Şimdi Ara

Bir DSG Klasiği! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
17
Favori
54.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
478 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin çevrende yoksa sağlamdır o şanzıman bende de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yil 2019 hala DSG sanzimana para veren var.

ZF8 suan en kaliteli ve en sorunsuz sanzimandir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DSG hic kullanmadım.Narin bir vites oldugu da dogru ama nette bir suru DSG tamiri vs videoları varken yani ustaları mevcutken rakamlar cok abartı geliyor.Yok 43.000 vb rakamlar
  • hem doğuş oto'dan araç alıyorsun,vw alıyorsun ve dsg'li alıyorsun.

millet çıldırmış olmalı.risk herşeydir de bu da bile bile atlama olmuş.insan açar bir okur şikayetleri.
  • Sorunsuz kronık hatasız bı araç bilenınız varsa alalım arkadaşlar Dsg evet problemlı bı sanzuman ama ınsanlar bunun bu sekılde oldugunu bilerek alıyolar düşünün ülkemızdekı VW sevgisini bu zamana kadar Dsg alıpda yav ben bunu bilmıyordum diyenı görmedım eee alan memnun satan memnun ... Doğuş bu işten güzel kaymak yiyor bu aşıkar ama ne yazıkkı burası Türkiye her zaman güçlü olan haklı çıkıyor
  • Ben daha hayatimda hic otomatik vites araba kullanmadim, hic firsat olmadi, kartal, sahin, simdi de doblo kullaniyorum. Dgs mgs hic anlamam, oto vites alacak olsam ne alalim, kisaca oneri yapabilecek var mi, aklimda bulunsun.

• bu forum da hiç kimse dsg li araç almıyor,yollara bakıyorsun 10 aracın beşi vag grubu.arz talep denen bir olay var, istediğiniz kadar dsg yi yerin dibine batırın ülke gerçeklerini değiştiremezsiniz.
  • Ben de kullanmadım ama alacak olsam
    1.Tork Konvertorlu Tam Otomatik ZF9 (500X 1.4 170BG,2.0 Mjet 140BG ; Honda CR-V 1.6 Dizel , Civic 1.6 Dizel ; Jeep Renegade)
    2.Tork Konvertorlu Tam Otomatik Aisin (Tum Peugeot Modelleri EAT6 ve EAT8)
    3.Tork Konvertorlu Tam Otomatik Getrag (Yanılmıyorsam Yeni Ford Focuslarda kullanılıyor)
    4.Tork Konvertorlu Tam Otomatik ZF8 (BMW Kullanıyor BMW fiyat pahalı oldugu icin sona koydum)

Yani Otomatik demek benim icin Tork Konvertorlu Tam Otomatik demek ve ZF demek sonra Aisin,Getrag vs
  • Wolkswagenin ürettiği ,fiyatları 400 bin tl ile 1.5milyon tl arasında değişen Audi modellerinde de S tronic adıyla yine Dsg kullanılıyor..Bu araçlarda da Dsg arızası böylesine fazla mı?Yoksa S tronic biraz daha dayanıklı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 3 Temmuz 2019; 11:28:19 >
  • Kullanan arkadaslar daha iyi bilir.DSG nin ıslak ve kuru olanı varmıs.Islak olan Yaglı DSG daha uzun omurluymus.
    Sanırım DSG6 lar ya da belli bir kısmı Yaglı(ıslak) iken DSG 7 ler kuru kavrama oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Ben de kullanmadım ama alacak olsam
    1.Tork Konvertorlu Tam Otomatik ZF9 (500X 1.4 170BG,2.0 Mjet 140BG ; Honda CR-V 1.6 Dizel , Civic 1.6 Dizel ; Jeep Renegade)
    2.Tork Konvertorlu Tam Otomatik Aisin (Tum Peugeot Modelleri EAT6 ve EAT8)
    3.Tork Konvertorlu Tam Otomatik Getrag (Yanılmıyorsam Yeni Ford Focuslarda kullanılıyor)
    4.Tork Konvertorlu Tam Otomatik ZF8 (BMW Kullanıyor BMW fiyat pahalı oldugu icin sona koydum)

Yani Otomatik demek benim icin Tork Konvertorlu Tam Otomatik demek ve ZF demek sonra Aisin,Getrag vs
    İşin ilginç yanı VW Amerika’da Aisin tam otomatik 8 vites kullanıyor araçlarında. Nedense Avrupa’da DSG inadından vazgeçmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

İşin ilginç yanı VW Amerika’da Aisin tam otomatik 8 vites kullanıyor araçlarında. Nedense Avrupa’da DSG inadından vazgeçmedi.

Alıntıları Göster
    Amerikada sıfır araba yolda kalacak adamı dikerler.

O nedenle Amerika / Kanada da kullanılmaz çift kavrama
  • Araç kiraladigimda genelde vw grubu kullanıyorum ama sırf Doğuş sebebiyle kesinlikle vw grubu araç almayı düşünmüyorum. DSG gerçekten konforlu ve kullanması keyifli bir sistem ama hem risk barındırması hem de Doğuş'un tutumu sebebiyle hiç bir zaman sahip olmayacağım muhtemelen.

• Bu işler şans birazda. Sorun cıkarmasın diye Clio HB 2018 1.5 dizel ,0 km , düz vites aldım. Edc sorun cıkarır, Zaten Golf var , riskimiz var dedim. Düz vites aracın debriyaj pedalı ıyk,ıyk otuyor ve sertleşiyor. 5 bin Km de debriyaj pedalı değişti. sonrasında devam edince, şanzuman inecek , Reanult ile yazısıyoruz, ama sarf malzemesine girebilir gibi geyik yaptı danışman. Henüz mevzu cözülmedi. Bakalım 1nci yıl periodik bakımı için randevu aldım, Ana servisden orda da baktıracam . Şans beyler birazda bu işler.
    VW bu kadar sallıyorsunuz, ama Tr de aldıgın malda sıkıntı cıktımı , kimse malı üretmediği , sadece sattıgı için , Üretici firmaya kaktırabilirse garanti kapsamına alır , yoksa hepsi boş .. birde VW çalışanları gayet nazik, çünkü aracı servisden aldıktan sonra 2-3 kere arayıp anket yapıyorlar. 5 Puan ortalama almazsa , adamlar prim alamıyor. (en yüksek puan 5 bu arada )
  • Yazı için teşekkür ederim açıkçası bu konuda bilgim yoktu sayenizde araştırma yapana kadar passat almayı düşünüyordum bu durumları görünce vazgeçtim... DSG şanzumanı ile halay çeksinler bakalım...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dsgli araç almak, WV servisleriyle nikah yapmak gibi galiba, hayatınızda en çok onları görüyorsunuz.

• huso kullanıcısına yanıt
    T3 ve üstü motor volvolar da aisin kullanıyor. Aynı şekilde eski kasalarda da(2010 öncesi) hep aisin var.
  • sanki manuel vites bedava? manuel araç baskı-balata ve kavrama sorunu dsgye göre 2-3 kat daha fazla veriyor.
  • Manuel yapıştır.

• Etrafımdaki insanlara DSG sorunlu dedikçe 2012 sonrası güzel diyorlar.
    Bu doğru mu ?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.