Şimdi Ara

bir çalışıyor,bir çalışmıyor????

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> bir çalışıyor,bir çalışmıyor????
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    46 Mesaj
    Arkadaşlar. Okulumuzda 2 ayrı bina ve çok sayıda bilg. var. Bu ayrı binalarda bilg. arasında bağlantı kurabilmek ve interneti paylaşabilmek için de çok sayıda switch kullanıyoruz. Fakat sürekli diğer binadan internet yok diye haber geliyor. arada bulunan switch de kabloların yerlerini değiştiriyorum. internet geldi diyorlar. diğer gün gene yok. ip çakışması mı oluyor? bunu nasıl çözebilirim?
    ayrıca bir bilgisayarda şu sorun oluyor: herşey sağlam bir gün önce hiçbir sorun yok. bir gün sonra bilg. ile switch arasında iletişim yok. kablo takılı değil uyarısı veriyor. kablonun yerini switch de değiştirdiğim zaman ışık önce yanar gibi oluyor, gidiyor. bilg. ekranında bağlantı kurulacak gibi bir titreme oluyor. aç-kapa yapıyorum gene aynı.herşey sağlamken bir gün önce çalışan şey neden sorun veriyor olabilir? ne yapabilirim? ayrıntılı açıklayabilirmisiniz? çok teşekkürler...

|
    |
    |
    |
    Biz ilkokuldayken çok iyi hatırlıyorum cuma günleri ilk 2 saatimiz bilgisayardı.Laboratura gidiyoduk.anck internet hep 2.saat geliyordu.Müdür bey biraz geç geldiği için bilgisayarıda geç açılıyordu.Bu yüzden ilk saat internete giremiyorduk.

İnternetin çıkışı tek bilgisayara bağlıydı.
    |
    |

Orjinalden alıntı: speedman

Biz ilkokuldayken çok iyi hatırlıyorum cuma günleri ilk 2 saatimiz bilgisayardı.Laboratura gidiyoduk.anck internet hep 2.saat geliyordu.Müdür bey biraz geç geldiği için bilgisayarıda geç açılıyordu.Bu yüzden ilk saat internete giremiyorduk.

İnternetin çıkışı tek bilgisayara bağlıydı.

arkadaşımın dediği çok mantıklı bir neden. ana bilgisayarda internet bağlantısı çok sık kopuyorsa bu sorunu yaşayabilirsin. modemin frameware'ini anabilgisayarın ethernet kartını güncellemen faydalı olabilir
    |
    |
    hayır arkadaşlar. okulda ilk açılan bilgisayar modemin yanındaki bilgisayar. okuldaki tüm internet bağlantısı tek modem den yapılıyor.Fakat dediğim gibi ikinci binaya gidene kadar 3 tane switch den geçiyor.Okulda kullandığımız switch sayısı 5.
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
Canlı Tv izle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,412
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.