Şimdi Ara

BİR ABİ/KARDEŞ TAVSİYESİ. GEÇ OLMADAN KULAĞINIZA KÜPE YAPIN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
7
Favori
14.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
124 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cunku 30larina yaklastikca kendilerini bir korku kaplar. Zaten gecmiste her seyi yapmislardir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendimi bir kalıba sokma ihtiyacı duymadım hiçbir zaman. Eğer bunun bir adı varsa bile bilmiyorum onun ne olduğunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anormal zirve

E diğerleri de senin yakışıklılığın için seni seviyor. Aynı şey değil mi?

Üstteki arkadaş doğru demiş. Yaş 40'a gelince ahlar vahlar başlıyor. 30'da bile başlıyor hatta.

Sana Şöyle bir şey anlatayım bir düşün, normal bir erkek. Askerlik yapar, askerden döner. İş bulur çalışmaya başlar. Ve aslında hayat burda bitmiştir. Hani insanlar 25'inde ölür 70'inde gömülür diye meşhur bir söz vardır. İşte Bu ölme yaşı kimine 20 kiminde 25 kiminde 30'dur. Bu yaştan sonra bir rutin oluşur ve devam eder. Sabah erken uyanır. İşe gider işte azar işitir sonra akşam eve gelir. Yemek yer. Tv açar. Uyur. Normal maaşlı, normal tipli, normal zekalı bir erkeğin rutini budur. Neden? Çünkü iş yerinde çabuk yorulur. Zaten sevdiği işi yapmıyordur (Türk eğitim sistemi sağ olsun çevre-aile baskısı sağ olsun) İş yerindekiler kafa dengi değildir. Kafa dengi olsa bile işten geç çıkılır. Gidelim bir bara içki içelim diyemezsin pahalıdır. Dindarsındır kafaye gitmek istersin o da pahalıdır. İnsanlarla İki sohbet etmek istersin Ayfon bilmem kaç x'le (borçla aldığı telefonla) sana hava atar ötekisi laf sokar. Sonra evine gidersin daha yemek yapacaksındır üşenirsin sipariş edersin. Fast food pahalı ve sağlığa zararlıdır. Tv'de bir sey yoktur.Survivor'ı açarsın.Ses olsun diye o da takılır. Emin ol birçok insanın hayatı böyle. Evlilik bu hayata renk katıyor. Özellikle ilk 2 yıl. 2 yıldan sonra eşler sıkılmaya başlayınca çocuk yapıyorlar. Bu sefer bu çocuk onların her seyi oluyor. Bu sefer o çocuk için çalışıyorsun. Normal bir erkeğin hayatı bu. Bu sıkılma zamanında insanların dine yönelmesinin nedeni bu. Ne yapıyorum abi ben bütün gün der. Dine yönelir. Kimisi tam tersi extra heyecan arar. Eşini aldatır. Kumara başlar.

Alıntıları Göster
    Hayatın özeti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Keira-

Bu mesaj silindi.

Katılıyorum o yüzden zaten insanlar evleniyor diyorum ya. Hayat anlamsız geliyor ve evlilik bir oyalanma oluyor. Ya da dine o guzden yöneliyor.

Yazdıklarına katılabilirim ama söyle bir farkla 100 yıl mutsuz yaşamakla 100 yıl mutlu yaşamak arasında da fark var. Mutsuzluğun bir şey katmadiğını görüceksin mutlulukta bir sey katmayacak. Ama sonuç olarak mutluluk iyidir mutsuzluktan.

• Tipe bakmıyorlar diyorsun oda yalan kardeşim. Hem tip hem para olsun istiyorlar. Ortalama tipe sahibim işim maaşım iyi, gücümüzün yettiğini yaptık yaş 30 a yaklaşıyor. Evlilik için konuşup buluştuğum kızlardan ret yiyorum şaka mısınız siz? Kızlar öyle victoria secret güzeli de değiller. Hiç öyle biraz deneyelim konuşalım durumuda yok direk elektirik alamadım bilmem ne. Iş yerinden arkadasim benden daha yakısıklı ve durumu daha iyi oda ret yiyor Allahım bu kızlar cidden kafayı sıyırmışlar millet. Ben umudumu tamamen kestim bu saatten sonra kimse için takla atmam tanışmak isteyen olursa tanışırım gerisi cidden boş bu devrin insanı cidden kanser ki ne kanser bıktırdılar iyice iş yerinde sorunlu tipler duzgun bi iliskimiz aile hayatimiz olsun deriz oyle biseyde yok ailemle yasiyorum kafam rahat 4 5 senede sonra tek yasamaya baslamayi planliyorum malum evde goze batiyoruz. Durustlukmus adamlikmis bunlara baktiklari falan yok. Ben sevdigim gozlerine dahi bakmaya kiyamam dememe ragmen bizim yasadigimiz bu durumlari hak etmiyoruz ille serefsiz mi olalim diyorum o da gonlum el vermiyor bes para etmez insanlar icin karakterimden ödün veremem, vermem. Cok da takılmayın nasibinizde varsa cikar bi yerlerden obur turlusu bom boş sacma salak hayatlar.

