Şimdi Ara

Bir çılgınlık yapayım diyorum. Mercedes içerir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
2.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2005 model DSG'li hem de Mercedes. Himm..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah bağışlasın hocam, gözlerinden öperim her birinin.

Linkini verdiğiniz aracın avantajı olmaz bence, ama mevcutu satıp biraz ekleyerek Citroën Grand Picasso alabilirsiniz. Bence bu sınıfta en mantıklı Araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

7 koltuklu aile araçlarının bagajdaki 2 koltuğu uzun yolda bir işe yaramaz o yüzden Viano veya Vito mantıklı tercihler. Caravelle'e de bakın derim.

Niye yaramasın?

7 tane yetişkin 7 tane ortaboy valizle seyahat edecekse o saydiginiz araçlar da yeterli gelmez..

Ben 7 kişilik Grand Picasso ile Istanbul - Çorlu
    Ankara- Kayseri
    Istanbul - Bolu
    Zonguldak (Devrek )- Istanbul

Seyahay ettirdim. Kalkip 1.90 adamı oraya oturtmadim. Ailenin en ufak tefegi 1.60 boylarında ise yada 10-16 yaş aralığı çocuk varsa gayet güzel gidiliyor.

1.86 lik arkadaşım Istanbul-Corlu da gitti..

Benim aracın 3. Sıra koltuğu herhangi cabrio tipi araçtan daha dar değil. Focusun ön koltugu geride iken arkadaki ne hissediyorsa inanın onu hissediyor..

Asıl bombayı söyleyeyim. Araç böyle dolu iken arabanın içinde harika bir atmosfer oluyor. Geyik samata harika..

Annem babam en arkada kayinpeder önde kayın valide ortada.. hanım ve çocuk koltuğu ile oğlum ortada yolculuk ettiğim çok oldu.. illa şehir içi dev gibi araçlarla cebellesmenize gerek yok:)

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

7 koltuklu aile araçlarının bagajdaki 2 koltuğu uzun yolda bir işe yaramaz o yüzden Viano veya Vito mantıklı tercihler. Caravelle'e de bakın derim.

Niye yaramasın?

7 tane yetişkin 7 tane ortaboy valizle seyahat edecekse o saydiginiz araçlar da yeterli gelmez..

Ben 7 kişilik Grand Picasso ile Istanbul - Çorlu
    Ankara- Kayseri
    Istanbul - Bolu
    Zonguldak (Devrek )- Istanbul

Seyahay ettirdim. Kalkip 1.90 adamı oraya oturtmadim. Ailenin en ufak tefegi 1.60 boylarında ise yada 10-16 yaş aralığı çocuk varsa gayet güzel gidiliyor.

1.86 lik arkadaşım Istanbul-Corlu da gitti..

Benim aracın 3. Sıra koltuğu herhangi cabrio tipi araçtan daha dar değil. Focusun ön koltugu geride iken arkadaki ne hissediyorsa inanın onu hissediyor..

Asıl bombayı söyleyeyim. Araç böyle dolu iken arabanın içinde harika bir atmosfer oluyor. Geyik samata harika..

Annem babam en arkada kayinpeder önde kayın valide ortada.. hanım ve çocuk koltuğu ile oğlum ortada yolculuk ettiğim çok oldu.. illa şehir içi dev gibi araçlarla cebellesmenize gerek yok:)

Bavulları nereye koydunuz kargoyla mı geldiler ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Clio ile yola çıkanlar 5 kişinin valizini nasıl hesaplayıp öyle alıyorsa biz de öyle yaptık.

Bahsettiğim yolculuklarda 6 kişilik kullanımda 350lt'ye yakın bagaj alanı mevcut. 6 kişi kullanımda uzun yolda valizler sorun olmuyor.

7 kişilik kullanımda ise bahsi geçen yolculuklar düğün-nişan veya ziyaret amaçlı yapılmıştı. tüm koltuklar açıldığında 220lt bagaj kısmına iki adet kabin boy valiz koymak mümkün.
    Hatta açılan koltukların altında kutuları ile birlikte 4 çift ayakkabı kolayca sığacak kadar boşluk oluşuyor..

Yok ben illa 7 kişi 1 ay tatile gidecem diyorsanız port bagaj ile sorunu çözmek basit. Tavan rayları zaten mevcut..

