Şimdi Ara

Bir depo ile 1700 km (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
3.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • niye kimse bilecik bozüyük yolunda test yapmıyor
  • test sürüşünü nerede yapıyorlar acaba düz ve sürtünmesiz ortam yakın bir ortamda mı
  • kaç km hızla gidildiğini merak ediyorum açıkcası.
  • "Renault Symbol'ün 85 beygir güç üreten 1.5 dCi motoru, 100 litrede 3.15 litre yakıt tüketti..."

100 LİTREDE 3,5 litre yakıt tükettiyse... 100 km de 3,5 km yol gider sanırım...

Bu haberi yayınlayan tüm haber siteleri ve gazete sitelerinde copy paste ile yaptıklarından sadece 1 yada 2 sinde bu hatayı düzeltmişler diğerleri hep aynı

Bu şekilde firmaların reklam bültenlerinin tüm sitelerde aynı şekilde noktası virgülüne kadar aynı, hatasına kadar aynı yayınlanması çok sıkıcı bişey. Bir şey aradığınızda aynı haberin binlerce sitede yayınlanmış kopyaları ile karşılaşıyorsunuz.

Mesela arkadaşlar doğal olarak merak etmişler kaç km hızla test yapıldı diye ama bunu görmek mümkün dğil, çünkü tüm sitelerde sadece ilk mesajdaki metin var.
  • Böyle aptalca bi yalan varmı arkadaşlar 100 km/3,15 dizel tüketti demişler 50 lt. depo olsa tamamıyla 50/3,15*100=1587 km yapar taş çatlassa bu rakama ulaşılırki bu rakamı sadece ve sadece test yapanlardan başkasının tuturacağını sanmıyorum hiç.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulasseven

evet ben izmir-bursa - izmit - istanbul yolunu izledim. Ama onlar vapurla karşıya geçmişler. Uyanıklık yapmış reno yani

• quote:

Orjinalden alıntı: FERRARI

quote:

Orjinalden alıntı: ulasseven

evet ben izmir-bursa - izmit - istanbul yolunu izledim. Ama onlar vapurla karşıya geçmişler. Uyanıklık yapmış reno yani

vapur parası sirketten tabi

• İsterse 8379384 km yapsın..Keyif almadıkdan sonra onca yolu gitsem ne olur?

Taksilere iyi sarar bu alet..
  • 70-80 le gittikten sonra çoğu dizel araç bu kadar uzun menzile ulaşabilir.
  • herkese iyi bayramlar dilerim. Ben cumartesi günü izmir den ankaraya geldim. 580 km yaptım toplam ve 70 ytl otogazla geldim arkadaşlar. Nasıl? ( rampalarda boşa aldım.yol gidiş geliş çoğunlukla trafik azdı )Arabam broadway.70/580=12,1 ykr yakmış aracım. Çok memnunum
  • İyide 100 kmde 3.15 denmiş neden veriler birbirini tutmuyor diyosunuz...

Arabalar 1400 km yi sabit 90 la gitmiyor heralde yeri geliyor rampalar yeri geliyor tır solluyolar mola

veriyolar orantı kurmanız mantıksız olmuş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: uynus

İyide 100 kmde 3.15 denmiş neden veriler birbirini tutmuyor diyosunuz...

Arabalar 1400 km yi sabit 90 la gitmiyor heralde yeri geliyor rampalar yeri geliyor tır solluyolar mola

Buradaki 3,15 neyi ifade ediyor onu açıklarsan sevinirim, ona göre mantık kurmaktan vazgeçeriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

quote:

Orjinalden alıntı: uynus

İyide 100 kmde 3.15 denmiş neden veriler birbirini tutmuyor diyosunuz...

Buradaki 3,15 neyi ifade ediyor onu açıklarsan sevinirim, ona göre mantık kurmaktan vazgeçeriz.

3.15 100 km de ki ortalama sayı. Ama yeri geliyor rampalarda 4.50 ye çıkıyor uzun bir rampa gitse orantı

gözle görülür bir şekilde bozulur...
  • Evet bizde onu söylüyoruz zaten. Aşağıdaki sorularımada yanıt verirsen sevinirim.

1) Adamlar 1430 km yol yaptık ve bunun sonucunda 37 Lt yakıt tükettik diyor değilmi. Bu 1430 km yol için ortalama 100 km verisini nasıl hesaplarız.
    Benim cevabım: 37/1430*100=2,59 Lt madem az yapma reklamı neden 2,59 değilde 3,15 yazılmış.

2) Bu parkur için ortalama 3,15 değerini nasıl bulursunuz ?
    Benim cevabım: Bulunamaz...

Saygılar...
  • Matematiksel olarak kendi kendini komik bir duruma dusuren renault, bu sonuclari global web sitesinden tum dunyaya duyurarak da rezil olmustur kanaatindeyim. Ancak, hersey bir yana, menzil konusundaki hesap hatasi gormezden gelinirse, 3,15 lt ortalama tuketim eger dogruysa, takdir etmek lazim :)))
  • kocaman bi de clio yazmış adam yav
  • "YENİ CLİO SEMBOL" yazmış adam ya...

Plakasında yazıyor be adam, onudamı görmüyorsun.

Bir depo ile 1700 km

• Hey allahım...
  • Utanmasa SÜMBÜL yazacakmış.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.