Şimdi Ara

Bir ateistten ateizm yorumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Disleksi bir akıl hastalığı değildir. Doğru teşhis ve tanıyla iyileşebilir.

Kamu spotu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 20 Ekim 2018; 14:2:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: köle

İnsanları kategorilere ayırmayı hep sevmişimdir. Ama ateizmin karakter bozukluğu olma fikri benim için çok yeni. Üzerinde çalışıyorum.

Mutlu insanın tanrıyla işi olmaz. Ne çok fazla savunur ne de red eder. Gündeminde olmaz.

Gördüğüm çoğu ateist duygusuzdu. Hakaret ediyordu. Mesela ateist foruma girdim, orda tanrı dışındaki başlıklar çok renksizdir. Bu forumda bile daha renkli başlıklar var. Bir ateist tanrı yok diyosa baya bi ruhsal problem yaşaması gerekir. Ben doktorlara gittim terapi gördüm. Ama çoğu ateistte böyle bir durum yok. Adam aslında tanrıya hiç inanmamış ki, yokluğu karşısında bunalıma girsin.

Gerçek hayatta 1-2 ateist tanımışımdır, hep netten gözlem yapmak zorunda kalıyorum. Zor bir iş. Gerçek hayatta tanısam daha net çıkarımlar yapabilirim.

Alıntıları Göster
    kişinin tanrıyla işi mutlu veya mutsuz olmasıyla değil karakterinin güçlü veya güçsüz olmasıyla alakalıdır..
    karakter güçlüyse mutluyken de mutsuzken de tanriya işi düşmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: LePortaBim

• Ateizm bir öğreti değil bir yaratıcıya inanmama halidir. İki ateist arasında yaratıcının varlığına inanmamak dışında hiçbir ortak nokta olmak zorunda değil.

Bir ateist komünistken, ötekisi liberal, bir diğeri ise faşist olabilir.
  • Bu aralar deistler revaçta.
  • Negidales kullanıcısına yanıt
    ülke de hoş görü ortamı olsa görürdün deizm mi ateizm mi revaçta..
  • Genelleme hatası yapıyorsun.

Başka ateistler "A" karakterine sahip diye sen o ateist grubuna dahil olmak zorunda değilsin.

Herkesin benliği farklıdır.Her ne kadar kendi benliğini o gruba dahil olarak görüyorsan da onlardan olmak zorunda değilsin.

Bu hatayı önceden ben de çok yapıyordum.

Hiç sevmediğim dindar olup aynı inancı paylaştığım insanlarla aynı cennette gitmeyi hiç istemiyordum.

Bu beni cidden rahatsız ediyordu,fakat sonra yaptığım hatayı fark ettim.

• Hadi agnostikleri anlarım ama deizm bence kesinlikle ateizmden daha mantıklı.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.