• strato026 kullanıcısına yanıt
    hocam 24 yaşındayım kız akranlarımın hiçbiri erkeklere ilgi duymuyor. nolacak bu halimiz

• Avatarım Ağır Çekim kullanıcısına yanıt
    Kardesim en çıkar yol bu sorunun sadece senin yaşamadığını anlaman ve senden kaynaklanmadığını bilmen boylelikle uzerinde yaptigi olumsuz etkilerden bir nebze kurtulursun. Benim ve arkadasimin yasadiklarini dusununce iyice gozumden dustu insanlar ve artik hic bir seye sasirmiyorum eskiden insanlari seven deger veren insandim ama gel gor ki suanki durumumda gram kimseyi sevesim gelmiyor kalmadi birakmadilar yani icimde. Dunya bos gecici bu kadar kasmak niye anlamiyorum. Kimsenin tam anlamiyla mutlu olacagi falanda yok gelip gecici kisa sureli seyler icin insanlarin yaptiklarini gordukce deliriyorum. En iyisi kendine deger ver kendini gelistir kimse icin kul olma. Cunku kime ne yaparsan kimseye yaranamayacaksin ufak bi hatada en kotusu sen olacaksin. Hayat uzulmeye , birilerinin pesinde kul olmaya degmiyor. Vakit akip geciyor en cok da ona uzuluyorum. Gencligimizi bes para etmez bu insanlar icin heba ettik. Suan ki kafam olsa 10 sene oncesinde bu tecrubeleri edinseydim o kadar cok gelismek icin kasardim ki kendimi gec kaldik anlayacagin. Bol bol gez takil ozgur dusunebilip hayatini yasayabilmenin keyfini cikar kardesim.

• strato026 kullanıcısına yanıt
    Aynısı başıma geldi hocam 187 boyum var ortalama üstü tipim. Düzenli gelirim de var Arabam yok yalnız 1 sene sonra felan almayı düşünüyorum. Kızla ilk başlarda iletişimimiz iyiydi sürekli yanıma gelir konuşurduk sohbet ederdik. Hoşlandığımı belli etmeme rağmen o da hoşlanıyormus gibi hareketler de bulundu normalde olması gereken hoşlanmıyorsan kendini geri çekmek olur bu kız böyle yapmadı. Ben de bu hoslaniyordur diye üzerine gittim bir umut. Sonra ne mi oldu. Arabası olan başka bir çocukla samimiyetini ilerletmis hanımefendi beni felan görmezden geliyor. Çocuk kara kuru öyle tipi de yok. Umursamıyor artık beni. Niyetim kötü de değildi. Ciddi düşünen bir insandım. Herkesin gözünde de efendi saygılı aile babası olacak tipte bir imajımda var parmakla gösterilen bir insanım kişilik bakımından. Ama olmuyor hocam işte devir bizim gibi insanların devri değil. Buradan çıkarılabilecek tek ders uzak duracaksın bu işlerden. en iyi seçenek birilerinin aracılığıyla tanışarak bir süre vakit geçirerek kafa yapısının uygunluğunu değerlendireceksin. En azından karşındaki insanın niyeti belli.

• Konu sahibi haklı.

Kendinizi bir kız için üzmeyin.

ev , iş ve iyi biri iseniz her yerden kız çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anormal zirve

E diğerleri de senin yakışıklılığın için seni seviyor. Aynı şey değil mi?

Üstteki arkadaş doğru demiş. Yaş 40'a gelince ahlar vahlar başlıyor. 30'da bile başlıyor hatta.

Sana Şöyle bir şey anlatayım bir düşün, normal bir erkek. Askerlik yapar, askerden döner. İş bulur çalışmaya başlar. Ve aslında hayat burda bitmiştir. Hani insanlar 25'inde ölür 70'inde gömülür diye meşhur bir söz vardır. İşte Bu ölme yaşı kimine 20 kiminde 25 kiminde 30'dur. Bu yaştan sonra bir rutin oluşur ve devam eder. Sabah erken uyanır. İşe gider işte azar işitir sonra akşam eve gelir. Yemek yer. Tv açar. Uyur. Normal maaşlı, normal tipli, normal zekalı bir erkeğin rutini budur. Neden? Çünkü iş yerinde çabuk yorulur. Zaten sevdiği işi yapmıyordur (Türk eğitim sistemi sağ olsun çevre-aile baskısı sağ olsun) İş yerindekiler kafa dengi değildir. Kafa dengi olsa bile işten geç çıkılır. Gidelim bir bara içki içelim diyemezsin pahalıdır. Dindarsındır kafaye gitmek istersin o da pahalıdır. İnsanlarla İki sohbet etmek istersin Ayfon bilmem kaç x'le (borçla aldığı telefonla) sana hava atar ötekisi laf sokar. Sonra evine gidersin daha yemek yapacaksındır üşenirsin sipariş edersin. Fast food pahalı ve sağlığa zararlıdır. Tv'de bir sey yoktur.Survivor'ı açarsın.Ses olsun diye o da takılır. Emin ol birçok insanın hayatı böyle. Evlilik bu hayata renk katıyor. Özellikle ilk 2 yıl. 2 yıldan sonra eşler sıkılmaya başlayınca çocuk yapıyorlar. Bu sefer bu çocuk onların her seyi oluyor. Bu sefer o çocuk için çalışıyorsun. Normal bir erkeğin hayatı bu. Bu sıkılma zamanında insanların dine yönelmesinin nedeni bu. Ne yapıyorum abi ben bütün gün der. Dine yönelir. Kimisi tam tersi extra heyecan arar. Eşini aldatır. Kumara başlar.

