Şimdi Ara

BIOSHOCK TÜRKÇE YAMA (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
26
Favori
53.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düzenlediğiniz yamayı denedim ancak yukarıda 2 arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını yaşadım.2K logosundan sonra oyundan atıyor malesef.
  • Yapabileceğim bir şey yok maalesef.

Programcı arkadaşların ilgilenmesi gerekiyor.

Ben elimden geldiğince Türkçe yamayı uyarladım. Oyundan atma neden yapıyor tam olarak bilmiyorum.

Benim düzenlediğim dosyalardan programcı arkadaşın ilgilenmesi gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okazaki

Yapabileceğim bir şey yok maalesef.

Programcı arkadaşların ilgilenmesi gerekiyor.

Ben elimden geldiğince Türkçe yamayı uyarladım. Oyundan atma neden yapıyor tam olarak bilmiyorum.

Benim düzenlediğim dosyalardan programcı arkadaşın ilgilenmesi gerekiyor.

Bu da demek oluyor ki "arkadaşlar siz bu Bioshock yamalarını unutun üstüne bi soğuk su için yürüyün gidin", bu mudur? :) Yani işin ironisi şakası bir yana da (@okazaki şu mesajınızdan anlaşılacağı üzere) o programcı arkadaşın hiç bulunamayacağını ya da bir daha bu yamayla ilgilenilmeyeceğini burada anlayan anlamıştır, siz de tam anlamıyla göz önünde olanı yazsanız bari buralarda 'ne olacak bu Bioshock yamaların hali' diye diye boş umutlarla beklenmese.

Hani bir şekilde o programcı arkadaşa ulaşılabilse yama hem normal oyunda hem Remastered için kontrol edilse daha iyi olurdu bence. Bildiğiniz gibi 1 GB Intel HD Grafik kartlı 4 GB RAM'li sistemlerde oynamak için Remastered olmayan sürümü kullanmak lazım.

---
    EDIT:
    Bir de böyle olumsuz negatif şeyler yazdım diye bana kızılmasın lütfen, sadece bunca yıldır yayınlanan Türkçe altyazı tecrübelerine dayanarak söylüyorum ki böylesi eski oyunlara eski altyazılara bir daha dönülüp bakılmaz pek ilgilenilmez, yani çeviriyi yapan ayrı programcısı ayrı dağılmıştır bir araya gelinemez oyun eskidir altyazı eskidir diye geri dönüp bakacak kimse bulunmaz falan. Böylesi nice oyunlar altyazılar hep bir kenarda kalmıştır kullanılamamıştır mesela Deus Ex: Human Revolution altyazılarının Director's Cut sürümüne uyarlanma isteklerinin göz ardı edilmesi gibi, mesela Metro 2033 - Metro Last Light altyazılarının yıllardır Redux sürümüne uyarlanmasının beklendiği gibi (daha bu yıl sanırım Redux sürümüne uyarlanmış). Bunca yıldır hep böyle gördük o yüzden Bioshock yaması sorunları için böyle olumsuz tavır takındım kusura bakmayın @okazaki ve @Saidsrc. Bu arada altyazıların programcısı @Saidsrc ise bakın o zaman farklı düşünebilirim, çünkü kendisini AC.II altyazısından beri tanıyorum ve sanmıyorum bu Bioshock 1-2 (normal ve remastered) altyazı sorunuyla ilgilenmesin herhalde bir şeyler yapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 9 Ocak 2018; 12:21:43 >

• yama sorunlumu yahu boş beleş konuşuyorsunuz daha yeni 1 hafta oldu bioshock 1-2 yi burdaki yama ile sorunsuz bitirdim. normal versiyonunu oynayacaksınız remastered ı değil bu kadar basit. remastered in kendi sorunlu w10 larda zaten yama ile alakası yok. daha hala hata veriyorsa pc nizde sorun var demektir.

yamayı yapanlarında eline koluna sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

Yama sorunlu mu yahu boş beleş konuşuyorsunuz daha yeni 1 hafta oldu bioshock 1-2 yi burdaki yama ile sorunsuz bitirdim. normal versiyonunu oynayacaksınız remastered ı değil bu kadar basit. remastered in kendi sorunlu w10 larda zaten yama ile alakası yok. daha hala hata veriyorsa pc nizde sorun var demektir.

yamayı yapanlarında eline koluna sağlık.

