Şimdi Ara

Bios kasıyor ve ssd boot etmiyor {(guncelleme)}

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Guncelleme 2 ; arkadaslar dun aksam laptobu uykudayken fisini cekmisler sabah calistirayim dedim bi baktim lapyop yine acilmiyor biosda butun hersey gorunuyor ama windows boot manager diye bi halt var ancak bir turlu boot etmiyor ssdyi daha 3 ay bile olmadi sizce problemi nasil cozerim.? Laptop acilmiyor bios ekranini gectikten sonra windows ekrani gelmiyor sadece kapkara bir ekran 10-20 dk sonra bios boot menusune atiyor

11 yillik lenovo z570 i7 laptobum anidan biosda kasmaya basladi ve ssdi boot etmemeye basladi ahci modda calisiyordu boot sirasini bile duzenlememe ragmen calismiyor. Competiple moda cektigim zaman bios hizli yukleniyor ama ssdyi gormuyor ahci modda ise bios cok gec yukleniyor ve ssdyi gormesine ragmen boot etmiyor. Yardiminiz icin simdiden cok tesekkurler

Güncelleme ; arkadaşlar uğraşlarınız için teşekkürler hepsi boşaymış ssd ölmüş tamirci adata 240 gb + w10 kurulum 250 tl verdin içim rahat teşekkürler hepinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNTIWIRUS -- 27 Mart 2021; 1:52:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ahci modda ssd gordugu modda boot ettiginde ekran sadece boyle oluyor
    Bios kasıyor ve ssd boot etmiyor {(guncelleme)}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNTIWIRUS -- 3 Ocak 2021; 16:49:17 >
  • Biraz daha bekledikten sonra soyle bir ekran geliyor ama bende bir adet ssd var sandisk 120 gb burda iki tane ssd gosteriyo iki tanede pc exprex gosteriyor :D

• ssd yi çıkartıp yeniden takın.... bataryayı ve elektrik fişini çekmeden ssd çıkartmayın/takmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potti34 -- 3 Ocak 2021; 16:55:0 >
  • Bios kasıyor ve ssd boot etmiyor {(guncelleme)}

• potti34 P kullanıcısına yanıt

Cikartik taktim durum ayni

• biosu default ayarına getirp save exit yapın

• potti34 P kullanıcısına yanıt

Onuds denedim olmadi biosu tekrar flashlamami onerdiler onu nasil becericem arastiricam

• Galiba ssd nin ömrü dolmuş yeni alsan düzelir Reis 11 yıldır kullanıyorsun galiba ssd yi genede sorunu anlamak için şansa boot etmeyi başarırsan gidip hd tune yükle bak bakalım bad sector falan varmı bide health kısmında sağlığı gösterir onlara bak sonra sonucu söylersin ha boot edemedin ekranı o zaman ssd falan al ama genede tamirci falan götür bu kadar bilgiyle birşey başarmamız zor
  • Ulpro kullanıcısına yanıt

Biosu nasil sifirlayabilirim her diskten iki tane gosteriyor kafayi yedi herhalde

• aNTIWIRUS kullanıcısına yanıt
    Prizden çıkar kasayı içini aç biraz incele anakartta bir tane saat piline benzer ama biraz daha büyük bir pil görcen onu çıkar çıkarmak için video izleyebilirsin çıkarınca 10 sn falan bekle sonra tekrar tak bios sıfırlanır
  • Ulpro kullanıcısına yanıt

Tesekkurler soketli malesef soketi sokup taktim hala ayni sonuc

• Dediğim gibi ssd nin ömrü dolmuş
  • Birde biosds bütün malzemeler ikişer ikişer gözüküyor acaba bu neden oldu :)

• Yine ariza verdi allahin cezasi laptop bios ekrani geciyor ama windows ekrani gelmiyor siyah ekranda takiliyor 10-29 dk sonrada boot menuye atiyor

• Aynı sorun tekrar basladi

• Deneme amaçlı windowsu USB yada harici diske kurun pcyi oradan başlatin çalışırsa SSD ölmüş demektir yeni SSD alin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bios kasıyor ve ssd boot etmiyor {(guncelleme)}

• Benim laptop uefi miydi bilmiyorum ama uefi destegi olmayan (mbr) gore yaptim windows ekrani geldi bi kere sonra onar dedim artik bu ekran geliyor hep,yarin flashi bide uefiye gore ayarlicam

• armagan_60 A kullanıcısına yanıt

Taktim hocam kurulum ekrani geldi sonrada bu diskie kurulamaz diye uyari verdikten sonra hep boot manager de takiliyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.