Şimdi Ara

BIOS Güncellemesi Sonrası PSU Fanı Hiç Durmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
45
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • TheLegendy (2 mesaj) CRhackSH (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> BIOS Güncellemesi Sonrası PSU Fanı Hiç Durmuyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    834 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba, Asus B450 Pro Gaming anakart kullanıyorum. PSU modelim FSP Hydro G 750W. Düne kadar herşey fazlasıyla yolundaydı. Dün BIOS sürümümü güncel sürüm olan 2202 sürümüne yükselttim. Normalde belli bir yüke kadar hiç çalışmayan PSU fanı şuan boştayken bile çalışıyor, hiç durmuyor. PBO vs. kapattım, eski BIOS'daki tüm ayarlarımı yaptım. Hatta bir önceki BIOS sürümüne de düşürdüm ama olduğu gibi kaldı. Neden olabilir? Sistem detayları imzamda görülebilir. Yardımınızı bekliyorum. Durduk yere böyle bir sorun çıkması hiç normal gelmesi.

|
    |

• Yüzbaşı
    532 Mesaj
    PSU fanı anakarta mı bağlı?

Hayır, kendi içerisinde. Downgrade yapıp, tekrar upgrade ettim bios sürümünü. Windows kurulumunu, sürücüleri vs. sıfırdan yükledim. Bir iyileşme var gibi geldi ama yeteri kadar test edemedim bakalım.
    |
    |
    CRhackSH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    532 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TheLegendy

Hayır, kendi içerisinde. Downgrade yapıp, tekrar upgrade ettim bios sürümünü. Windows kurulumunu, sürücüleri vs. sıfırdan yükledim. Bir iyileşme var gibi geldi ama yeteri kadar test edemedim bakalım.
    o modeldeki fan psu yükte iken coşmakta yük yoksa sessiz çalışmaktaymış. bios güncelleyince muhtemelen anakart işlemci için psu'ya, psu'da fana yüklenmeye başladı. b450 anakartlar için forumdaki downclock yapılandırmalarına bi bakın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRhackSH -- 10 Ağustos 2020; 15:0:40 >
    |
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.