Şimdi Ara

BİR BAKIN YA..ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DAHA ÖNCEKİ GÜN FORMAT ÇEKTİM.NE OLDUYSA OLDU İŞTE SPAM-TROJAN-NE VAR NE YOK BİLGİSAYARA BULAŞMIŞ HİÇBİRŞEYE HAKİM OLAMIYORUM....

MASA ÜSTÜ TAMAMEN GİTTİ
    AYRICA HAKLISINIZ GALİBA SP2 KURMAM GEREKİYORMUŞ

• güvenli kipte açıp öyle silmeyi dene.
  • tamam abi ama ben yinede format çekmeyi deneyeceğim.aslında varya inndir.com'da SP2'yi indirdim sorun çıkarmış bunun olması bir ihtimal
  • dostum günümüzde artık trojanlar öyle boyuta geldi ki bi parametreyle güvenli kipte bile silinmiyor... bence bilgisayarındaki anti spyware programını güncelle ve tarat.. bulamazsa format atman gerekiyo ki bu spyware olayı çürük diş gibi bişi... tedavisi başta dikkatli olmaktır.. şu programları kullanırsan belki spywarein önüne geçebilirsin...:

- lavasoft ad-watch
    - antivir
    - sygate personal firewall...

iki aydan beri bu şekilde bilgisayar tek spyware bile yemedi.... Dene...
  • sanırım sadece xp kurmuşsun yani ne koruyucu hiç bir yazılım yok... bilgisayarı geri yükleme yap diyecem ama büyük ihtimalle olmayacak malum trojanlar bu özelliği devre dışı bırakıyor yinede dene (başlat/donatılar/sistem araçları/sistem geri yükleme) olmazsa şunları dene
    microsoft spyware, kaspersky kur ve sistemi yeniden başlat ve açılışta F5 tuşuna basarak bilgisayarı güvenli kipte başlat ve sırasıyla bu yazılımlarla bilgisayarını tarat...
    yinede olmazsa geçmiş olsun artık son çare
    FORMAT ama UNUTMA KURDUKTAN SONRA MUHAKKAK
    KASPERSKY+Outpost Firewall Pro (tavsiyem bu ikili) İKİLİSİNİ YADA BENZERİ BİR İKİLİYİ KUR YOKSA 2 GÜN SONRA YİNE AYNISI OLACAKTIR... benim girmediğim site (özellikle crack siteleri) kalmadı ancak bugüne kadar ne trojan, ne virus nede benzeri birşey bulaştı....

• Yeni Attığın formatta SP1+KB files+kaspersky+zonealarm pro kur bence sp2 ye gerek yok bu seferde bir çok normal çalışan programı da bloklayacaktır.Ayrıca AD-AWARE veya SPYBOT yazılımlarından birisini de eklersen bilgisayarın kale gibi olacaktır. Ama bu hiç bir zaman kontamine olmayacak anlamına da gelmiyor.
    Sorunsuz günler dilerim
  • format çekmek yerine fdisk /mbr yapsana. boot virüslerini dahil temizler.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: fundaozlem

format çekmek yerine fdisk /mbr yapsana. boot virüslerini dahil temizler.

doğru..tam format en iyi çözüm..ondan sonra da temiz ve güvenli sistem kurmak..
  • sp2 li sistem ler var onlardan biri senin işini görür
    bitane edin ve düzgün bi kurulum yap
    ve son bişey da güvenmediğin yerden cd alma hele hele sistem cd
    adamda belkide troj vardır belkide virus vardır yada w32
    bak cd çoğaltan adamda varsa eğer san da gelir
    exployt lardan da uzak dur
    w32.jeefo gibileri yane
    bunlar kene gibi viruslar
    nereye girsen blaşıyor yane kendini çoğaltıyo
    ona göre
  • quote:

NOREMORSE
    Teğmen

13 Ağustos 2005, 4:25:41

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalinden alıntı: fundaozlem

format çekmek yerine fdisk /mbr yapsana. boot virüslerini dahil temizler.

doğru..tam format en iyi çözüm..ondan sonra da temiz ve güvenli sistem kurmak..

nasıl yani tam format....2 HDD var bunların birinde kesinlikle virüs var.Direk XP'yi kurduğumda bu HDD'lerin içinde mevcut olan Virüsler silinmezmi.Yada en doğrusu nasıl olur.
  • eğer 2 tane hdd varsa bunlardan hangisine xp kuracaksan diğerini çıkart. daha sonra tek kalan hdd ye xp kur ve tüm güvenlik programlarını yükle. daha sonra ant ivirüsünü güncelle ve diğer hdd yi tak. diğer hddyi virüs taramasından geçir ve olayı çözümle. eğer sen 2 hdd derken bir hdd nin 2 bölünmüş halinden bahsediyorsan yapılacla tek şey (eğerki kesinlikle virüs var diyorsan) bu hdd yi başka bir sistemde tarayıp olan virüsleri silmek daha sonra normal bir şekilde kullanmak...
  • quote:

buun0
    evet 2 tane HDD var
    virüs olduğundan adım gibi eminim masa üstü tamamen onların hakimiyeti altında.Peki virüs Sistemin yüklü olduğu HDD'yemi bulaşır?
    Son çare birini çıkarmakmı?
  • ilk önce dosa gireceksin fdisk /mbr yazacaksın. daha sonra fdisk yaz. . fdiski attıktan sonra hard diskini bölmek istersen bölebilirsin. eğer ikinci hard diskte de virüs olduğunu düşünüyorsan onun içinde aynı işlemi yapmalısın.
  • xp yi tekrar kurarak virüsleri temizleyemezsin.
  • tamam dediğiniz gibi deneyeceğim
  • quote:

Orijinalinden alıntı: cici_anne_sevda

tamam dediğiniz gibi deneyeceğim

dene de sonucu bildir bakalım ne olmuş
  • www.bitdefender.com burdan 8.0 ı yükle kur sonra satın mı alırsın crackler misin karışmam. Ama hergün auto update i var rahat rahat nette takıl herşeyi halleder o herşekilde çok güzel özellikleri bir arada spy,antivirus,firewall maillere kadar el atar ben oldukca memnunum ama önce pc yi bi temizle tabi.
  • pc'Yİ TEMİZLEDİM VE ANTİVİR KURDUM SORUN YOK VİRÜS FALAN KALMADI....

AYRICA FDİSK'YAPTIM AMA İŞLEME BAŞLAMADI.YANİ GÖRMÜYOR HATA VERİYOR
    TAM OLARAK NASIL YAZILACAK ÖRNEK VERİN LÜTFEN
  • quote:

Orijinalinden alıntı: cici_anne_sevda

tamam abi ama ben yinede format çekmeyi deneyeceğim.aslında varya inndir.com'da SP2'yi indirdim sorun çıkarmış bunun olması bir ihtimal

Tamam sen formatı çak ama service pack2 li cd ile yukle Xp ustune ayriyetten sp2 kurma oke
  • Tamam okey teşkür
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.