Sizin saydığınız Viano tarzı araçların bagajı 7 büyük boy valiz alıyor mu?
  • şehir istanbul değilse ve araç aktif olarak işe git gel vs gibi kullanılmıyorsa aslında alınabilir ama illaki mercedes olmasına gerek yok, ha mercedes olsun diyorsanız da vitolara bakın, içini kendiniz de yaptırabilirsiniz, uzun yol yapan gezen bir aileyseniz çok memnun kalırsınız, bir süre bu araçtan kullandım ve çok memnun kalmıştım, üstelik istanbulda trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda kullandım ve hiç yormadı
  • Avensiste ne yakiyorsunuz bilmiyorum ama bu araba 12lt civarinda yakiyor onu dikkate alin. Manuelleri biraz daha az yakiyor ama arac arkadan itisli oldugu icin surusu biraz aliskanlik istiyor. Ben ilk bindigimde 1. Vitesten 2ye gecerken arabada garip vuruntular olusuyordu. Simdilik sorun yok ama. Grand picasso tarzi araclarla bunu kiyaslamanizi pek tavsiye etmem. Daha dogrusu melez araclari tavsiye etmem alacaksaniz ya adam gibi vito viano alin yada avensisle devam edin. Biz vitoyla uzun yola ciktigimizda (eskiden cikardik o zamanlar 2001vito vardi) orta sira koltugu tam yatirirdik ve aracin icini koltuklarla ayni hizaya gelecek sekilde kiyafet valizleriyle doldururduk. Arka kisim dumduz olurdu. Babam yorulurdu gecer arkada uzanir yatardi biz semaver yakar pogaca yolluk ne varsa hazir eder babami seslerdik kalkar yer icer biner devam ederdik. Gece yol bitmemisse cekerdik bi petrol istasyonuna yatardik hep birlikte. Tabi simdi hepimiz buyuduk artik vitoya da sigmiyoruz 2013 modeli var ama sehir disina bile ciktigimiz yok sehir icinde eziyet cekiyoruz.
    Onun disinda arac 2.2 motor ve dizel uzun yolda surusu cok zevkli ozellikle duz yolda sizi gecenleri rampalarda yerden yere vurmak ayri bir haz veriyor. Servis ucretleri yada ariza durumunu ise bilemeyecegim. Biz hep sifir aldik ve aile amacli kullandik. Aldiginiz araclar sirket araci olabilir yuk tasinmis olabilir vs vs. Bizimkiler basimiza hic is acmadi ama araci cok zorlamadik. En zorlu kullanim alani koy yolu idi. Alacaginiz arac sikintili ise masrafiyla saglam sallar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Araçta DSG falan yok arkadaşlar ilanı koyan şahıs sallamasyon yazmış. 2005 Viano'da Mercedes'in M.Ö. 1683 yılında geliştirdiği sorunsuz 5 ileri tiptronik şanzımanı var. 10 litre civarı yakar performansı orta hallidir. 2006 modeline yazılım ve kat. iptali yapıp güzel sonuç almıştık. 11 yaşında alınması ne kadar mantıklı bilemiyorum. Motor şanzıman olarak bir o kadar daha gitse de bizim yollarımız sağolsun her yerinden ses gelir o arabanın.
  • Valla bir mekana gittiginizde arka kapiyi acarlar sizinkini degil. Aile araci olmaz bunlardan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mpv işini görür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git evde hanımı bakiyorsun
    Çocukları bakiyorsun faturaları oduyorsun kira yada kredi oduyorsun çok iyi kazaniyorsan git sıfır km al ama alacak paran yoksa ve bütün mesul olup baktıklarında yetmiyorsa al bakımı sigorta mazotu vs kapina ekmek ekmek diye bağıran haykıran hatta cemkiren ( inan bunun kadar çocuklar ağlamaz ) her daim AC olan para düşmanı getir kapina ailecek rahat edin
    Allah evlatlarını dine kitaba vatana millete hayırlı evlat etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Git evde hanımı bakiyorsun
    Çocukları bakiyorsun faturaları oduyorsun kira yada kredi oduyorsun çok iyi kazaniyorsan git sıfır km al ama alacak paran yoksa ve bütün mesul olup baktıklarında yetmiyorsa al bakımı sigorta mazotu vs kapina ekmek ekmek diye bağıran haykıran hatta cemkiren ( inan bunun kadar çocuklar ağlamaz ) her daim AC olan para düşmanı getir kapina ailecek rahat edin
    Allah evlatlarını dine kitaba vatana millete hayırlı evlat etsin

O kadarmı :)
    Zaten en büyük çekincem yaşının yüksek olması ve fazla masraf çıkarması.
    Sıfırı alamam-almam böyle bir araca bu kadar para bağlayamam.

• s max lere de bakıyorum ama picasso nedense bana hitap etmiyor.
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

şehir istanbul değilse ve araç aktif olarak işe git gel vs gibi kullanılmıyorsa aslında alınabilir ama illaki mercedes olmasına gerek yok, ha mercedes olsun diyorsanız da vitolara bakın, içini kendiniz de yaptırabilirsiniz, uzun yol yapan gezen bir aileyseniz çok memnun kalırsınız, bir süre bu araçtan kullandım ve çok memnun kalmıştım, üstelik istanbulda trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda kullandım ve hiç yormadı

Mercedes dışında seçenek bulamadim. Mesela çok büyük olmayacak. Transporter vs çok büyük.

• frood F kullanıcısına yanıt
    Sanırım avensisle devam edecek gibiyim.

• canozpinar C kullanıcısına yanıt
    Dsg tabiki yok. Yakıtta çok sorun olmaz. Ama diğer konularda çok kararsızım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ambassador26

Valla bir mekana gittiginizde arka kapiyi acarlar sizinkini degil. Aile araci olmaz bunlardan.

O olay çok önemli değil.

• Size gidecek araç reno espace. Benim bindiğim araçta Ön koltukları bile 180 derece dönüyordu. Arka koltuklar ise mandallı oldugundan istediğin poziyon şeklide yolculuk edebiliyosunuz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-espace-initiale-paris-246397161/detay
  • 3 bebek 2 yetişkin nasıl sığmıyosunuz. Biz poloya 5 yetişkin sıkışıyoz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.