Şimdi Ara

Bir diskete kaç tane film sığar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Rindaman

wolfchild

Ulan be bunu demiyordum ama bunu da hatırladım :)

Benim dediğim şey ekranı boşluk tuşu ile boluyorsun %90 ekranı bölünce diğer bölüme geçiyorsun

Oyunun ismi volfied :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elLbufFer -- 30 Aralık 2020; 23:40:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elLbufFer kullanıcısına yanıt

Ekranı bölme diyince ben split screen oynama sandım.

Volfield dos olarak pc'de de oynanıyordu yıl 98-99 falan, ne günlerdi.

• en son amiga için oyun yükletiyordum disketlere...hatta yeni bilgisayarım için dos disklerim vardı...hala bir kutu içerisinde durur...şaka gibi nasıl bu hale geldik?

• 720kb floppy’nin sağında havya ile bir delik açıp 1.44 formatlardık. Orijinal Windows 3.11 workstation vardı çıkar çıkmaz almıştım keşke hatıra olarak bıraksaydım.
  • 4 tane disketle evdeki pc ye internet kafeden bi tane mp3ü parçalayıp getirmek.

Ne günlerdi beee
  • Of 5 disketli 💾 oyun çektirip eve geldiğinde 4. Disket arıza yapmış git düzelt gel 5.’de sorun çıksın vay be zor ama güzel günler en azından oynarken kötü bile olsa oyun eğlenirdik.
  • Bmp resmi sığsın diye jpeg kaydettigimiz dönemler.O meşhur Volfield oyununu az oynamadim.Diskete kopyalayip okula goturup orda oynardık.Birde o disketlerin bi dandikleri birde kalitelileri vardır.Kırtasiyeden alınanlar beş para etmezdi hemen bozulurdu.Eski pc donanımlariyla birlikte verilenler ise çok kaliteli oluyordu.Onları kullanirdik hep.Aklıma çevirmeli baglanti geldi.90 lı yıllarda koç.net in GB Gb küçuk cdleri vardı.minik yarım cd ler Xir cdleri.1 Gb 5 gb falan.Internete girerken o cdleri takip kotasina gore net kullaniyorduk ilk zamanlar.O zamanlarin en prestijli uygulamasi mspaint :) Okullarda resim çizerdik.Herkes mal mal şeyler çizerken ben simetrik 3 boyutlu resimler yapardım.taşima kopyalama kesme araçlarini öyle bir kullanıyordum ki.Herkes tuhaf tuhaf beni izliyordu.Hayranlikla bakiyordu.Ne değişik günlermiş ya.Nerden nerelere gelmişiz ya hatirladikça tebessum edesim geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaNCeR91 -- 31 Aralık 2020; 23:19:26 >
  • Artık disketleri USB'Ye çevrime diye bir şey var. Üstelik bir falsh belleğe 1000adet disket partları oluşturarak 1.4gb'lık dosya yedeklemek mümkün.

merak edenlerwww.disketsurucu.com ziyaret edebilir. Disketi artık kim kullanıyor demeyin, hala çok kullanılıyor.

• 6-7 adet disket hala excel yüklü duruyor. Disketi en son güneş tutulmasında güneşe bakmak için kullanmıştım.

• Bak aklima geldi. Yıllar yıllar önce bilgisayar kursuna gidiyordum. Ödev vermişti hoca. Ben de gidip arkadaşın pcde ödevi yapıp diskete yüklemiştim. Ertesi gün götürdüm. Baktı dedi hani yok burda. Meğer bozulmuş disket 2 güne. Zilli inanmamisti bana ama.

• hikodaci kullanıcısına yanıt

Bu söylediğinizi ben anlayamadım.

1.44 mb diske daha fazla dosya sığmaz, Flash bellek içine de binlece 1.38 mb dosya koymanın mantığı yok.

• Yeni nesil bu nedir yahu diyordur şimdi :)) ne günlerdi be harbi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetaLisT_ -- 23 Ocak 2021; 0:54:11 >
  • DOOM disketleri duruyor bende hala. :)
  • Bence başlık yanlış olmuş. Bir taneyi zar, zor sığdırmış adam işte. Ha yaptığı iş boş iş falan demiyorum ama mesela "bir diskete koca bir film sığar mı?" şeklinde olsaydı daha doğru olurdu sanki, aklıma geldi.

• Rindaman kullanıcısına yanıt

1.44mb diskete 5mb dosya koymak mümkün fakat dos ortamında değil.

Bunun dışında 1000 adet disketi 1.4gblık flasha koymak da mümkün. Mesela 4 5 disketli yazılımlar oluyor endüstriyel makinelerin. Yani bir nevi format atmak gibi update gibi. 4 tane disketi tak çıkar yapmaktan ise, flash bellek ile 1 den 4 e kadar flash belleği çıkarmadan sırasıyla yüklemek mümkün. Üstelik disketler gibi hemen bozulma durumu da yok. Disket hala çok kullanılıyor. Özellikle sanayide.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.