Şimdi Ara

bir an intihara karar veriyorum sonra vazgeçiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir an gözümde her şey iğrençleşiyor, her şeyden tiksiniyorum, ailemden,kendimden,geçmişimden,geleceğimden,vücudumdan, düşüncelerimden. çok zor bir an önce yaşamda ki her şeyden vazgeçip hiçbir şey olmamış gibi devam etmek.

• yaşama içgüdüsü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dakath

yaşama içgüdüsü
    çok sağlam evrimleşmişiz, yaşamdan vazgeçemiyoruz bir türlü
  • hayat bir sinav gecici dogada hic birsey kalmiyor hersey yok oluyor gunes bile sonecek bir gun kendi yasamina son vermen cok sacma bu dusuncelerden vazgec sen degerlisin insansin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rookie PG

çok sağlam evrimleşmişiz, yaşamdan vazgeçemiyoruz bir türlü

Alıntıları Göster
    evrimleşmesek doğal seleksiyon kurbanı olur, baskın tür olamazdık.

https://eksisozluk.com/entry/29367282

RIP ENCY

• İntihar ile ilgili uzunca bir yazı yazasım varda. Yazıyı okuduktan sonra millet gidip intihar eder de başım belaya girer diye yazmıyorum.

Kesinlikle teselli temelli bir yazı değil. Her şeyin anlamsız olduğu ve sürdürmenin manasız olduğuna dair tespitlerin olduğu. Özellikle insan oğlunun nasıl kullanıldığına dair tespitler içeriyor ki melankolinin dibini gösterir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • spor yap illa salona git demiyorum temiz havada koşmak bile iyi gelebilir
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Abi özelden birşeyler anlatsam senin için sıkıntı olur mu bugünlerde özellikle son 1 haftadır iyi değilim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ennican41

Abi özelden birşeyler anlatsam senin için sıkıntı olur mu bugünlerde özellikle son 1 haftadır iyi değilim.

Özelden mesaj atamıyorum forumda yine sıkıntı var dostum.

Bu arada intihar için vazgeçirme tavsiyeleri veren biri değilim. Özendiren biride değilim. Nötr bir insanım. İntihar kararı veren kişiye saygı duyarım hayattaki en cesur kararlardan birisidir. Doğruda değildir yanlışta değildir karar olarak. Tamamen kişinin kendisini bağlar.

O yüzden intihar eğilimi olan insanlara yorum yapmam. Galiba kanunen suç olarak yasaya işlenmiş özendirme olayıda.

Halbuki intihar tamamen kişinin kendi hakkı olan bir durumdur.

İntihar eden kişinin gerekçesi bence sorgulanamaz.

Rasgele doğulan hayatta hayata gelme seçeneği olmayan kişi fikri sorulmadığı gibi, hayattan erken ayrılma kararı aldığında insanların buna yorum yapmaları dahi cüretkarlık olur şahsi görüşüm.

Üzücü veya sevindirici, doğru veya yanlış bir olay değil.

Tamamen kişinin kendisini bağlayan bir durum. Ve kimsenin müdahale etme hakkı yoktur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İntihar değilde daha çok şu zor durumdan nasıl çıkarım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ennican41 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba özelden mesaj atmışın maalesef özelden forumdaki sıkıntıdan dolayı cevap veremiyorum.

Dostum herkes bunalımda. Ülkenin sistemi sistem değil. Ne öğrenci ne çalışan için. Kodaman insan olursan bu ülkede rahatsın. Yada birilerini. Kölen yaparsan. Onun dışında şartlar gitgide ağırlaşıyor.

Kelin ilacı olsa kendi başına sürer hesabı çözümü bilsem ilk kendime uygularım. Maalesef verebileceğim bir akıl yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ergenlikte olur.

Bunlar hep sosyal medyanın yüzünden.

İnsanlar özendikleri hayara maruz kalıyor gün boyu. Sonra kendinden umut kesip intihar.

Dostum neyden sorunun var bilmiyorum ama

Kafan degismedigi surece

Istersen trilyonların olsun

En iyu en guzel en yakisikli ol

Sen eski sen kaliyorsun. Bu yuzden kendinle barış.

Kendin için mücadele et. Muhtemelen gençsin kendini birseylere ver. Anlam bulacagin biseyler cikar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.