Şimdi Ara

Bios'u Şifreli HP notebooka nasıl windows yükleyebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eski bir hp laptop var. İnternette gezinmek için kullanmalık.

Bu bilgisayarıın biosunda parola var. Sadece HDD ile boot oluyor. O yüzden usb veya cd ile format atılamıyor.

Başka bilgisayarda diske windows yükleyip taktım yine windows başlamıyor, hata veriyor.

Hata Ekranı:

Bios'u Şifreli HP notebooka nasıl windows yükleyebilirim?

HPBR diye bir programla bios şifresini kaldırabiliyorlar ama hdd'ye image yazdırmayı çözemedim.

Bu bilgisayara nasıl windows yükleyebilirim, bilen var mı? Ya da HDD'ye hpbr image dosyasını nasıl bootable yazdırabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 29 Temmuz 2021; 13:59:30 >

• Tatkik:

Biliyorsan yap ama bilmiyorsan dokunma,

Laptop'u adaptörden çıkar, bataryasını sök, laptop'un bios pilini sök 10-15 dakika bekle iyice resetlesin kendini bios, sonra her şeyi yerine tak start ver biosun şifresi kalkacaktır. Hiç öyle şifre kırıcı programlarla uğraşmanada gerek kalmaz.

• Pili söküp takınca bios şifresi kalkmıyor, denedim. Bu dediğiniz yöntem sanırım kullanıcı tarafından oluşturulan parolaları sıfırlıyor. Cihazın biosuna hp tarafından parola konulmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 30 Temmuz 2021; 12:0:24 >
  • Emphire kullanıcısına yanıt

Default'a dönmesi gerekir o zaman.

Cihazın modeli nedir? Normal şartlarda sıfırlanması gerekir.

Sadece laptop bataryasını mı söküyorsunuz yoksa içinde ki anakartta ki saat pilinide mi çıkarıyorsunuz? Saat pilini çıkarmazsanız sıfırlanmaz.

• Anakartin üstündeki pili(saat pili gibi olan cr2032) sökünce bios defaulta dönüyor ama yine şifreli hocam.

HPprobook4320s diye bir bilgisayar. Bios şifresini kaldırmak epey zahmetli.

Şu yöntemle windows yüklemeyi başardım. Başkasının işine yararsa dursun.

Bios'u Şifreli HP notebooka nasıl windows yükleyebilirim?www.top-password.com
    Create Bootable Hard Drive From Iso | Password Recovery
    https://www.top-password.com/blog/tag/create-bootable-hard-drive-from-iso/
    |
    |
    Emphire bu mesajı paylaştı
  • Bu şekilde bir durumda Windows yüklemek için taktik su easyprep li Windows 7 bulun nette çeşitleri mevcut başka bilgisayar da ghost veya acronisle imaji kendi harddiskinize attığınız da kendi bilgisayariniza atıp çalıştırın ve kendi kendine uyarlama yaparak bilgisayarınız da çalışır duruma gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E9F644F03

Default'a dönmesi gerekir o zaman.

Cihazın modeli nedir? Normal şartlarda sıfırlanması gerekir.

Sadece laptop bataryasını mı söküyorsunuz yoksa içinde ki anakartta ki saat pilinide mi çıkarıyorsunuz? Saat pilini çıkarmazsanız sıfırlanmaz.

Bios ayarları sıfırlanır, bios şifresi sıfırlanmaz. İşe yaramaz o taktik, ne anlamı kaldı o zaman şifre koymanın. Tek yolu var eğer ki şifreyi bir şekilde geçip bios girmenize ya da format atmanıza izin vermiyorsa yeni bios yazdıracaksınız cihaza, ortalama 150 lira ücreti var. Hadi geçmiş olsun.

• Bazı cihazlarda işe yarıyor, bu tamamen anakartın tasarımı ile alakalı bir durum. Yeni uefi olan cihazlarda işe yaramayabilir.

Ayrıca yeni bios yazdırmakta zor bir şey değil, onun için gerekli ekipmanları almanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E9F644F03 -- 2 Ağustos 2021; 12:59:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E9F644F03

Bazı cihazlarda işe yarıyor, bu tamamen anakartın tasarımı ile alakalı bir durum. Yeni uefi olan cihazlarda işe yaramayabilir.

Ayrıca yeni bios yazdırmakta zor bir şey değil, onun için gerekli ekipmanları almanız yeterli.

