Şimdi Ara

bios pili biter mi??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
20.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sapıtmak falan gibi bir şey yok tabi de...

Abit an7 lerde genel bir sorun olarak ilk bios pilinin çabuk bitme durumu vardı,
    birgün "Cmos Checksum Error" hatasıyla karşılaştım, ve işlemci hızı 1800lerden 1100e düşmüştü. araştırdık baktık, pil bitmiş. neredeyse tüm saatçilerde bu tür pilleri bulabiliyorsun, hemen edindim ve sorunu hallettim.
  • Sapıtmaktan kastım bios her açılışında sıfırlanmış gibi açılır yaptıgın ayarlar da
    quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

sapıtmak falan gibi bir şey yok tabi de...

Abit an7 lerde genel bir sorun olarak ilk bios pilinin çabuk bitme durumu vardı,
    birgün "Cmos Checksum Error" hatasıyla karşılaştım, ve işlemci hızı 1800lerden 1100e düşmüştü. araştırdık baktık, pil bitmiş. neredeyse tüm saatçilerde bu tür pilleri bulabiliyorsun, hemen edindim ve sorunu hallettim.
  • ben Bios pili biten hiç pc görmedim ve sanmıyorum bana göre pilin beslemesi vardır yani şarj gibi

ama anakartta doğan arızadan dolayı şarj edilemezse bite bilir. teknik bilgim fazla yok ama mantığımı yürütüyorum. pili biten pc hiç görmediğim için inanamam..
  • ben 6 sene kullandım ama bil. bitmişti pil yerine otomatik olarak oda bitti....
    o bil. sabredebilseydim belki bi 4,5 sene daha giderdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: danger_of_life

ben Bios pili biten hiç pc görmedim ve sanmıyorum bana göre pilin beslemesi vardır yani şarj gibi

ama anakartta doğan arızadan dolayı şarj edilemezse bite bilir. teknik bilgim fazla yok ama mantığımı yürütüyorum. pili biten pc hiç görmediğim için inanamam..

Cep telefonlarının bataryalarıda şarjlıdır fakat belli bir süre sonra ömrü biter... Bios pili tabiki biter. Bitip bitmediğini anlamanın en güzel yolu bilgisayarı kapatıktan sonra elektrik kablosunun fişten çekin biraz bekleyin. Eğer bilgisayarın saati geri kalıyorsa pil bitmiştir...
    Bu arada bios pilini değiştirmek çok basit bir işlem. Eskisini çıkartıp yerine yenisini takmak kolay fakat pili değiştirdikten sonra bütün ide kablolarını söküp bir daha takmanız gerekir. Yoksa bilgisayarınız açılmaz ve garip bir sesle hata bildirir. Ben bios pilini değiştirdiğimde bunu öğrenene kadar 3 gün eski bilgisayarımı kullanamamıştım...

• burada kimsenin dalga amaçlı yorum yaptığını zannetmiyorum..gördüğüm kadarıyla benim topiclerimde silinmiş..burada espiri maksatlı yazılmıştır tüm söylenenler...ve bu tehditvari(anlatım bozukluğu olabilir) söylemlerin hiçte hoşuma gitmediğini belirtmek isterim...
    quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

http://forum.donanimhaber.com/forumid_78/tt.htm

espiri yapmak isteyenler yukarıdaki linke.
    soru soran biriyle dalga geçmeye çalışanlarsa çıkış tuşuna tıklasınlar devam ederlerse onları çıkış tuşuna basma zahmetinden kurataracağım.

gereksiz mesalar silinmiştir.

