Şimdi Ara

Bir çok kişinin merak ettiği soru. Tek tip askerlik ve tecil bozdurma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar, kendimden örnek vererek sizlere sormak istiyorum.

Aralik 2019'a kadar tecilim var, 25 yaşındayım. Açıktan lisans okuyorum ama bu yıl biteceği kesin değil.

kısaca bir an önce askere gitmek istiyorum. aynı zamanda tek tip askerlikten faydalanmak istiyorum.

görünüşe göre seçimden önce yani 23 hazirandan önce tek tip askerlik onaylanacak
    en erken celp dönemi ağustos. ve 31 mayısa kadar başvuru yapmam gerekiyor.

sizce ne yapmam gerekir bana yol gösterebilir misiniz? eğer tek tipin onaylanmasını beklersem 31 mayıs olan son tarihi kaciracagim. beklemez şimdi başvuru yaparsam da güvenemiyorum onaylanır mi, silah altındaki lere de vurur mu ne olur emin değilim.

Bir de arkadaşlarım söyle bir şey dedi. Senin devre kaybı olduğundan tecil bozdurur bozdurmaz askere alırlar seni. anlattığına göre 26 yaşındaki arkadaşını tecil bozdurunca 2 hafta sonra askere almışlar bu olay daha geçen hafta olmuş yani celp dönemi olmadığı halde askere almışlar. Böyle bir şey var mı?

bir de erken sevk dilekçesi var ki eğer beklemeye karar verirsem tek çarem o olacak. çünkü ağustosta gitmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer gidersen 1 ay hakkından faydalanamazsın büyük ihtimal yeni sistemde ama bedelli yapmayacağım zaten diyorsan ne zaman istersen gidebilirsin lisans mezunuda ilkokul mezunuda 6 ay yapacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    Lisans mezunu subay olmuyormuydu?İstemeyen yapmayabiliyormu?Bedelli ücreti kaç tl diyorlar bilginiz varmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forza besiktas

Lisans mezunu subay olmuyormuydu?İstemeyen yapmayabiliyormu?Bedelli ücreti kaç tl diyorlar bilginiz varmı?
    Onu bilmiyorum ama ücret 31 bin tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forza besiktas kullanıcısına yanıt
    Şu an bile her lisans mezununu yedek subay olarak alamıyorlar ki kalan kısmı kısa dönem oluyor. Bu sistemde de er/erbaş lisans mezunları olacaktır (Yedek subay ve yedek astsubay olanlardan sonra geriye kalanlar).

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    bu sistemin üniversite okuyan hiç kimse için bir faydası yok o halde.ben zaten 6 ay yapabiliyordum neden şimdi param olmadığı için lise mezunuyla aynı sürede askerlik yapayım ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forza besiktas

bu sistemin üniversite okuyan hiç kimse için bir faydası yok o halde.ben zaten 6 ay yapabiliyordum neden şimdi param olmadığı için lise mezunuyla aynı sürede askerlik yapayım ki?
    Böyle oldu işte artık. bedelli yapmiycam sadece ne zaman gideceğim onu merak ediyorum..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.