Şimdi Ara

Bios Güncellemesi Yaparken PC takıldı (ÇÖZÜLDÜ)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
1
Cevap
0
Favori
23
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bios Güncellemesi Yaparken PC takıldı (ÇÖZÜLDÜ)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    283 Mesaj
    Merhabalar,

Yeni pc topladım ve gerekli drive güncellemelerini yapıyordum. Msı 450 Tomahawk'ın kendi programı varmış Dragon Center diye. Neyse oradaki güncellemeleri yaptım daha sonra Bios güncellemesi gösterdi. İyi dedim yapayım bunuda, tıkladım pc kapandı ve fanların dönüş hızı yükseldi. Yaklaşık 45 dkdır böyle ve fanlar son hızda dönüyor. Normalde 3-5 dklık bir işlem olması gerekirken şu an bu durumdayım. Sadece fanlar dönüyor 45 dkdır. Daha bilgisayarı kuralı 1 saat olmadı başımıza gelene bak... Hayır kapatamıyorum da pc yi ama tüm gecede böyle kalamaz yani. Gecenin bir saatinde sıkıntı yarattı.

Sizce sebebi nedir ne olmuş olabilir? Herhangi bir uyarı ledi falanda yanmıyor. Anakart ın usbli bios güncelleme özelliği varmış sizce öyle yapsam olur mu?

Yardım ederseniz çok sevinirim.

EDİT: (ÇÖZÜLDÜ) Arkadaşlar bios pilini çıkartıp resledim ve daha sonra usb ile yeni biosu yükledim. Dragon Center programı üzerinden asla BIOS güncellemesi yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kukabay -- 6 Aralık 2019; 11:36:47 >

|
    |
    Anakart: MSI B450 Tomahawk Max Ekran kartı:MSI RTX 2060 Super Gaming X Monitör:AOC 27'' 27G2U İşlemci:AMD Ryzen 5 3600Kasa:Cooler Master MB 511 RGB SSD:XPG 1TB SX8200 PRO M.2 SSD Ram:Corsair Vengeance 2x8 GB RAM RGB 3200mhz İşlemci soğutucusu:CORSAIR Hydro Serisi H100i RGB PLATINUM Mouse:LOGITECH G300 Kulaklık:HyperX Cloud Alpha Klavye:Logitech G213 Progidy

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Sohbet
emek server
Media Sözlük
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.