• Bios pili biter mi?
    -Evet biter.Bittiğinde de biostaki ayarların her açılışında sıfırlanarak açılır.Yani hiçbir ayar tutmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkdevil666

quote:

Orjinalden alıntı: danger_of_life

ben Bios pili biten hiç pc görmedim ve sanmıyorum bana göre pilin beslemesi vardır yani şarj gibi

Cep telefonlarının bataryalarıda şarjlıdır fakat belli bir süre sonra ömrü biter... Bios pili tabiki biter. Bitip bitmediğini anlamanın en güzel yolu bilgisayarı kapatıktan sonra elektrik kablosunun fişten çekin biraz bekleyin. Eğer bilgisayarın saati geri kalıyorsa pil bitmiştir...
    Bu arada bios pilini değiştirmek çok basit bir işlem. Eskisini çıkartıp yerine yenisini takmak kolay fakat pili değiştirdikten sonra bütün ide kablolarını söküp bir daha takmanız gerekir. Yoksa bilgisayarınız açılmaz ve garip bir sesle hata bildirir. Ben bios pilini değiştirdiğimde bunu öğrenene kadar 3 gün eski bilgisayarımı kullanamamıştım...

ide kablolarını sökmek ne alaka anlamadım.. sanırım o senin anakarta özel bi durum.. ben biosu resetlemek için pili söküp takıyorum, bios resetleniyo ve geri taktığımda btün ide cihazlarını otomatik tanıyo..(hdd dvd-rom vs)

• Ayni cevabi 45 kere yazmanin bir anlami ver mi ? Varsa biri banada soyler mi? Farkli fikri yada ekleyecegi olan yazsin yahu
  • ewet bıter benımkıde ya bıttı yada bıtmek aşamasında yada yıprandı her açtıımda tarıh ta 1900 yada 8010 olark gotrerıo ılk acılısta bıosa gırmek ıcın F1 e yada eskı ayardan devam etmek içn F2 ye basın dıo her actıımdada tarıh saatı yenıden duzeltmmm gerıkıo fılan .....
  • Her Güzel Şeyin Sonu gibi Buda Biter. Gidersin 5-10 Tl Arası Şık bi Bios Pili daha Alır Yoluna Devam Edersin.Bitme Belirtisi

-Elektrik Kesintisi veya Fişten Çektikten Sonra CMOS Ayarlarının Fabrika Ayarına Dönmesi.
  • daha devam ediyor konu :)
    neyse bende yazayım; bazı piller şarj lı bazıları değildir.
    pc yi kapatmakla yetinmeyip fişten çekenlerin veya arkadaki psu nun power tuşunu kapatanların pili genelde erken bitiyor (şarjlı değilse). pc nin fişini çıkarmadığınız takdirde bios ayarları gene gitmez. yani bios a çok karmaşık ayarlar yapmıyorsak pil bittiğinde değişmeye bile pek gerek kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multeci -- 28 Mayıs 2009; 20:19:11 >
  • 1999'da aldığım bilgisayarın bios pili hala bitmedi. bi 10 sene daha bitmez heralde
  • 2000 DE aldım m-emektar masaüstüyü hala çalışıyor be :)
  • o pil bitmez,çünkü sürekli yeniden şarj olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkkarabacak

o pil bitmez,çünkü sürekli yeniden şarj olur

o pıller bıter guzel kardesım sarjlı degıldır ama sıstemde elektrık varken devreden cıktıkları ıcın kolasy kolay bıtmezler 2 senede gıdebılır 5 senede
    cr2032 dır kodu ve3 volttur eskı bır cıhazdan cıkarıp olcersen farklı oldugunu gorursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 6 Mart 2012; 13:38:40 >
  • Arkadaşlar benim bilgisayarım yaklaşık bir buçuk sene işlmci arızasından dolayı kapalı kaldı bir hafta öce yeni işlemci taktım (bilgisayar laptop bu arada) ama bilgisayar her açılışta boot mediası(sanırım format diski oluyor bu) istiyor. Bu sorunun bu BİOS pili ile bir alakası olabilir mi ? her başlangıçta ''please insert boot media'' diye bir siyah ekran çıkyor ne yaptıysam düzeltemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimxxx7 -- 30 Kasım 2016; 16:54:17 >
  • Benim PC de ki hala bitmedi . 6 yıldır kullanıyorum .
  • benim pil lityum lion dolan pil sorun olmuyor
  • Ben 9 senedir kullanıyorum dün bitti KTS LITHIUM BATTERY CR2032 JAPAN STD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.