Şimdi Ara

Bir daha asla vodafone a bulaşmayacağım, resmen sömürüyorlar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 sene önce fiyatları cazip diye avea dan taşımıştım hattımı. Hatta babamın abimin hatlarını bile milleti gaza getirip vodafone a aldırdım.
    Ancak büyük bir tuhaflık vardı. Her birimizin önceki operatörlerinde yeten 2-3 gb paketler 500 dakikalar daha ayın ortası gelmeden tükenmeye başlamıştı.

Girilen siteler aynı, kullanıcılar aynı, gb lar aynı fakat arada erken bitmesi nedeniyle 20 güne yakın bir kayıp var!

Cezaları neyse ödeyip eski operatörlere tıpış tıpış geri döndük.

Geçtiğimiz hafta evi taşımam ve yeni evde altyapı olmamaı nedeniyle çocuk sıkılamsın youtube izlemeye devam edebilsin diye pass video paketi için tekrar vodafone a taşıdım.

Henüz 1. haftam. hediye 1 gb, paketteki 3 gb yani toplamda 4 gb net bitti. Hiç bir şey yapmadığımız halde, neredeyse facebook ve youtube harici bir siteye dahi girmediği halde koskoca paket yalan oldu.

Neymiş; Youtube reklamı pass pakete dahil değilmiş o yüzden bitmiş. O zaman uyanıkspor vodafone madem 4 gb net 1 haftada bitebiliyor, bu video pass paketi ne işe yarıyor? Nasıl bir sömürü sisteminiz, nasıl bir data sayacınız var anlamadım.

En kısa sürede bir daha asla dönmemek üzere tekrar hattı taşıyacağım. Çevremde ne kadar insan varsa da bu operatöre dikkat etmesi için uyaracağım.

• Hediye promosyan internetlerinde pass geçerli değil sadece tarifende ki interneti götürmez reklamlar hariç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda sayac var bak ordakiyle tutmuyorsa sorun var demekdir.pass icinse eposta at hatti onlar detayli inceler donerler sana

• Bende 6 martta vodafone red 10 tarifesine geçtim ancak yaklaşık 3 gb civarı interneti pass paketleri yedi üstelik her türlü kurala uydum vodafoneye yazdım neymiş arka planda yiyormuş bugün denedim youtube 480p 20 dk civarı video izledim 60 mb yedi dünde 100 mb yedi üstelik hediye internet yok kendi paketimden yedi dün turkcelle başvurdum onaylandı hattım taşınacak bay bay vodafone

• Tüm paketlerden yiyor müzik pass ve video pass interneti su gibi içiyor

• serseri441907 kullanıcısına yanıt
    25 lira para aliyosun, parayi alirken sinirsiz youtube izle tek sart 480 p yi gecmesin diyosun. Ondan sonrada neymis oncelikle pakette hediye gb lar varsa onlar bitermis. Yani ben 23 liraya 1+2 gb paket aldim, 25 daha verip pass aldim ama once pketimdeki 2 gb bitti sonra pass devreye girdi. Ama youtube da reklam ciktigi icin elimde kalan 1 gb da bitti. Toplamda 50 liralik paket 1 haftada yalan oldu.

Ama 1 kere kaziklarsin vodafone. Rezilsin.

• İngiliz firma bütün çirkinliği ile toplumu parası ile rezil ediyor, şikayet edelim topluca. hafta sonu kullanımı için konuştuğunca 10 gb paketi bir türlü tamamlayamadan net bitiyor. 150 dakika internet ile 10 gb hakkım oluyor , sürekli 5-6 gb arasında bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 16 Nisan 2018; 0:20:15 >
  • Bence erken bitmesinin sebebi hesaplama yöntemi
    Eskiden hesaplamaları 15KR/10KB iken
    Yeni hesaplama yöntemi 2KR/100KB oldu
    Özellikle mobil veriyi aç kapa yaparak kullananlar etkilenir bu yeni hesaplamaya göre
    Nedeninide siz mobil veriyi her kapat aç yaptığınızda telefon azda olsa birşeyleri kontrol eder ve data paketinden yer normal olarak
    İşte zurnanın zırt dediği yer burası 1 kb da çekse 99 kb da çekse sistem otomatik olarak 100 kb çeker
    Şimdi günde kaç kere mobil veriyi aç kapa yaptığınızı sayın onuda 100 kb ile çarpın
    Sorunuzun cevabı burda (X × 100 kb = X100 kb)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e77c -- 14 Nisan 2018; 23:23:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • e77c E kullanıcısına yanıt
    Dogrudur ama hic ac kapa yapmiyorum

• Vodafone 3 gb ve doldur 3 gb aliyordum 6 gb toplam. Ay sonu olmadan bitiyordu. Vodafone da internet cok cabuk bitiyor 3g olmasina ragmen!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

İngiliz firma bütün çirkinliği ile toplumu parası ile rezil ediyor, şikayet edelim topluca. hafta sonu kullanımı için konuştuğunca 10 gb paketi bir türlü tamamlayamadan net bitiyor. 150 dakika internet ile 10 gb hakkım oluyor , sürekli 5-6 gb arasında bitiyor.
    Vodafone İngiltere merkezli bir firma. Almanya ile alakası yok.
  • Bilgi için teşekkürler hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.