Şimdi Ara

Bios sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar, EP45-UD3LR anakartım var bir hafta evveline kadar F11 bios güncellemesi yaptım fakat biosta sorunlar zuhur etmeye başladı.
    Sorun biosun menülerine ulaşamamam pilini söküyorum tekrar eski haline geliyor fakat bir iki açlıştan sonra tekrar aynı sorunla karşılaşıyorum.Bilgisayarı tekrar başlattığımda açılamama gibi bir sorun çıkıyor bir iki kapanıp açılıyor ama ne varki bios ekteki resimlerdeki gibi bir hal alıyor.Yardımlarınızı bekliyorum aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar varmıdır.Eski bios versiyonlarından yükleyebilirmiyim. Ekte resimlerde menüler aktif değil menülere giremiyorum.

Bios sorunu !

• Merhaba,

Eski bios'a dönebilmen için iki seçenek var aslında.

1-Bios yüklemek için anakartın bir programı varsa, eski bios'u yüklemeye çalış. Program da "downgradable" görürsen o seçeği seç ve o şekilde yükleme yapmaya çalış.
    2-Eski bios'u flash belleğe atıp dos ortamında yükleme yapabilirsin.

Dilersen aşağıda vermiş olduğum adresdeki makaleye göz atabilirsin, Kolay gelsin.

http://www.gelecekonline.com/metin/usb_flash_bellek_ile_bios_guncelleme-569
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Merhaba,

1-Bios yüklemek için anakartın bir programı varsa, eski bios'u yüklemeye çalış. Program da "downgradable" görürsen o seçeği seç ve o şekilde yükleme yapmaya çalış.

Dilersen aşağıda vermiş olduğum adresdeki makaleye göz atabilirsin, Kolay gelsin.

Eski biosa bir şekilde dönebilirim fakat bu sorunlar kalkıcakmıdır ? acaba sorun son versiyon F11 biosundamı ? teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizhan72 -- 18 Kasım 2011; 10:25:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan72

quote:

Merhaba,

Eski biosa bir şekilde dönebilirim fakat bu sorunlar kalkıcakmıdır ? acaba sorun son versiyon F11 biosundamı ? teşekkürler.

Sorunun bios güncelleme yaptıkdan sonra meydana geldiğini yazmışsın. Sen sorunsuz kullandığın bir önceki bios'u tekrar yükle sorunun kalkıp, kalkmayacağını ancak yükleme yaptıkdan sonra belli olur. Sonuçları tekrar buraya yazarsan, sorunun çözüme giden yolunu tayin etmiş oluruz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan72

quote:

Merhaba,

Sorunun bios güncelleme yaptıkdan sonra meydana geldiğini yazmışsın. Sen sorunsuz kullandığın bir önceki bios'u tekrar yükle sorunun kalkıp, kalkmayacağını ancak yükleme yaptıkdan sonra belli olur. Sonuçları tekrar buraya yazarsan, sorunun çözüme giden yolunu tayin etmiş oluruz.

F10 biosu yükledim olmadı,F9 biosta sorun çözüldü.Biosun menülerinin aktif olmamasıda system password şifre girmem olmuş,menülerin oynanmasını engelliyor.Benim tek sorunum ilk açılışta 2-3 sefer açılıp kapanmasıydı,oda ortadan kalktı bilgilenize...yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Sorunun çözüldüğüne sevindim. Rica ederim, iyi günler.
  • arkadaşlar bilgisayarımda virüs olduğunu bilgisayarcı internet bağlamaya çalıştığı zaman öğrendim.bilgisayarcı format atılması gerektiğini söyledi kendim daha önceden format atıyordum ama şimdi bios ayarlarına giremiyorum bilgisayarım güvenli kipte açılmıyor delete f8 yi tınlamadan windows açılıyor ctrl alt delete tuşlarında görev yöneticisi vede windows cd ni taktığım zaman bilgisayardaki windows daha yeni diye uyuarı veriyor bir yardım edin bu sorunları nasıl aşabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avceta

arkadaşlar bilgisayarımda virüs olduğunu bilgisayarcı internet bağlamaya çalıştığı zaman öğrendim.bilgisayarcı format atılması gerektiğini söyledi kendim daha önceden format atıyordum ama şimdi bios ayarlarına giremiyorum bilgisayarım güvenli kipte açılmıyor delete f8 yi tınlamadan windows açılıyor ctrl alt delete tuşlarında görev yöneticisi vede windows cd ni taktığım zaman bilgisayardaki windows daha yeni diye uyuarı veriyor bir yardım edin bu sorunları nasıl aşabilirim.

Böyle bir sorunda ben direk kasayı fişten çekip bios pilini söküp 5 dakika sonra tekrar biosa giriyorum.Sorun devam ederse system yüklü olan yani (windows işletim systemi) yüklü olan hartdiski sök bios ayarlarını yapıp tekrar hartdiskini tak ve bu şekilde bir dene.Gene olmazsa daha uzman kişilerden cevap bekle kardeş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.