Şimdi Ara

Bir açık sayesinde Find My iPhone özelliği devre dışı bırakılabiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
21
Cevap
1
Favori
1.515
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Bir açık sayesinde Find My iPhone özelliği devre dışı bırakılabiliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    25428 Mesaj

Hayatımızın vazgeçilmez parçaları arasında yer alan akıllı telefonların güvenli olması konusu da büyük önem taşıyor. Herhangi bir açık veya hata tüm kişisel ve mali bilgilerin bir anda kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabiliyor.

Apple'ın iOS 7 işletim sisteminde ortaya çıkan bir açık sayesinde kötü niyetli kişilerin Find My iPhone özelliğini devre dışı bırakabildiği ve iCloud hesabını da sildiği gündeme geldi.

iOS 7 ve iCloud üzerinde her işlem Appl ID ile yapılıyor. Ancak hackerlar ilginç bir yolla bunu atlatmayı başarmış. iCloud ayarlar paneline girdikten sonra aynı anda hesabı silme butonuna ve Find My iPhone devre dışı bırakma butonuna basılıyor. Şifre sorulduğu zaman ise güç butonun basılarak cihaz kapatılıyor. Cihaz tekrar açıldığında artık şifre sorulmadan iCloud paneline girilerek hesap siliniyor ve iTunes üzerinden hacker kendi yedeklemesini cihaza yükleyebiliyor.

Apple tarafından henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak problemin giderilmesi için çalışmalar yapıldığı tahmin ediliyor. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Thieves-can-disable-Find-My-iPhone-and-delete-your-iCloud-account-thanks-to-security-glitch-in-iOS-7_id54740

|
    |

• Yarbay
    8656 Mesaj
    önlerden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bird-hunter -- 4 Nisan 2014; 23:47:12 >
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Al benden de o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Knıght -- 5 Nisan 2014; 3:07:06 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Umutcan
    Karanlık cömert ve sabırlıdır. Adaletin içine acımasızlık tohumlarını eken, merhametin içine hor görü damlalarını sızdıran ve sevgiyi şüphe tanecikleri ile zehirleyen şey, karanlıktır. Karanlık sabırlı olabilir, çünkü en ufak yağmur damlası bu tohumların filizlenmesine neden olacaktır. Karanlık sabırlı olabilir ve tohumlar filizlenir, çünkü onların büyüdüğü toprak, üzerlerini örten bulutlar, onlara ışık veren yıldızların arkasında bekleyen karanlıktır. Karanlığın sabrı sonsuzdur. Eninde sonunda, yıldızlar bile söner...
  • Yüzbaşı
    745 Mesaj
    Denedim gayet işe yaradı ios 7.1 iphone 5 te
    |
    |
    |
    |
    işe yaramadı 7.1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Daha bir çok yurdum insanı bu özelliği bile bilmiyor ülkemde sorun yok ;) iPhone alıp peluş kılıf takıp sadece hava için kızlar var limango Facebook yükle hoppp çık çarşıya
  • Yüzbaşı
    321 Mesaj

Valla hocam bu özellik değil açık. Ayrıca siz telefonda napıyorsunuz merak ediyorum f16 yazılımı falan mı kodluyorsunuz ?

|
    |
    eriten kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Captain_Ivy

adamların işleri güçleri yok "nasıl açık yakalasak" diye uğraşıp duruyorlar. Tabii aldıkları paraları hayal edemiyorum da..
    |
    |

Orijinalden alıntı: duzeni

Valla hocam bu özellik değil açık. Ayrıca siz telefonda napıyorsunuz merak ediyorum f16 yazılımı falan mı kodluyorsunuz ?
    quote:

Orijinalden alıntı: duzeni

Ben iPhone için değil daha ülkemde bu cihazı 1234 gibi şifreler ile kullanan yada sanal bebek gibi kullananlar var diye gönderme yaptım ben cihazımda işim ile ilgili birçok işimi görüyorum bana yetiyor ki bu özelliği bilen yokki ülkede fazla açığını kullansın telefoncular var ne katliamlar yapan icloud find my iPhone bunları kullanan kaç kişi var ??? Diye dedim bankamatik aynı rakam ardışık rakam doğum günü kabul ettiği zaman 2222 4444 1907 1905 1234 1903 gibi çok şifreler var Microsoft ta skydrive a boşluk tuşu ile giren 5 yaşında çocuk var vs vs vs f16 işini İsrail'e kaptırdım kusura bakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eriten -- 26 Nisan 2014; 22:20:01 >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
son dakika
SEO
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.