Üste açıklamaya çalıştığım konu başkaydı benim, yanlış anlaşılmasın; genel anlamda Türkçe Altyazların düştüğü durumlar ve karşımıza çıkan çıkmasına alıştığımız Altyazı Yaması olayları içindi.

O mesajımda dedim ya eski oyunlara eski altyazı yamalarına pek destek çıkılmıyor, düzeltilecek bir şeyi varsa Çevirmenlerinden bilgi alamıyoruz 'gelen yok giden yok' altyazı yaması adeta bi başına öksüz bırakılıyor kalıyoruz ortada. Mesela Deus Ex 3: H.R ve Metro 2033-Metro Last Light örneklerinde olduğu gibi yayınlanan altyazı öyle yıllarca ilk halinde bırakılıyor falan hiç güncellenmiyor. İşallah burada da aynı durumlar oluşmaz Bioshock 1-2 altyazılarında sorun yaşanıyorsa umarım bir şekilde çözüme kavuşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 9 Ocak 2018; 12:12:16 >

• Teşekkürler elinize sağlık.
  • Arkadaşlar font dosyalarını ellemeden sadece dil dosyasındaki Türkçe karakterleri değiştirip yeniden deneyeceğim ve gerekli dosyayı yarın paylaşacağım.
    Font dosyasını değiştirmeyeceğimden oyunda atma sıkıntısı ve font kayma sıkıntıları olmayacak diye düşünüyorum. Sadece "ı,ğ,ş,İ,Ş,Ğ" karakterleri yerine "i,g,s,I,S,G" karakterleri gözükecek.
    Dosya son güncel sürüme uygun olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okazaki -- 15 Aralık 2017; 20:4:56 >
  • quote:

Arkadaşlar font dosyalarını ellemeden sadece dil dosyasındaki Türkçe karakterleri değiştirip yeniden deneyeceğim ve gerekli dosyayı yarın paylaşacağım.
    Font dosyasını değiştirmeyeceğimden oyunda atma sıkıntısı ve font kayma sıkıntıları olmayacak diye düşünüyorum. Sadece "ı,ğ,ş,İ,Ş,Ğ" karakterleri yerine "i,g,s,I,S,G" karakterleri gözükecek.
    Dosya son güncel sürüme uygun olacak.

En başta ben teşekkür edeyim dedim @okazaki :) eksik olma. Bu arada programcı arkadaş ilgilenmesi gerekiyor demiştiniz üstlerde o kişi @Saidsrc değil sanırım?. Kendisi şu an AC: Origins yamasıyla ilgileniyor da, hatta yayınlandığı ilk Türkçe yamalardan olan AC.II ve AC: Brotherhood yamalarını güncellemekle meşgul diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 9 Ocak 2018; 12:12:52 >
  • Deus ex human rev demeyin bana senelerdir cevrilmesi oyle kaldi o kadar sacma sapan oyunlar cevriliyor su oyun cevirilemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

Deus ex human rev demeyin bana senelerdir cevrilmesi oyle kaldi o kadar sacma sapan oyunlar cevriliyor su oyun cevirilemiyor

Ya sorma işte ben de acayip dertliydim Deus Ex HR için, bazı Türkçe yamalar gözü yaşlı öksüz bırakılıyor bir daha geri dönüp sorunlarla ilgilenen güncelleyen çıkmıyor vs diye boşuna demedik örnek göstermedik burada. Yalnız ben şanslı olanlardanım Steam hesabımda hem Deus Ex: Human Revolution Director's Cut hem de ilk sürüm Deus Ex HR vardı sırf Türkçe yaması hatırına eski sürümü kurdum oynadım. Üzerinden bayağı zaman geçti ama ben o kadar fazla çevrilmemiş eksik yer hatırlamıyorum gayet yeterli güzel bir yamaydı keyifle oynamıştım. Yine biliyorsundur Metro 2033 ve M. Last Light oyunların Türkçe yamaları yıllardır bir türlü Redux sürümlerine uyarlanmadı gitti neyse ki bu yıl içinde Redux uyarlaması yapılmış gördüm.