Bios yazdırmak zor değil de aletleri pahalı ve bilmeyen için sıkıntı bir işlem. Kendin yapmaya kalksan hemen hemen aynı fiyata geliyor. Bilen birine yaptırmak daha iyi yarım saate hallederler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B3097644

Bios ayarları sıfırlanır, bios şifresi sıfırlanmaz. İşe yaramaz o taktik, ne anlamı kaldı o zaman şifre koymanın. Tek yolu var eğer ki şifreyi bir şekilde geçip bios girmenize ya da format atmanıza izin vermiyorsa yeni bios yazdıracaksınız cihaza, ortalama 150 lira ücreti var. Hadi geçmiş olsun.

Alıntıları Göster

Bu mesajımdaki yöntemle yüklemeyi başardım, ikinci bilgisayar olmadan olmuyor.

Bootable hdd yapmayı çözemedim ama onunla da kıranlar var. Bu videodaki gibi:

Prime Techyoutube
    USB LOCKED !! How to Remove Bios Password all Hp Laptops HP 6910P HP8440P HP6930P HP8540P HP8560P HP8460P HP Elitebook 2530P, HP Elitebook 4310S, HP Elitebook 4510S, HP Elitebook 6930P, HP Elitebook 8460P, HP Elitebook 8530W, HP Probook 2230S, HP Probook 2560P, HP Probook 2730P, HP Probook 2740P, HP Probook 6460B, HP Probook 6455B, HP Probook 6535B, HP Probook 6550B, HP Probook 6730B, HP Probook 6735B, HP Probook 8440P, HP Probook 8530P, HP Probook 8540, HP Probook 8560P, HP Probook 8560W, HP Probook 8560W, HP Probook 8730W HOW TO MAKE USB OR HDD: https://primeitsolution.net/2019/04/22/hp-bios-password-remover-hpbr-usb-software Prime Technical Videos Channel Informative Videos ,Technical News,Latest Videos,Prime Tech Mobile News,Laptop News,Review,Bios Unlocking,Laptop Repair, Urdu Technical News,Hindi News,Technical News Urdu & Hindi More Video or information Subscribe My Channal Share Videos ,Like & Comments Visit Website: Website :www.Primeitsolution.net Facebook Link : www.facebook.com/primetechnical14 Twitter :www.twitter.com/SaifChaudhary4
    https://www.youtube.com/watch?v=kTpiKcG47kE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 2 Ağustos 2021; 16:4:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emphire

Bu mesajımdaki yöntemle yüklemeyi başardım, ikinci bilgisayar olmadan olmuyor.

Bootable hdd yapmayı çözemedim ama onunla da kıranlar var. Bu videodaki gibi:

Prime Techyoutube
    USB LOCKED !! How to Remove Bios Password all Hp Laptops HP 6910P HP8440P HP6930P HP8540P HP8560P HP8460P HP Elitebook 2530P, HP Elitebook 4310S, HP Elitebook 4510S, HP Elitebook 6930P, HP Elitebook 8460P, HP Elitebook 8530W, HP Probook 2230S, HP Probook 2560P, HP Probook 2730P, HP Probook 2740P, HP Probook 6460B, HP Probook 6455B, HP Probook 6535B, HP Probook 6550B, HP Probook 6730B, HP Probook 6735B, HP Probook 8440P, HP Probook 8530P, HP Probook 8540, HP Probook 8560P, HP Probook 8560W, HP Probook 8560W, HP Probook 8730W HOW TO MAKE USB OR HDD: https://primeitsolution.net/2019/04/22/hp-bios-password-remover-hpbr-usb-software Prime Technical Videos Channel Informative Videos ,Technical News,Latest Videos,Prime Tech Mobile News,Laptop News,Review,Bios Unlocking,Laptop Repair, Urdu Technical News,Hindi News,Technical News Urdu & Hindi More Video or information Subscribe My Channal Share Videos ,Like & Comments Visit Website: Website :www.Primeitsolution.net Facebook Link : www.facebook.com/primetechnical14 Twitter :www.twitter.com/SaifChaudhary4
    https://www.youtube.com/watch?v=kTpiKcG47kE

Alıntıları Göster

Güzel mantık, işte bunlar hep tecrübe, sorunu çözmenize sevindim.

• Teşekkürler.

• Konuyu açan arkadaşı tehzin ederek söylüyorum:

Arkadaşlar BİOS şifresinin çözümüne ilişkin bilgilerinizi, o bilgisayarın o kişiye ait olduğuna emin olduktan sonra söyleseniz daha uygun olacağını düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.