Şimdi Ara

'Binlerce Suriyeli devlet okullarında görevlendirildi'

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
33
Cevap
0
Favori
2.094
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 'Binlerce Suriyeli devlet okullarında görevlendirildi'
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1548 Mesaj
    Binlerce üniversite mezunu, öğretmen olmayı beklerken Milli Eğitim Bakanlığı, Suriye’den gelen çok sayıda kişiyi olarak okullarda görevlendirmeye başladı.

Konuyu gündeme getiren CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla gündeme taşıdı. Sümer, sadece Adana’da 830 Suriyelinin “sözleşmeli eğitici” olarak okullarda görevlendirildiğini açıkladı.

Sümer'in açıklamaları şöyle:

“Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli çocukların Türk eğitim sistemine entegrasyonu desteklemesi adlı bir proje başlatmıştı. Bu kamsamda geçici eğitim sistemleri oluşturulmuş ve buralarda Suriyeli eğitimciler görevlendirilmişti. Bu merkezler kapatıldıktan sonra binlerce Suriyeli öğrenci devlet okullarına yerleştirilmişti. Şimdide kapatılan bu merkezlerde çalışan binlerce Suriyeli eğitici devlet okullarında görevlendirilmeye başlandı. Sadece Adana’da göreve başlayan Suriyeli Sözleşmeli Öğretmen sayısı 830. Hangi eğitimi aldığı devlet tarafından dahi bilinmeyen, pedagojik formasyonu olmayan bu Suriyeli eğiticilere çocuklarımız teslim ediliyor. Eğitimini tamamlamış her türlü yeterliliği olan 10 binlerce gencimiz öğretmen olarak sırada beklerken Suriyelilere bu hak kim tarafından nasıl tanınmıştır” diye konuştu.  

Kaynak

Asus VG248QE 144Hz//Amd Ryzen 3700x//Asus Tuf X570-Plus//Evga Rtx 2070 Super FTW 3 Ultra+//Corsair 16GB DDR4 3200Mhz//Corsair 960GB MP510 SSD //Western Digital Caviar Black 6GB//Thermaltake Toughpower Grand 1050W//Cooler Master Haf X 942//Logitech G710// Razer Lachesis

• Adamlar arapça biliyo arapça bilenden zarar gelmez ayrıca yüzlerinde nur var ve sünnet sakalları var

Ben reisin yerinde olsam suriyeliler bakan hatta cumhurbaşkanı yapardım arap kardeşlerimize ne yapsak az. Trabzonlu ve rizeli milliyetçi kardeşlerimiz çok iyi bilirler arapların kıymetiniz
    Arkadaşlar büyütmeye gerek yok.
    Bakın şimdi topluca kütüğü suriyeye aldırıyoruz sonra Türkiye'ye göçüp krallar gibi yaşıyoruz.
    Sistem basitto 🙌
  • Binbaşı
    1642 Mesaj
    Herşey ortada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    253 Mesaj
    Bu Suriyeliler akape iktidarının sonunu getirecek.Atatürkçüsünden tut muhafazakarına kadar herkes bunlardan yaka silkiyor fakat iktidar bunlara kulaklarını kapatmış fantazi dünyasında yaşamaya devam ediyor.Aynen böyle devam etsinler.Bu millet kendisine böyle ihanet edeni unutmaz.Resmen Avrupalılar için ülkemizin etnik yapısını değiştiriyorlar...
    |
    |
  • Bizzat okuduğum lisede 2 suriyeli öğretmen var dil eğitimi konusunda birisinin hakkını yiyemem ancak 50 yaşlarında olan suriyeli hoca ölse üzülmem. Türkçe ile dalga geçiyor Osmanlıyı küçümsüyor ve Arapçanın medeniyet dili olduğunu söylüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2561 Mesaj
    Yarin bir gün bunlar coluk çocuğa musallat olmazsa ben de bir sey bilmiyorum

|
    |
    Yazıklar olsun.
    |
    |
    Adamlar arapça biliyo arapça bilenden zarar gelmez ayrıca yüzlerinde nur var ve sünnet sakalları var

Ben reisin yerinde olsam suriyeliler bakan hatta cumhurbaşkanı yapardım arap kardeşlerimize ne yapsak az. Trabzonlu ve rizeli milliyetçi kardeşlerimiz çok iyi bilirler arapların kıymetiniz

|
    |

|
    |
    Bakın şimdi topluca kütüğü suriyeye aldırıyoruz sonra Türkiye'ye göçüp krallar gibi yaşıyoruz.
    Sistem basitto 🙌

|
    |

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Bu Suriyeliler akape iktidarının sonunu getirecek.Atatürkçüsünden tut muhafazakarına kadar herkes bunlardan yaka silkiyor fakat iktidar bunlara kulaklarını kapatmış fantazi dünyasında yaşamaya devam ediyor.Aynen böyle devam etsinler.Bu millet kendisine böyle ihanet edeni unutmaz.Resmen Avrupalılar için ülkemizin etnik yapısını değiştiriyorlar...
    Bos laf.

En son anketlerde bile yuzde 40 alan bir parti var. Bu kadar halti eden bir parti bu ulkede hala birak yuzde 40'i, yuzde 5 bile aliyorsa bu millete cektikleri mustehaiktir denir ancak.

haydarkarapuar
  • Yüzbaşı
    541 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: PanzerKanone8.8

Bizzat okuduğum lisede 2 suriyeli öğretmen var dil eğitimi konusunda birisinin hakkını yiyemem ancak 50 yaşlarında olan suriyeli hoca ölse üzülmem. Türkçe ile dalga geçiyor Osmanlıyı küçümsüyor ve Arapçanın medeniyet dili olduğunu söylüyor.
    Oha ve bu adamlar ogretmenlik yapiyor bizim okullarimizda?
    Okul mudurunuze, ailenize, gerekirse milli egitime sikayet edin. Sinifinizda acik acik dilinizle, milletinizle dalga gecerse altinda kalmayin verin cevabinizi.

Diyenleri zaten var.
    |
    |
    MS4343 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ecdelya ve sumoodii ile. Hello Taksim Dayı.

• Sürekli üstü kapalı konuşuyor bazen ne dediğini düşünmek gerekiyor. Bazen Türkçede olan kıt bilgisi yüzünden böyle konuştuğunu düşünüyorum.
    Elimde somut bir konuşması olsa düşünmem bile...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Hüsnü Nemlendirici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Media Sözlük
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Sohbet
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,523
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.