5 yıl sonra

Soru;Artık VAG grubundan otomatik araç alır mısın?

Cevap O dönem seçenek bu kadar fazla değildi ve bundan 3,5 yıl sonra daha da fazla olacaktır,ancak yeğenimin işi görülecekse ve o rahat edecekse umrumda değil alırım.

Şimdi Peugeot partnerin arkasında showroomları gezerek henüz aracı test etmeden,malzeme kalitesine bakmadan,Benzinli otomatik mi dizel otomatik mi diye aldırış etmeden,bu ne kadar yakar diye hesap yapmayan ve ilk kriteri önce arkasına akülü sandalyeyi koyarak sığıyor mu sığmıyor mu diye bakan bir kişi için şanzıman çok ama çok sonra gelmektedir.

Allah inşallah kimseye böyle sıkıntılar yaşatmaz ama böyle sıkıntıları çekmeyen de ne beni nede bu aracı neden aldığımı belkide anlayamaz.

Umarım gerekli cevapları yukarıda bulmuşsunuzdur.Benim için önemli olan bir aracı alırken işime yaraması,daha doğrusu benim değil engelli yeğenimin işini görmesi.Ben 124 le vosvos ile de kendi işimi görürüm.

Ayrıca aracın arızasından çok benim neden bu aracı aldığımın sorgulanması beni ayrıca derinden üzmüştür.Sonuçta burada birbirimizi alternatifler dışında sadece nicklerimizden tanıyoruz.Kim nedir neye ihtiyacı vardır maddi durumu nedir ne değildir bunu kimse bilemez.

Araca gelince az önce servis ile görüştüm,kontrol ediliyormuş.

Detayları aktaracağım...

Az önce servis ile görüşmem sonucunda aracın Mekatronik arızası olduğu tespit edilmiş olup parça siparişi verilmiş durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 8 Kasım 2014; 15:11:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• geçmiş olsun. eğer yeni bir dsg vakası ise buralar karışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Selamlar sevgili arkadaslar....

Hopadan Trabzona donerken vites konumunu gosteren D1 kisminda once ara ara sonrasinda direk yanmaya baslayan anahtar ibaresinden dolayi Servis ile yaptigim gorusme sonrasinda araci hareket ettirmemem gerektigi soylendi...

Su an Yol kenarinda asiri ofkeli be sinirli bit sekilde cekici bekliyorum....

Arac 53 bin km de Skoda Yeti 1.2 TDI dsg

Resimler be ayrintilari ekleyecegim....

Haberdar ettigim ve tum forumdaki sevgili dostlar.....

Varan 1

Dostum tekrar gecmis olsun.

• Geçmiş olsun.

Bu gibi durumlar olmaması için kronik arızası tescillenmiş modellerden uzak durmak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şebboy

geçmiş olsun. eğer yeni bir dsg vakası ise buralar karışır.

Arac 3. Nesil kavrama.....

Mekatronikten supheleniyoruz...

• geçmiş olsun. Çok geç olmadan gelir umarım.

Söyleyince kızıyorsunuz ama bu DSG'ye bu kadar pahalı ve riskliyken nasıl güvenebiliyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: insideman

Geçmiş olsun.

Bu gibi durumlar olmaması için kronik arızası tescillenmiş modellerden uzak durmak gerekir.

Tesekkur ederim Hocam...

Aracin gunu dolunca satmayi ve artik malum sanziman kombinasyonu almayi dusunmuyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

geçmiş olsun. Çok geç olmadan gelir umarım.

Söyleyince kızıyorsunuz ama bu DSG'ye bu kadar pahalı ve riskliyken nasıl güvenebiliyorsunuz?

Hocam arac engelli araci o donem sartlarimiz buna uydu bunu aldik.

• Dünya çapındaki bir firmanın böyle sorunlu bir üretimi devam ettirmesimi yoksa hâla çok satabilmesimi daha garip anlayamıyorum. Sizede geçmiş olsun.

• ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.
    Zaten yorumlarından anladığım kadarı ile "beklediğin ve kaçınılmaz gördüğün" bir durumdu.

İnşallah! iyi sonuçlanır da seni ve senin gibi kullanıcısı olduğu arkadaşları fazla üzmez.

Konuyu merakla takip ediyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

geçmiş olsun. Çok geç olmadan gelir umarım.

Hocam arac engelli araci o donem sartlarimiz buna uydu bunu aldik.

foruma da konu açmıştınız galiba ne alayım diye. sorun olduğuna üzüldüm wv milletimizi aptal yerine koyuyor canlı örnek

• Geçmiş olsun. Yolda kalmak zor. Dsg olayı gerçekten insanın canını sıkıyor.

• Geçmiş olsun. Allah kolaylık versin.

• Çok geçmiş olsun hocam umarım kısa sürede sorunu düzeltirler yada yenilerler.

• İnsanlar firmaları şımartırsa firmalar bizi maymun yerine koymaya devam edecek .Daha çok rekabet lazım
  • quote:

Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniüyeEskiTakipçi -- 24 Mayıs 2014; 20:38:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Geçmiş olsun.
    Zaten yorumlarından anladığım kadarı ile "beklediğin ve kaçınılmaz gördüğün" bir durumdu.

İnşallah! iyi sonuçlanır da seni ve senin gibi kullanıcısı olduğu arkadaşları fazla üzmez.

Konuyu merakla takip ediyorum.

Abi tesekkur ederim...Bekliyordumda evden 170 km uzakta beklemiyordum::(

• Geçmiş olsun. Garanti durumu ve parça değişiminde ücret alınıp alınmayacağı çok önemli. Takipteyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Havada geniz yakan mazot kokusu var Yol kenarlari istasyon gibi ....

• Dsg yi sigara gibi goruyorum. Zararli ama kurtulmasi zor :D

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.