Belki lazım olur bulunsun:
    http://www.oyunceviri.com/metro-2033-redux-turkce-yama/
    http://turkceoyunmerkezi.com/deus-ex-human-revolution-v1-0-turkce-yama.html
    http://dxhrkontrol.blogspot.com.tr

• Arkadaşlar üs mesajda yazdığım üzere Türkçe karakter sorunu halledildi. Font dosyasına dokunmadım bu yüzden oyundan atma yapmayacaktır.
    Aşağıdaki linkteki dosyayı "Steam\SteamApps\common\BioShock Remastered\ContentBaked\pc" klasörüne çıkarın. Öncesinde "Localizedint.lbf" dosyasını yedekleyin.
    Oyun bende sorunsuz bir şekilde açılıyor ve Türkçe karakter sıkıntısı ve oyundan atma yapmadı.

Oyunu tam test edemedim, oyun içerisinde karakter yerine boş kutucuklar görürseniz bilgi verin hemen düzelteyim. Tekrardan iyi oyunlar dilerim.
    http://www.mediafire.com/file/utbbfbf6bb9gd5v/Localizedint.rar
    http://www.dosya.tc/server10/y3allx/Localizedint.rar.html
    http://dosya.co/759urgzdj7pn/Localizedint.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okazaki -- 18 Aralık 2017; 5:0:17 >

• quote:

Arkadaşlar üs mesajda yazdığım üzere Türkçe karakter sorunu halledildi. Font dosyasına dokunmadım bu yüzden oyundan atma yapmayacaktır.
    Aşağıdaki linkteki dosyayı "Steam\SteamApps\common\BioShock Remastered\ContentBaked\pc" klasörüne çıkarın. Öncesinde "Localizedint.lbf" dosyasını yedekleyin.
    Oyun bende sorunsuz bir şekilde açılıyor ve Türkçe karakter sıkıntısı ve oyundan atma yapmadı.

Oyunu tam test edemedim, oyun içerisinde karakter yerine boş kutucuklar görürseniz bilgi verin hemen düzelteyim. Tekrardan iyi oyunlar dilerim.
    http://www.mediafire.com/file/utbbfbf6bb9gd5v/Localizedint.rar
    http://www.dosya.tc/server10/y3allx/Localizedint.rar.html
    http://dosya.co/759urgzdj7pn/Localizedint.rar.html

kardeşim bende giriş ekranı gelmeden oyundan atıyor sendeki sürümne güncelleme yaptınmı birde tekrar sendeki düzenlenmiş yamayı yüklesen sende çalışıp bizde hata veriyorsa bizdeki bişeyler eksik demektir

• rasul12 R kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım, Bioshock Remastered Versiyon 1.0.122972 sürümünü kullanıyorum.
    Oyunu şimdi yine denedim ve yine açıldı. Oyun açılmadan gözüken logoda hiçbir yere tıklamadan bekleyin ve öyle deneyin.
    Üst mesajımda gönderdiğim Türkçe karakter sıkıntısı çözülmüş en son dosyadır.

Birde oyundan resimler ekliyorum buyrun:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okazaki -- 23 Aralık 2017; 21:59:42 >

• Emeğinize sağlık. Yama çok kral olmuş, çok teşekkür ederim.
  • quote:

Merhaba arkadaşım, Bioshock Remastered Versiyon 1.0.122972 sürümünü kullanıyorum.
    Oyunu şimdi yine denedim ve yine açıldı. Oyun açılmadan gözüken logoda hiçbir yere tıklamadan bekleyin ve öyle deneyin.

Şu oyunlara da başlamak kısmet olmadı be yav, bir yanda (yine Türkçe yamalarıyla) kapıldığım AC: Unity, AC:Syndicate, Fallout 4, Mafia II, TES IV: Oblivion diğer yanda delicesine merak ettiğim sabırsızlandığım Türkçe Bioshock 1-2.. Bir de Remastered versiyonları bu oyunları bayağı etkilemiş geliştirilmiş güncellemişdir herhalde, bilirsiniz normal Bioshock-1 6-7 GB Remastered 25 GB eh yani bu ne.

