Şimdi Ara

BIOS' a giremiyorummm!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen gün notebooka format atmaya kalktım başıma gelmeyen kalmadı.

Daha önceden de kurduğum win7 cd sini taktım gerekli ayarlamaları yaptım harddiskte bölümleri oluşturdum
    kuruluma geçtim. Kurulum başlayınca bu kendini başlatır kapartır 5 dk sonra ben gelirim diyerekten mutfağa kadar gittim geldiğimde pc açılış ekranındaki casper yazısında kalmış hareket falan yok ne biosa giriyor ne de ileri yönde bir hareket var.
    Bilgisayarı kapattım yeniden başlattım ama gene aynı olay casper yazısı duruyor ve ne boot menüsüne girebiliyorsun ne de biosa. Öylece bekliyor

Bi yardım edin bir fikir verin bana

• cd-rom icinde cd birakmayin. okumaya calisirken bekliyor olabilir. diskinizide cikarmanizi tavsiye ederim. En azindan denemis olursunuz
  • cd sizde çalıştırdım gene aynı
    başka bir harddisk taktım gene öylece kalıyor devam etmiyor

bios pilini takıp çıkarıyım diyorum. notebookun altını açtığımda pile benzer bişey göremiyorum tamamen söküp parçalamak yorucu olacak
  • Eğer daha önceden açmadıysanız denemeyin.En yakın yetkili bayiye uğrayın.
  • içini dahi açığ bios pilini çıkarıp 5 dakka bekledim tekrar topladım
    başlattım gene aynı biosa girmiyor windows yüklemiyor öylece bekliyor pc

bilen biri yardım etsin bana aletin bu şekilde mefta olması beni deli edecek
  • Arkadasim biosta beklemesinin 2 aciklamasi vardir. ramlerde sıkıntı olabilir yada diskinde sıkıntı olabilir ama oncelikle disktir. diskini kontrol et. HD tune programi ile error scan kismindan Quick scan YAPMADAN tarama yapip buraya resimlerini koyunuz.
  • harddiski bir yıl önce yenisiyle değiştirdim tek sorun bile yaşamadım

buraya yazmadan önce içinden çıkan harddiski takıp denedim ama sorun gene aynı öylece bekliyor ama tekrardan deniyim genede.

oda olmazsa tek ramler kalıyor....

saolasın cevap verdiğin için
  • hani ben hdd dedim ama cd-romda yapar bunu. ide surucusunu bekliyor cunku urun. mumkunse anakartin uzerinde sadece ekran karti ram ve islemci kalacak sekilde ustundeki herseyi sokup deneyin. hatta usb lere kadar...
  • cd-rom da bir bağlantı sorunu gibi bişey mi olabilir demek istiyorsun

yüksek derecede bilgim yok ama dediğin mantıklı
    bir şey daha ekliyim cd-rom a cd yi taktığımda ses geliyor alet çalışıyor fakat belli süre sonra duruyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.