Şimdi Ara

Bir akıllı telefonu kaç yıl kullaniyorsunuz? (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Real Talk Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.686
Cevap
8
Favori
104.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    X’den XR’ye mi geçtiniz gerçekten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: genç muallim

Son sürümle önceki sürüm arasında ne fark var? Apple sadece güzel reklam yapıyor. Android daha büyük değişiklikler yapıyırama reklamını yapamıyor. 2 büyük güncelleme ve çok sayıda güvenlik güncellemesi veriyor. Hem forum güncelleme sonrası Apple yavaşlatma şikayetiyle dolu.

sana bizzat kendi tecrübemde ios14'ün iphone 6s'de şaşırtıcı derecede akıcı ve stabil calıştığnı söyledim sen hala sağdan soldan kulakdan dolma bilgilerle yavaşlıyor diye sallıyorsun. üstelik asıl 2-3 sene içinde yavaşlayıp eşşeğe dönen telefonlar androidlerdir.

zaten android'in kullanıcıyı çok daha serbest bıraktığnı tartışmaya da gerek yok. bu yüzden güncellemeler daha dolu dolu geliyor.. dediğim gibi bu tercih meselesi;

örneğin samsung s20'ye 6k, 7k para verdikten sonra 2-3 sene içinde firma bana güvenlik güncellemeleri dışında ne halin varsa gör diyorsa 5 yıllık telefona hala güncelleme veren diğer firmayı tercih ederim.

• Şuan 6s 32 GB iOS 14.2 sürüm kullanıyorum pil haricinde hiçbir şikayetim yok 5 yıllık telefon daha ne yapsın bana çok akıcı geliyor belkide androidden geçtiğim için öyledir.
  • ortalama 3,5 sene diyelim.

• Suana kadar 2 yılı geçmedi ama mevcut gm 9pro yu 3 yil kullanmayi hedefliyorum basina bir sey gelmedigi taktirde. 1 yil 8 ay tamamladi zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi Mi6 almıştım 3 sene önce. Dewamke....

• aldığım telefonlar aile içinde kullanılır. Hiç telefon satmadım.

• Bilinen bir markanın 3-4 yılda bir "amiral gemisi" tabiri ile satılan telefonu alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: selimyuksel

s3 ü nasıl 5 sene kullandın o telefonu 3. senesinden sonra güncellemeleri ile öldürdüler. Tamam android sistemli her model marka çöptü ama S3 kadar problem yaratanını görmedim. 3. senesi cihaz kullanılmayacak kadar takılma donma kitlenme sorunları olmuştu bende.

Alıntıları Göster

S3 kullanma rekorunu ben kırmış olabilirim. Telefona aldığıma o kadar küfrettimki mecbur 1300 lira verdiğim için denemediğim uygulama kalmadı. 2. yılında telefonu kırmak bile aklıma geldi ama zamanla alıştım ve düzelttim öyle öyle gitti. 1GB ram olması sorundu fakat samsung uygulamaları kadar telefonu sömüren uygulamalar görmedim. Hepsini tek tek kaldırdım mis gibi de rom attım kendi istediğim şekile baya zorda olsa getirdim. Ram kullanımı 300mb seviyelerindeydi ve böyle 3 yıl kullandım. Sonrasında baya sinir oldum gittim en iyi işlemcili hızlı her özelliği olan LgV30 aldım

• Genellikle bozulana kadar yada bir şekilde kullanılamıyacak hale gelene kadar (lumia vardı desteği kestiler hiçbişi yükleyemez oldum mecbur deiştim). Şuanda nokia 3 var, 3 senedir kullanıyorum.

• Note 7 fan edition 3 yıl oldu hala kullanıyorum. Ondan önce de note 2 vardı o da 3 4 yıl gitmişti.

• 2017 sonu 2018 başı gibi Huawei Mate 10 Lite almıştım. 3 Sene olmuş bile, en az 2 sene daha kullanabilmem lazım yoksa zararda hissederim kendimi.

• 3 sene önceye kadar, her sene yeni iPhone modelini alıyordum ama son iphone 7mi huawei mate 10 pro ile takasladım ve 3 senedir huawei ile devam ediyorum garantisi bitmeden önce serviste batarya ve ekranı değişti, cihaz hala çok güzel 2 sene daha gider diye düşünüyorum ve bundan sonra huawei amiral gemisi modellerinden şaşmayacağım

• 2 Sene Kullanır sıkılıp deiştiririm
  • 20 yıl içersinde 30 dan fazla telefon kullandım. Son iki telefonum mate 8 i 3 yıl kullandım ve abime devrettim cihaz halen kendi bataryasıyla çalışıyor lg v30 plus ıda 1 yıldır kulanıyorum son derece memnunum 2 yıl daha beni götürür diye tahmin ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Locaste Siarnaq

S3 kullanma rekorunu ben kırmış olabilirim. Telefona aldığıma o kadar küfrettimki mecbur 1300 lira verdiğim için denemediğim uygulama kalmadı. 2. yılında telefonu kırmak bile aklıma geldi ama zamanla alıştım ve düzelttim öyle öyle gitti. 1GB ram olması sorundu fakat samsung uygulamaları kadar telefonu sömüren uygulamalar görmedim. Hepsini tek tek kaldırdım mis gibi de rom attım kendi istediğim şekile baya zorda olsa getirdim. Ram kullanımı 300mb seviyelerindeydi ve böyle 3 yıl kullandım. Sonrasında baya sinir oldum gittim en iyi işlemcili hızlı her özelliği olan LgV30 aldım

Alıntıları Göster

S3'ü ben de 5 seneden fazla kullanmıştım. Son yıllarında epey sıkıntılıydı ama yine de idare ediyordum. En son ekranını kırdım ve yeni ekranın maliyeti telefonun 2. el piyasasından fazla olduğunu gördüğümde Note 4 aldım. Onun da 6. yılındayım. 3 kere pilini değiştirdim, sonuncusunda Samsung'da orjinal pil bulamadığım için Deji'den pil aldım. Ancak Deji de sanırım artık Note 4 pili satmıyor. Elimdeki son pil ömrünü tamamlayınca ne yaparım bilemiyorum. :)

• iphone 5s.

2013 kasım'da aldım hala kullanıyorum.

bozulana ya da artık uygulamaların desteği kesilene kadar değiştirmeyeceğim.

• 4yıl minimum max 6 yıl [6yılda telefonun ölümü garanti gibi bisey]

[herzaman android]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 2 Aralık 2020; 10:30:31 >
  • İphone 5 şubatta 8. Senesine girecek inşallah:))

• 2013'te Note 3 almıştım ve hala kullanıyorum. Orijinal batarya öldüğü için değiştirdim, bozulana kadar devam. Zaten kullandığım uygulamalar belli, e oyunu da zaten pcde oynuyorum niye alayım ki yeni telefon... bozulunca da giriş seviyesi bir telefon alırım muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 2 Aralık 2020; 10:35:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.