Şimdi Ara

BIOS'A NASIL GİRİLİR? (çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
548.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SORUM BİOS'A NASIL GİRELECEĞİL ARKADAŞLAR... BİR AYAR YAPMAM LAZIM DA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _GreeNEyEs_ -- 17 Şubat 2006 10:55:45 >

• Arkadaşın BIOS a genellkile del tuşu ile girilir ama bazı anakartlarda da farklı olabiliyo . Bilgisayarın açılırken orada sana gösteririr. Setup a girmek için şu tuşa basın diye sana söyler zaten biraz dikkat .

BANA ULAŞMAK İÇİN...
  • bilgisayarı açtığın da dıt sesi gelince DELETE tusuna bas ara ara biyosa girersin tabi bu genelde bazı anakartlarda farklıdır buuu
  • çavuş olmuşsun fakat hala bunu bilmiyosun neyseee.....

bios'a pc açılırken del tuşuna basarak girersin kolay gelsin

bu arada şaka yaptım alınma

• onu denemiştim ama... bir daha bakayım...
  • sen bence ankartının markasını yaz daha fazla yardımcı olabiliri.. çünkü bazen F2 veya F10 olabiliryor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gençibraam

çavuş olmuşsun fakat hala bunu bilmiyosun neyseee.....

bios'a pc açılırken del tuşuna basarak girersin kolay gelsin

bu arada şaka yaptım alınma

hacı bu rütbeyemi bakıyor ?
    adam modlardan iyidir ama daha yenidir ne var bunda bunu şuna benzetelim

çocuk anasının karnından doğduğunda 20 yaşındamı oluyor.hayır değilmi yaaaaaaaaaa

bende şaka yaptım say

• laptop ise f2 dir.Digerleri del tuşu ile girer.
  • f2 doğru cevap! sağolun...
  • Uppidi :)
  • Bilgisayar açılırken dıt sesinden sonra F2 veya "DEL" tuşuna basarsanız bios ayarlarına girebilirsiniz.Bunlar ile çözüme ulaşamazsanız siyah ekran geldiğinde takip edin ekranda setup için hangi tuşa basacağınızı gösteriyor.Kolay gelsin...
  • bende giremedim
  • Ben de giremedim çünkü zaten klavye çalışmıyor.Klavye çalışıp güvenli modda başlatabilsem...Deli gibi reset atıyor.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_11366281/tm.htm

Sonuç olarak; USB kablolu klavyeyle girilmezmiş.Yeni bir klavye bulup tekrar deneyeceğiz artık.
  • Arkadaşlar çok teşekkür ederim sayenizde ve payşaltığınız bilgiler doğrultusunda 2 gün önce elime ulaşan asus k53u markalı linux mint 12 işletim sistemine sahip olan laptopu artık satmaya yada geri göndermeye veya teknik servise vermeyi düşünüyordum ama sorunumun çözümüne verile olduğunuz için hepinize teşekkür ederim ALLAH RAZI OLSUN hakkınızı helal edin.
    tıpkı sizin anlatıığınız gibi
    - ilk olarak f2 tuşu ile bios ayarlarına girdim ve ilk açılışı dvd rom yaptım ardından biostan çıkmadan satayı ideye çavirdim sonrasında ise f10 tuşu ile kaydedip çıktım
    bilgisayar kendisine reset atarken xp cdsini taktım fdisk çektiktim ve şuan bilgisayar harddiskleri alışık olduğumuz xp mavi ekranında kendi bildiği gibi kendi yöntem ve dosya formatı ile formatlıyor.
    Tekrar hepinize çok te
    şekkür ederim . . .

• cogu kısı bıosa nasıl gırılır hıc arastırmmaıslar.. bıraz arastırı ogrenın..
  • quote:

cogu kısı bıosa nasıl gırılır hıc arastırmmaıslar.. bıraz arastırı ogrenın..

o değil de çoğu kişi mesaj tarihine hiç bakmamış, yuuhhh be 2006 nın mesajı bu
  • klavye gece calısıyodu sabah actım keyboard detected! diye bbilgisayar acılırken yazıo ilk baslarda klavyenın ısıgı yaanıodu sımdı yanmıyo sök-tak yapınca bi yanıyo butun ısıkları 1sn snra gıdıyo ekrann klavyesınnden yazıyorum
    klavye usb girişli değil pc de deep freeze var biosu sıfırlasam işe yararmı veya bi zararı olurmu?
    Lütfen acil yardım!!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.