Alıntıları Göster

Aynı şey değil, yakışıklı olduğun için seni seven kız en azından senden bir parçayı seviyor paranı değil. 30 yaşına geldikten sonra konu sahibinin dediği şekilde gelecek kadın ise seni hayat garantisi gördüğü için evlenecek. Eline kız eli değmemiş adam da daha önce ilişkisi olmadığı için muhtemelen bunu anlayacak kapasitede olmayacak zaten o an geldiği zaman.

• Miralay05 M kullanıcısına yanıt
    Insanlara iyilik yaramıyor kardeşim işte senin benim gibi tiplerle asıl aile kurmaları gerekirken nerde acayip tipler onlara gidiyorlar. Bir de yaşı ilerlemiş aklı başına gelmiştir derdim onunda alakası yokmuş gördük. Bekleyip denk gelmesinden başka yapacak cok bir seyimiz yok malesef ben oyle saga sola her gordugume yazan bir tip de degilim bize ters işler. Zaten bu tiplerde olacaklarsa evlenmemek daha dogru karar olur aklı basinda insan lazim bize.
  • 10 kişinin yaaşadığı ıssız bir yerde olduğunuzu düşünün. 5 kadın 5 erkek. 4 kadın 4 erkek evlenince geriye 1 kadın ve 1 erkek kalır. Bu durumda ne alternatif ne seçim şansı falan olmaz. Aksine eldekini kaybetme endişesiyle birbirlerine sıkı sıkıya bağlanırlar. İster ezik zayıf sünepe kezban olsun farketmez.

Şimdi aynı şeyi 10 bin kişilik bir yerde yapalım. Nüfus fazla olunca alternatiflerde artıyor ve seçim şansıda artıyor. Bilinçaltında aman nasıl olsa 5000 karşı cins var biri olmazsa diğeri olur diyip, giyimine statüsüne mal varlığına tipine bakmak gibi seçenekleri değerlendirmeye başlıyorsun. Bu durumda nüfus arttıkça sevgiyle bağlanma oranı nüfusa göre azalıp yerini kişisel menfaat sağlama alıyor.

Yani nüfus arttıkça vücuttaki bir kılın rengi bile ciddi tercih meselesi haline geliyor.

• Hayatında kaç kız tanıdında bütün kızlar deyip kendi eşin dostun akraban kuzenin yeğenin varsa kız kardeşin ve milletin bacısını akrabasını bir tutuyorsun. Bu ithamı bütün kadınlara nasıl yapıyorsun?

Yoksa deyyus musunuz? Öylesiniz demiyorum bakın size soruyorum. Deyyus musunuz? Anlamını da alta bıraktım.

BİR ABİ/KARDEŞ TAVSİYESİ. GEÇ OLMADAN KULAĞINIZA KÜPE YAPIN

• Maaşlı işte çalışan adam için yaşam standartları bellidir.

1. İhtimal = bekar kalır, çalışır eder, evliliği düşünmez ya da evlenecek kısmet çıkmamıştır daha karşısına.

Evlenecek kız çıkıp evlendikten sonra ihtimaller.

1. İhtimal = evlenir. İşe gidip gelir. Para kazanıp ev gecindirme derdine düşer. Çocuk olur. Çocuklar büyüsün diye daha fazla ev gecindirme derdine düşer.

2. İhtimal = evlenir. Çoluk çocuk geçindirmek pek umurunda olmaz. Kadın kendi halinde takılır. Erkek kendi halinde takılır. Evlilik kağıt üzerinde kalmıştır. İki tarafta birbirini aldatır. İkisi de safa yatar. Bekar kafasıyla yaşarlar ama evlidirler. Arafta kalmışlardır.

• Yakışıklı isen kızlar sana para yedirir çirkinsen onlar senden para vb şeyler bekler bu işin raconu bu tipten daha değerli bir güç yok

• Ya bırak Allah aşkına. Tip herşeydir. En azından hiç olmasa ilişki başlatmak için herşeydir tip. Sokaktaki kız senin cebini karakterini görmüyor. Tipine aşık oluyor sen de kızın tipine aşık oluyorsun. Bu kadar basit, olay yakışıklı-güzel denkleminde bitiyor. Paran bile olsa çirkinsen kız seni ne yapsın ya da sen kızı ne yapasın. Şehvet dolu varlıklarız. Dış görünüşe aldanıyoruz hepimiz. Bu sadece aşk meslesinde değil herşeyde öyle ağa. Denklem tipte başlıyor tipte bitiyor.

• İnsan güvenmek için önce tipe bakar sonrası gelir zaten
  • sen daha ölmedin mi memet karahanlı. kurtlu vadi baronu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.