Neyse bakalım şu Bioshock 1-2 Remastered'lerin Türkçe yama sorunları işallah giderilmiş olur da rahat ederiz ne diyelim. Bu arada @okazaki acaba aynı Türkçe yama sorunları oyundan atmalar kitlenmeler vb Bioshock 2'nin Remastered versiyonunda olmuyordu değil mi? Bioshcok 2 yaması son durumundan bir bilginiz var mı buraya paylaşabilir misiniz diyecektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 9 Ocak 2018; 12:18:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

quote:

Şu oyunlara da başlamak kısmet olmadı be yav, bir yanda (yine Türkçe yamalarıyla) kapıldığım AC: Unity, AC:Syndicate, Fallout 4, Mafia II, TES IV: Oblivion diğer yanda delicesine merak ettiğim sabırsızlandığım Türkçe Bioshock 1-2.. Bir de Remastered versiyonları bu oyunları bayağı etkilemiş geliştirilmiş güncellemişdir herhalde, bilirsiniz normal Bioshock-1 6-7 GB Remastered 25 GB eh yani bu ne.

Neyse bakalım şu Bioshock 1-2 Remastered'lerin Türkçe yama sorunları işallah giderilmiş olur da rahat ederiz ne diyelim. Bu arada @okazaki acaba aynı Türkçe yama sorunları oyundan atmalar kitlenmeler vb Bioshock 2'nin Remastered versiyonunda olmuyordu değil mi? Bioshcok 2 yaması son durumundan bir bilginiz var mı buraya paylaşabilir misiniz diyecektim.

Atlama kitleme Türkçe yama ile alakalı değil oyunun Remastered sürümü sorunlu.

• Bioshock 2 Remastered oynamadım maalesef.

• ben 1. oyunu remastered 2.oyunu normal sürümde bitirdim türkçe yama kurmada biraz uğraştım korsan kurduğum için ama bi sıkıntı cıkmadı bitirdim zaten cok iyi oyun 2 oyunuda 2 günde bitirdim hile ile tabiki:) orjinalı ucuzdu streamda ama hile orjinal oyunu bozar diye almadım hile kullanma amacım hızlı bir şekilde bitirp hikayeyi daha iyi anlamak silah geliştirme can toplama sağı solu gezme vs uğraşmadan yardırdım yoksa bi büyük baba ile 1saat uğraşdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasul12

ben 1. oyunu remastered 2.oyunu normal sürümde bitirdim türkçe yama kurmada biraz uğraştım korsan kurduğum için ama bi sıkıntı cıkmadı bitirdim zaten cok iyi oyun 2 oyunuda 2 günde bitirdim hile ile tabiki:) orjinalı ucuzdu streamda ama hile orjinal oyunu bozar diye almadım hile kullanma amacım hızlı bir şekilde bitirp hikayeyi daha iyi anlamak silah geliştirme can toplama sağı solu gezme vs uğraşmadan yardırdım yoksa bi büyük baba ile 1saat uğraşdur

Sendeki satın almamak için bahane maalesef hocam. Oyunu alıp korsan indirip yine oynayabilirdin. Her şeyi geçtim ben de trainer kullandım bazı yerlerde. Üstelik oyunum orijinal. Hiçbir sıkıntı da olmadı. Emeğe saygısızlık etmeni tasvip etmiyorum.
  • okazaki kullanıcısına yanıt
    Logo ekranındayken tıklayınca oyundan atma çözümü:

Steam kütüphanede oyuna gelip sağ tıklayıp ardından "Genel" sekmesindeki "Başlatma Seçeneklerini Ayarla"ya sol tıklayıp açılan kutucuğa -nointro yazıp tamam dediğimizde artık oyuna girerken logolar otomatik atlanmış oluyor ve logoları beklemek zorunda kalmıyoruz.

Oyunu Steam'den olmayanlar da kısayola sağ tık yapıp "Özellikler"e tıklayıp "Hedef" kutucuğundaki yazının en sonundaki " işaretinin sağına bir boşluk atıp -nointro yazıp tamam dediklerinde aynı işlem olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 18 Ocak 2018; 2:58:50 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.