Şimdi Ara

bir bayanın 2. arabası nasıl olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar selamlar, ilk defa bu konularda sizlerin yardımlarını almak istiyorum. kafamda olan arabalar hakkında yazılarınızın bir çogunu okudum ama bir karara varamadım. otomatık 1.8 almera luxury ilk aracımdı. gayet diri ve saglam bir arabaydı. 2 sene oldu kullanmayalı. ama almera kullanırken 2. şey beni mutlu ediyordu 1. kaza anında kendımı guvende hissetmem, 2. yokuşlarda , araç sollarken, kalkışlarda falan çok atik çabuk hızlanan bir araçt. gunluk ortalama 60 km yol yapmaktayım. trafikta beni zorlamıcak, atik olacak, gaza bastıgımda gitmiyor bu araba demeyecek 30-35 civarı otomatik araba fikirlerinize ihtiyacım var. hb 3 kapı-5 kapı dusunuyorum.benzin-lpg olur bu paraya duzgun dizel yok sanki. yıl olarakta 2008 den dusmesin sankı

aklımda çok farklı modeller var
    subaru ımpreza 2008 (çok mu yakar
    mazda 3
    lansia ypsiyon 1.3 (sanki hızlanmaz, kilosuda çok hafif otobanda savrulur gbi geliyor)

birde
    suzuki jımny
    suzuki grand vitara

gordugunuz gbi kafam çok karışık

agır hasar kayıtlı çok sayıda i20 var, onlardan dusunup sonrasında vazgeçtim.

• Gitsin istiyorsan getz alabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayan için en küçük ve en düşük beygirli araç bence en iyisi. Pejo 107 gibi mesela.
  • ne kadar ilginç değişik arabalarmış.sandero al mis gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O paralara güvende hissetmek istiyorsanız mazda 3 veya chevy aveo
  • bayan icin cip oneririm. trafikte magandalar minik arabalı bayan gorunce hallenebiliyorlar. cip alin buyuk arac olsun rahatınıza bakın.
  • Konuya bak, forumun bütün erkekleri beyefendi olmuş (hiç kaba tartışma olmamış anlamında), bunu her zaman göremezsiniz

Şaka bir yana ağır hasar kayıtlı araçlara hiç bakmayın derim. Öyle bir aracın tek avantajı alırken ucuz olmasıdır. Düzgün yürütmesi bir dert, satması daha da ayrı bir dert olur.

• araba kullanan bayanlara bakıyorum çok dikkatsizler bu bayanlara ehliyet verenin aklı yoktur...
  • kadınlar araba kullanmasın

• fiesta veya opel corsa iyidir. bütçe daha fazla olaydı polo 1.2 tsi derdim. listendeki diğer araçlar sıkıntı yaşatacak araçlar.
  • Konuyu erkek açsa diğer önerileri beğenmeyenler ; Benim dediğim araba öbürlerinin içinden geçer, aloo sen bakma hocamm bunlara daha arabanın a sını bilmeyen ergenler sallıyolar burda.

Konuyu kadın açınca: Eheh ne kadarda ilginç değişik arabalar önerilmiş. Benim önerdiğim aracada bakabilirseniz bahtiyar olurum....
  • Bütçe 45.000 civarı olsaydı direkt DS3 önerecektim..
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    düşük beygirli araç istemiyorum, atik olsun beygiri ve torku braz yuksek olsun, birde pejolar kagıt gbi araba değil mi
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    teşşekkurler bakılabilir
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    skıntılı derken diğer araçlar ne gbi acabai aralarından bilginizin oldugu var mı, ben braz mazda dan yanayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasa -- 23 Nisan 2018; 21:9:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasa

düşük beygirli araç istemiyorum, atik olsun beygiri ve torku braz yuksek olsun, birde pejolar kagıt gbi araba değil mi
    Açıkçası eşime aldığım araçlarla ilgili şunu tespit ettim; yüksek beygirli araçlarda sürekli kaza yapıyor. O yüzden düşük beygir daha güvenli diye düşünüyorum. Pejolar neden kağıt gibi olsun? Kaza testlerinde gayet güvenliler, inceleyebilirsiniz. Milletin söylediklerine "Volvo tank, Fiat teneke" gibi söylemlere pek aldırış etmeyin. Eskisi gibi arada büüyk farklar yok artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasa

skıntılı derken diğer araçlar ne gbi acabai aralarından bilginizin oldugu var mı, ben braz mazda dan yanayım
    diğer araçların hepsi mazda 3 de dahil az satan araçlar. az satan araçtan korkarım ben. daha önce bir az satan araç sahibi oldum. markası fiat olmasına rağmen çok sıkıntı çektim. bir kere az satan aracın ustası da az olur. fiat gibi yaygın bir marka da olsa serviste sıkıntı olur; serviste usta bir parçadan şüphelendiği zaman raftan alıp dener veya aynı model araçtan başka varsa serviste ondan söker, dener. ama az satan aracın ne rafta parçası olur ne de serviste başka bir araç olur deneme yapmak için. bu durumda merkezden parça getirtmekte tereddüte düşer. işte bu noktada ben çok sıkıntı çektim. satarken de ayrı bir sıkıntı.

fiesta 2. eli güçlü, kolay satılan, servisi yaygın bir bayan arabasıdır. 2008 araç da çok yaşlı olacaktır. benim tavsiyem 5 yaş + 100bin km'den fazla olmaması. garaj arabası olacaksa daha yaşlı da olabilir, ancak her güne kulanacaksan daha yaşlı araçla sıkıntı yaşarsın. pejo tavsiye eden bir arkadaş olmuş. her ne kadar pejo ile fiesta/polo arasında kalite farkı çok olsa da yaşlı olacağına pejo olsun derim. bir bayan için tavsiyem önce polo, sonra fiesta, corsa şeklinde olur. bu üçü az kafa ağrıtır, parçası boldur, servis sorunu yoktur, alması-satması kolaydır. bunlar bütçeyi aşıyorsa punto da olabilir. kalitesi daha düşüktür ama parça-servis sorunu olmaz, içi ferahtır.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    çok teşekkur ederim gerçekten cok yardımcı bı cevap oldu. focus yada fiesta bakmaya baslayım ozaman
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    teşşekur ederim, biz bayanlar yuksek beygirli araç olunca kontrolsuz oluyoruz galiba kaza riski ondan artıyor sanırım. usta bayan arkadaşlara sözum dısında tabiki, teşekkur ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.